bugün

* 1.89 luk sloven oyun kurucu.
union olimpijada oynayan euroleague'de 10.9 sayı 2.8 rib. 2.9 asist ortalamasıyla oynayan yetenekli pg. öyle ki bu sene draft'e girme ihtimali var ve ilk turun sonlarına doğru seçilebileceği söyleniyor.
eurobasket 2007 de surat maskesiyle oynamış olan çelimsiz basketbolcudur, önümüzdeki yıl phoenix suns ta izleyeceğiz kendisini bir aksilik olmazsa.
goran tragic lakabı ile son çeyrekte 8 dakikada spurs potasında 20 sayı gönderen sloven oyuncu. kaan kuralın canlı yayında orgazm olmasını sağlayan adam.*
bu gece* gösterdiği performansla nba in büyülü anlarından birine şahitlik etmemizi sağlamış yamulmuyorsam sırp basketbolcu. son çeyrekte 23 sayı attı kendisi ki san antonio 24 sayı attı bu çeyrekte. twitter da dolaşan tweet te yazıldığı gibi ; '' Tonight Goran Dragic became a man! ''

- yamulmuşum, sloven'miş kendisi.
figüran olarak başladığı filmi başrol oyuncusu olarak bitirdi. torunlarına anlatacağı bir maç oynadı.
san antonio spurs'e bir period'da 23 sayı atan oyuncu çok azdır herhalde. belki de hiç olmamıştır popovic döneminde. bu çocuk onu başardı azizim. o ne kendine güvendir öyle. steve nash 9 dakika bench'de oturdu valla. o derece. aynen devam yeğen. daha 4. maç var. intikamımız çok acı oluyor.
gece yarısı çozutmuştur. ne attıysa soktu adam, durduramadılar. 18 dakika oynayıp sahanın en skoreri oldu yanılmıyorsam.
dünkü maçtan sonra ancak önünde eğilebilirim.aferin sana genç adam!
Spurs deplasmanında, bu kadar da kritik bir maçta son çeyrek 23 sayı atarak bana "sonunda" derdirten adam. Draft edildiği günden beri Nash'in arkasında pişip çok iyi bir hücumcu olmasını bekliyorum. Beklentim boşa çıkmayacak en azından o kesileşti.
dün akşamki serinin üçüncü maçında, son çeyrekte sergilediği insanüstü performansla ağızları açık bırakan, sabah sabah insanı gaza getiren harika çocuk. benden daha büyük gözükmüyor, ondan çocuk dedim hehe.

kendisine bir teşekkürü borç biliyorum gregg popovich gibi bir nimetten faydalanamayan antipatik san antonio spurs'e ayarın tillahını verdiği için. ha bir de "ulan sonu gelmez bu maçın, futbol maçı gibin yea..." triplerimin karşılığını verip yatağa smaç basarak gitmemi sağladığı için. son olarak suns'a çok önemli bir galibiyet getirdiği için.

heheyt, yürü be.
aaron brooks karşılığında phoenix suns'tan houston rockets'e takas olmuştur.
dün gece houston rockets'ın minnesota timberwolves'i 121-102 yendiği maçta 11 sayı, 11 ribaunt, 11 asistle oynayarak kariyerinin ilk triple-double'sini yapmıştır. sezonun son maçı olduğu için iki takım da işi pek ciddiye almadı gibi. o da son geceye bir triple-double sıkıştırdı.
ispanya basketbol ligi takımlarından caja laboral'e transfer olmuştur. eğer nba'deki lokavt biterse houston rockets'e dönecek.
bu sezon 8 sayı, 1.7 ribaund, 3.8 asistle oynamaktadır.
son maçlarda performansı yükselen guard.
son 3 maçındaki ortalaması 12.3 sayı 3.3 ribaund 10.3 asist 1.6 top çalma.
houston rockets'ta formunu bulmuş atletik guard.
4 yıl 34 milyon dolar karşılığında phoenix suns ile imzalamıştır.
şu an devam etmekte olan slovenya türkiye maçında doğuş balbaya yumruk sallayarak saldırmış, nba'de oynayan, çamurlukta sınır zorlayan oyun kurucudur kendisi. hakemlerin doğru kararı sonrası diskalifiye olup soyunma odasının yolunu tuttu.
2013 avrupa basketbol şampiyonasında slovenya'nın parlayan yıldızıdır.
Bugünkü maçta yunanistan'ı 28 sayıyla bozguna uğratmıştır.
sokak basketbolcusu edasıyla dripling eden, oyun tarzı zenci guard'lar gibi olan sloven guard.

hırsı, yüreği ve mücadeleci kişiliği onu herkesten ayrı bi noktaya getiriyor.

petteri koponen ile birlikte eurobasket2013'ün en iyi bireysel performansını ortaya koyuyor.

petteri'nin takımının daha fazla ilerleyemeyeceği göz önüne alındıgında mvp olmaya cok yakın.
Eurobasket2013le efsaneleşmiş sloven oyuncu. Kardeşi (bkz: Zoran dragic)le birlikte dragic ailesinin koca kalbini bize göstermiştir.
izlemenin ciddi mana da keyif verdiği basketbolu büyük bir hırsla oynayan yetenekli oyuncu.
penetreleri ve hızı dışında bir özelliği olmayan guard.

yıllar sonra gelen edit: ne desem yanılıyorum zaten bu da şaşırtmadı. bir gaflet anında yazmışım belli ki.

avrupa standartlarında bir süperyıldızdır.
eurobasket 2013'de izledim bu arkadaşı. helal olsun dedim. bi de bunun bi kardeşi var. o da zoran dragic. ona da helal olsun. hak geçmesin.