bugün

Dünyaca ünlü hollanda peynirinin adı. tekerlek kaşara benzer.* ismini hollanda' nın bir kasabasından almıştır.
sekil itibariyle kasar peynirini andirsa da, tat manasinda farkli yerlerde olan leziz, hollanda men$eili peynir. oncelikle, atarsiniz agziniza bir parca, tadi ilk anda gelmez; aradan iki - uc saniye gecer, ve o muhtesem aromanin farkina varirsiniz. ( nescafe entarisi gibi oldu ama. )
belçika ve hollanda da bol bol bulunabilen peynir. fazla bekledginde kenarlarından sertleşmeye başlar ve rengi turuncuya döner.
tost icin en iyi peynir secimidir.**
yendikce yenilesi gelen, doyma hisseni ortadan kaldiranen dısındaki sert kabugun altında kalan turuncumsu renkli kabugunu bile yemege bayildigim hollanda kaşarı.
marshall eriksen'ın ustaca dilimleyip, muazzam bir şekilde yarım ay şeklinde dizdiği yiyecek.
Dış kısmı balmumuyla kaplı olan enfes ötesi bir hollanda menşeili peynir. Aşırı yağlıdır lakin türk damak tadına hitap eden lezzetiyle bu handikapını kapatır. Ayrıca mantar ve sosisle birlikte kanepe edilip bira mezesi haline de getirilebilir ki getirilsindir de... Zira insana orgazmdan daha zevkli anlar yaşatan bir lezzet bombası haline gelir bu sayılanlarla beraber...
bir boka benzemeyen peynir afedersiniz. acımsı sikimtrak bir tadı var. markette kampanya olduğu ve kaşardan ucuz olduğu ve arkadaş çok güzel diye gazladığı için aldım şimdi zor yiyorum.

çok lezizmiş dünyanın en güzel peyniriymiş falan. geçin lütfen bu ayakları. avrupalı orta yere sıçsa çok estetik sıçtı diyeceksiniz siz zaten.

şunu mahalle pazarında kaşar diye satın, tadına baktından sonra tekerini götünüze sokarlar bu ne böyle diye o kadar kötü.

türk kaşarına kurban olayım. peynir olanına. yanlış anlaşılma olmasın.
cok ucuz peynirdir fiyat kalite acısından tercih edilir,ögrencilik zamanımızda pek sık alırdık.*
Ekmeğin üzerine bir dilim Gouda koyun. Sonra fırına atın. Peynir eriyince bütün evinizi enfez bir peynir kokusu saracak. Ekmeğinizi afiyetle yiyebilirsiniz.
an itibariyle badem ve yaban mersini ikilisine eşlik eden ara öğün gıdasıdır. lezzetine aşık olunur.
bimde de satılan bir peynir markası.
Bugün kimyonlusunu yediğim ve fevkalade bulduğum yiyecek.
Yanına alternatif olarak (bkz: ceviz) (bkz: maydanoz)
En sevdiğim peynir bu.

Hollanda'da sadece peynir yemek için gitmiştim buraya zamanında.
kimim ben, vedat milör falan mı?