bugün

futbolcuların gol attıktan sonra uyguladıkları yaygın gol sevinçlerinden biri. sevinçten çok "o kadar bağırdınız da ne oldu...bu gol size kapak olsun" anlamı taşır. futbolcuya bir ceza da gerektirmediğinden en etkili gol sevincidir. ama 4 tane yedikten sonra 1 gol atıp yapıldığında, öncelikle yapan futbolcuyu sonra da takımını rezil eden bir davranıştır.

(bkz: tuncay şanlı)
(bkz: 28 eylül 2004 manchester united fenerbahçer maçı)
deplasmanda yapıldığı zaman "burası sami yen* buradan çıkış yok" tezahüratına sebep verir.
tuncay şanlı' nın bu haftaki gençlerbirliği maçında gol attıktan sonra fenerbahçe taraftarına neden yaptığını anlamadığım gol sevinci.
okulda kesiştiğiniz bir hatunun maçınızı izlediği anda,hakkınızda türetilmiş bir tezahüratın ***maçı izleyen diğer arkadaşlarınız tarafından söylenmesi durumunda,karizmayı çizdirmemek adına yapılan eylemdir.daha da üst versiyonu için çıkışta bekle beni denebilir.
sus isaretini tribunlere dogru yapma eylemidir. tribun turlu turludur; kapali spor salonu tribunu de olur, futbol sahasi tribunu de, bazen de antreman sahasi tribunu.. ama bunlarin hepsinin ortak noktasi oturma amacli olmalaridir. ama ayakta da durulabilir, ya da zorla ayaga kaldirabilirler sizi ve sizin yaninizdakileri.. sus isareti zor bir isarettir, korkusuzluk ve irade ister yapmak icin. tribunlere bu isareti yapmak, onlari susturmak icin yapilmis olabilir, ya da yerde yatan birisi uyumak istiyorsa ve tribunlerde oturan ahlaksiz kalabalik birbirini bi daha goremeyecek gibi konusursa onlari susturmak ve uyarmak icin de yapilabilir. susmayan tribun izdirap cektirir..acidir...
yamulmuyorsam patenti gabriel batistuta ya aittir, değilse de kimse ondan daha güzel yapamaz *.nou camp taki bir barcelona-fiorentina maçında 1-0 yenik durumdaki fiorentina 90. dakikada batigol ün attığı golle 1-1 eşitliği yakalamış, o an şok yaşayan 110 000 barça taraftarlarına sus işareti yaparak buz kestirmiş, tabiri caizse akıllarını almıştırtır.

tuncay şanlı her ne kadar bokunu çıkartsa da yerinde ve zamanında yapıldığında dadından yenmez bir harekettir.
90 dakika boyunca, hep bir ağızdan 40 bin kişinin orospu çocuğu diye bağırdığı bir futbolcunun, 91. dakikada topu ağlara yolladıktan sonra -girdi mi manasında- sus işareti yapması en doğal hakkıdır
fenerbahçe'nin tavşan olduğu * maçta, tuncay'ın gol attıktan sonraki sevinç hareketi. neye sevindiyse...
tuncay şanlı'nın, takımı 6 gol yerken bile yaptığı harekettir.
en kralını batistuta barcelona maçında 110 bin kişiye yapmıştır.
http://www.youtube.com/watch?v=y2rgxlDem14
- re re re, ra ra ra raaa, gassaray gassaray cimbom bom!!!
+ sus!
- ıgh!
durumunu yansıtan bir hareket.
hemşire fantazisi sahibi taraftarlar tarafından kötü emellere alet edinilmesiyle sonuçlanabilecek hayırsız olay.
(bkz: ayşegül)
küstah bir harekettir. ulan gol attın seviniyoruz mına koduğum, bir de üstüne para vermişiz alır o parmağı götüne sokarım dedirten saçma harekettir. çok afedersiniz bi an sinir yaptım yav.
yapan futbolcu kim olursa olsun o parmak alınıp uygun tarafına monte edilmek istenmektedir. sinir bulaşıcı efendim afedersiniz.
barcelona ile fiorentina arasında yıllar önce oynanan şampiyonlar ligi maçında fiorentina'nın unutulmaz golcüsü batistuta'nın attığı gol sonrası nou camp stadında 90.000 kişiye yaptığı harekettir. *
gol attim lan susun da dinleyelim anlamina gelmektedir. semih yapar. niye yapar kimse bilmiyor. bebek mi uyuyor stadin icinde? hadi uyuyorsa niye stadin icinde uyuyor? semih ne ayaksin birader diye sormazlar mi adama?
'cok bagirip enerjinizin hepsini tuketmeyin, lakin bu sonuncu gol degil, daha devami var' mesajinin tribunlere futbolcu tarafindan vucut diliyle aktarilimi.
(bkz: semih şentürk ün sus işareti yapması)*
(bkz: sus isareti yapan futbolcu)
Kesin olm tamam lan, gol istiyodunuz attık kafam şişti a.k diyen yada demesi muhatemel futbolcudur.
deplasmanda yapılan bir maçta ev sahibi taraftar grubunun öküz gibi böğürmesi, hakaret etmesi, çirkefleşmesi durumunda misafir takımın golcüsünün mükemmel bir gol atarak durumu 0-1 yapması sonucunda tribünlere yaptığı işarettir. büyük göt ediş ve karizma katması doğrudur. buraya kadar herşey normal. ancak bir de tuncay şanlı örneği var, her boka yapar, amacını bilmez, ayar olarak değil gol sevinci olarak kullanır ki hareketin büyüklüğünü yitirmesini sağlar.
pes7 oynarken yapıldığında bile zevk veren bir hareket. hastasıyım kopamıyorum olaydan.
tuncay şanlı'nın 6 - 2 biten manchaster united maçında yaptığı talihsiz gol sevinci.
(bkz: gol attiktan sonra duyamadim isareti yapmak)