bugün

(#14727696) güldüren entryler.
(bkz: sıçarken yakalanan pkk lı terörist/#13485366) bu entrysiyle takdir ettiğim yazar.
meyve veren ağaç taşlanır.

arkadaşım yaz sen. sen yazarken millet elma, armut, muz toplucak tabii.

yazılarını gülerek keyifle okuduğum yazar. hep yazsın hep yazsın.
sayemde çevre edinip bir sürü seveni olmuş yazar. *

ulan benı sevmezsiniz eywallah da biraz objektif olmayı deneyin. o lale lale yorumlarınızdan herkes bıktı köylü kurnazları sizi. eğleniyorlarmış da, uplarmışta öyle de böyle den ne zamandan beri; çakallık değil de, çakallığı ortaya çıkarmak suç?
entryleri gülümseten sekizinci nesil yazar. yalnız kafamda soru işaretleri oluşuyor sürekli; bu adam nasıl sürekli dünün beğenilenlerine giriyor? yani tamam iyi hoş yazıyor da, girdiği entrylerden çok çok daha iyi yazılar var ve bunlar dünün en iyi birinci entrysi olmak için biraz yavan sanki...
izmir'e yolum düştüğü vakit bana rakı sofrası sözü olan yazar. ben anlamam. gelince ulaşırım. rakımı isterim!!!1!bir!!

dedesi de olursa masada ayrı tabi.

son kadehi içmeyecektik demeyiz umarım.
oldukça renkli bir gözlem yeteneğine sahip olan yazardır. Gözlemlerini, ahenkli bir metin şeklinde ortaya koyabilmesi de ayrı bir başarıdır. Tebrik edilesidir.
keyifle muhabbet edilebilen, mizah anlayışı güçlü, kaliteli bir yazar.
eğer istatistiklerde sahtekarlık yapmışsa büyük ayıp etmiş yazardır. ne güzel yazıyordu halbuki, artılamaktan hoşnut duyulan bir yazarın böyle bir şey yapmış olması üzer insanı.
(#14873001)
(#14872292)
bu kalitede, üslupta birinin her hafta takip edilerek hakkıyla istatistiklere girdiğini düşünenler üstüme toprak atsın.

http://www.youtube.com/watch?v=ASOJ_va4Rfg
an itibariyle fenalaştı öldü gitti haberlerini kordonda içkisini yudumlayarak izleyen yazardır. dünya sikine minare g.tüne , evli ve iki çocuk babası bir yazar. şaka lan tam bi bekarus. yolla diyene kaslı resimlerini yolluyorum.

edit : siki olduğu gibi yazıp götü sansürledim. ben de böyle bi dengesizim işte.
girdiği 2 entryden birinin günün, haftanın beğenilenlerine girdiği yazardır ki bunu benim bildiğim sirkecidentrengider dışında başaran olmadı sirkeci?googhann????

bunun bana göre 3 sebebi olabilir birincisi bu adam orta okul veletlerine hitaben yazıyor ve o yaş civarında olan kullanıcıların favori yazarı, her yazdığı okunuyor, her yazdığına yarılıyor ve oyluyorlar. ikinci ihtimal sözlükte 'tatlı ailesi olan sempatik çocuk' profili çizdiği ve üstüne gidildiği için bu adamı inatla oylayan yani koruyan kişiler var(bakın tanıdığı kişiler demiyorum)üçüncü ihtimal ise bir katakulli olduğu ki itü'de bir derece popiler bir yazarken buraya gelmesi, 'modlar tarafından mı davet edildi' sorusunu akla geitriyor ki bu ihtimal bana göz kırpıyor zira modlar bu adamı cidden iyi savunuyor,'komplo teorisi bunlar amk' diyebilirsiniz, doğru da olabilir ama kabul edin ki yeteneğine oranla istatistiklerde fazla yer alıyor.

not: 2 gün sonra siler misin diye mesaj atar muhtemelen, hayır silmeyeceğim burada dursun belki sözlüğü önemsememyi öğrenirsin.

not2: sil demedi hakkını verelim.

bunu beğenenler bunu da beğendi (#14886713)
yazılan bu facebook durumu doğruysa, kadir inanır'a havale edilecek yazardır.
++gooohannnnnnn!!!
-- efendim..
++yarın eyüp camiine gidip tövbe edeceksin.
--olur.
ortalama bir yazar. basindan gecen hafif komigimsi seyleri sozluge yaziyor. olayi bu yani. edebi degil, komik zaten degil.

bu isi en iyi yapan tahmin edeceginiz gibi vaudeville for vendetta idi. adam hem edebiydi, hem de zeka dolu ayrintilarla dolduruyordu her entrysini. o da birakti sozlugu. sonrasinda sirkecidentrengider, saipsiz'in feyki milli susucu falan geldi falan fesmekan. bu furyaya simdilerde kaideyi taciz eden istisna ile bu arkadas katilmislar. yazsinlar laf yok. ama istatistiklere bakildiginda oyle sozlugu domine edecek entryleri olmadigini goruyorum ben her ne hikmetse. demek ki sozlugun yas ortalamasi bir hayli dusmus.
Birdenbire bok atılan yazar. Yazık değil mi? Kendince çevre oluşturmuş. Beğenenler var muhakkak. Facebook'ta entryilerinin en beğenilenler listesine girdikten sonra yayınlandığı söylenmiş. Diğer bok atılan yazar, bundan haberi bile olmadığını belirtmiş. Her şeyden önce giriş, gelişme, sonuç gibi planlı bir düzeyde yazıyor bu adamlar. Herkesin kendince bir tarzı var. Ben pek okumuyorum, uzun geliyor. Dikkat spanim zayıf. Tek satırlık, iki üç cümlelik entriler, özellikle ironi içeriyorsa -ki bunun ustaları da var burda- onları daha çok seviyorum.

Ama tarz meselesi bu amk. Bu adamlar. entrilerini bir yerlerden çalıyorlarsa sinirlenirim. Hayır aga oturup yazıyorlar emek harcıyorlar. Başkası ironi yapıyor, başkası bilgi veriyor, başkası ciddi ciddi yazıyor, başkası anılarını yazıyor. Bu iki yazarın suçu ne? Hem karma hiçbir şey değil, önem vermem diyenler, niye bu başlık altında halay çeker ki? Bal gibi önemli ki yakaladım bi şeyi götüreyim ucundan diosun. Kıçımın kenarı önemli değil. Önemli değilse istatistiklere bakmazsın, böyle bi şeyi görsen başını çevirirsin. Kıskançlık, karalama, toplumsal linç, hepsi burda.

Bi teklfim var lan amk. Şurda bu arkadaşı linç edelmi diyenlerin her bir entrilerini toplu olarak oylayalım. Yarın, gelecek hafta aylar boyu onların entrileri beğeniler listesinde yer alsın. Osbir çeksinler. mutlu olsunlar. entryileri billboardlarda yayınlansın. Ondan sonra hep beraber mutlu olalım sözlükte çekişme olmsın amk.

Ben bu kadar uzun entriden sıkıldım. Adamlar bunun beş katı kasıyor. Sırf ona saygı duyun. Hiç olmazssa iki cümleyi yan yana getirebilen insan bunlar.

Sen entry yazamazsın, espri yapamazsın, ironi nedir bilmezsin, gelip bok atarsın peeh.
daha önce hiç dikkatimi çekmeyi başaramamış yazar.
ben iddia ediyorum o kadar uzun entryi okuyup oylayacak 10 tane yazar bulamazsın burada. adamlar roman yazıyor ve okunuyor yetmediği gibi istatistiklere giriyor. hadi ordan hırt.
aşağıdaki gibi özel mesajlara maruz kalması beklenen yazar.

+ ehm öhm googhann dostum naber?
- sorma ya görüyorsun durumu.
+ baba siktir et ya çekemeyen üç beş adam vızıldıyor işte.
- eyvallah sağol.
+ ben çok beğeniyorum yazılarını, kontör falan diyon, eskiler, nostalji susuz gidiyo valla süper oluyo.
- sağol...
+ googhann...
- efendim.
+ ya o değil de bir şey sorcam, nası yapıyonuz onu?
- neyi?
+ şeyi ya işte, valla bak be yapmıcam meraktan soruyorum
- la manyak mısın yok öyle bir şey.
+ şu kardeşinin de entry si beğenilenlere girmesin mi, ne zaman bu kadar bencil oldun sen?
- la havle...
+ olm var ya anlatmazsan dayımı çağırırım.
dahi anlamına gelen de'yi ayrı yazmayı bilmeden edebi eserleri ile her hafta en beğenilenlere oynayan arkadaş.
önce imlayı öğreneceğiz, sonra yazacağız. değil mi?

(bkz: #14876805)
çok da kaliteli olmayan entryleriyle istatistiklere girmeyi başarmış yazar.

şimdi burda kalabalığın gazına gelmiş biri gibi bu adama sallamak istemiyorum. zaten uludağ sözlük haftanın en beğenilen entrylerinin kalitesi ortada. bağyan yazarlarımızın aşırı yaratıcı entryleri gibi (#11602449) şeyler, yaran facebook iletileri gibi afedersiniz sikik bir başlık, kürtlerle ilgili nefret içeren söylemler, ya da kitaplığa ağzını dayayıp cümle içenlerin, yarısını anlamadığı yazılarını artılayan adamlar gibi olaylar. bu adamın entrylerini ben de fark ettim. beğenmedim de yani sıradan bir arkadaş ortamında anlatıldığın he çok komikmiş denilebilecek şeyler. ama en beğenilen enrtyler bu kadar sikikken bu entryler o kadar da sırıtmıyor. oylama kısmında yapılmış herhangibir sahtekarlık yoksa abartılacak bir durum yok yani.
oğlum hadi bırak biraz da kardeşin oynasın dediğim yazardır.

bazılarının fazla zoruna gitmiş adam. birileri birlerinden fazla rahatsız oluyorsa orada birileri mutlaka iyi birşeyler yapıyordur.

buradaki iyi birşeyler yapan kendisi.

edit: dahi anlamında olmayan da yı bilerek ayrı yazıyorum. daha önce istatistiklere 2 kere girdim. selam olsun.
nesildaşdır,candır,elemanın entrylerini eksileyenlerin eli kırılsındır.zira şukuyu hak ediyordur.
bir kalabalığın kim vurduya getirdiği cinayete maruz kalmış uludağ sözlük yazarı.

uludağ sözlük kullanıcılarının genel özelliğidir iyi bir şey yaptığında topla tüfekle saldırmak. hayat ne garip. keşke biraz hazmetmeyi öğrenebilseydik. karalama dolu satırları okuyunca dehşetler içinde kalıyor insan. karması yükselmişmiş, istatistiklere girmişmiş ne kadar küçük şeylerle kafa yorduğunuzun farkında mısınız? hayat çok kısa böyle şeylerle uğraşacağınıza gezin eğlenin, ya da öyle kuruntularınız var madem deneyin bakalım siz de yapabiliyor musunuz?
bilmiyorum'da ben bu yazarı okumadan eksiliyorum. sebebini hala çözemedim. ha pişmanmısın derseniz? degilim. böyle çocuk gibi geliyor bana. hani okuldan alel acele gelip önlügü çıkarmadan sözlüge giriyormuş gibi bir hali var. böyle suratına aynı anda iki elimle şaplak atasım var. sonrada agzını burnunu kırasım var. ama sebebini bilmiyorum.neyse o gene yazsın biz eksiliyelim yazarı.
bu kadar da olmaz ama... o kadar açıklamalara rağmen neden hala ısrarla uğraşıyorsunuz.

ciddi açıklamalar yapsanız neyse kanıtınız yok.
dalgayı bırakın artık mide bulandırdınız.
hadi bu konu hakkında bir şey yazmayım dedim de dayanamıyor insan. dün koministimam yazar arkadaşımızın paylaştığı derleme tespitin gözden kaçan bir hatasından dolayı yanlış çıkması ve moderasyon tarafından yalanlanması ile konu kapandı. olabilir.

bitti gitti. bu kadar. niye devam ediyorsunuz?

ben bu adam ile gayet samimi bir diyalog içerisinde olan bir adamım. çokta severim hiç yüz yüze tanışmadığım halde. yazdıkları için ne düşündüğümü de bilir kendisi. 4 tane yazı yazarsa 2sini beğenirim bazen, bazen 1 bazen 3. yine söylerim bunlar güzel bunlar değil diye.

ben beğenirim sen beğenmessin. herkesin beğendiğini ben beğenmem. amına koyayım görece ne demek biliyor musunuz? sizin ''ulan bunu yazan adam nasıl yazmış öhhh be'' dediğiniz yazı bazen beğenilmiyor mu? bana çok oluyor valla. öküzüm sanırım.

beğenmiyorsan ver eksini, beğenmemeyi bırak nefret ettiysen ''kal'' geldiyse özel mesajla bu bokum gibi olmuş de.

bu kadar abi.

niye bu kadar uzatıyorsunuz.

neyse tanım : rakı sofrasını bir daha hatırlatmak istediğim yazar.