bugün

entry'ler (256)

intihar etmemek için nedenler

Zaten bir gün öleceğiz. Ölüm denen şeyi sadece bir kere deneyimleyibiliyor insan şu dünyada. Ve dönüşü yok maalesef. Bırakalım da kader bize neler gösterecek görelim. Zaten vakti geldiğinde bizde bu hayata gözlerimizi yumacağız. Ama acılar içinde, ama gülerek. Elbet bir sabah okunacak ismimiz minareden.

kötü anılar hatırlattığı için dinlenmeyen şarkılar

iyi anıları hatırlattığı için dinlenmeyen şarkılar da mevcut.

metin2

Bugün doktor olamadıysak bu oyun yüzündendir.

uyanınca yakılan sigara

Yıllarca yaptığım eylem. Uyanır uyanmaz sigara içmek. Derdimizi sikeyim. Git kardeşim ilk önce kahvaltını yap. Çayını iç. Daha sonra bir keyif sigarası yak. Bulutları izle ve keyiflen. Yarin yanağından süzülen yaş tepemde dolaşıyor de. Göklere doğru üfle dumanı. Derdini, tasanı, hüzününü bırak uçsun gitsin bir damla yaş ile.

bencil toplum bencil insan

Ben kusmuk poşeti fırlatan biliyorum. Laps diye arkadan gelen şehirler arası yolcu otobüsünün camında açılan Şöforün neye uğradığını şaşırıp tecrübesiyle araç kontrolünü ancak sağladığını. insanlar insanlıktan çıktı gayri.

ücretsiz olması gereken şeyler

Su agacım. Su temel ihtiyaçtır. Temizliğin ham maddesidir su. Suyla kirlerinden arınır insan evladı. Abdest alır, duşa girer ter akıtır. Bulaşık yıkar, çamaşır yıkar. Sadece bir gün susuz kalsa insan sıçtığı bokla geziyor. Daha ne diyeyim.

çok hızlı tükenen birşey yaz

Sabrım. Bu ara çabuk tükeniyor.

kız düşürmeyi sağlayacak hobi önerileri

Kitap oku, kedi sev, kahve iç. La saçma saçma olmayın kendiniz olun la. Bütün hayatınızı bir kız tavlamaya odaklı kurmayın. Böyle boş ve gereksiz bir hayat olabilir mi? Özgürlüğünün ve kendi benliğinin tadını çıkarmaktan daha önemli ne olabilir şu dünyada?

bencil toplum bencil insan

Geçen gün bir avmde restorant bölümünde boş masa arıyordum. Neyse ki 5 dakikalık uğraştan sonra boş bir masa buldum fakat sadece tek bir sandalyesi vardı. Hemen ikinci bir sandalye arayışına girdim ve az uzakta bir masada iki kişinin oturduğunu bir sandalyenin ise boş olduğunu gördüm. Sakince yaklaşıp pardon boşsa alabilir miyim? Diye sordum. Öküz herifin tepkisi hayır biz onu kullanacağız dedi ve masanın üstündeki poşetlerini sandalyeye koydu. Ve 2 saat boyunca sandalyede poşetler oturdu. Bu arada küçük çocuklu aileler, hamile kadınlar, yaşlı amca ve teyzeler poşetlerin karnını doyurup sıranın kendisine gelmesini bekledi. Sahi ne ara bu kadar bencil pis bir yapıya büründük. Şerefsiz herif sanki sandalyenin tohumuna para saymıştı. Sanki babasının malıydı.

sürülebilir çikolata ve beyaz peynir uyumu

Gerçekten de güzel bir tad ortaya çıkmakta. Aynı tad kaşar peyniri ve çikolata uyumunda da mevcuttur. Denemeyen bilemez ama bir gün bir pastacı bu iki maddeyle öyle güzel bir tatlı ortaya çıkaracak ki bu entryler gurmelikle anılacak.

çiğ köfte vs midye dolma

ikisinin de sonu tuvalette hüsranla bitebilir. Yine de çiğ köfte tercihimdir. Biranın yanında midye daha güzel gider.

samwise gamgeenin frodo bagginsden daha işe yarar

Sam denilen şişko hobit arkadaşımızın bu frodo denen burnu kaf dağında olan aptal hobitten daha fazla iş başardığı gerçeğini kimse göz ardı edemez. Sam bir kere emekçi bir yapıya sahip. Üstelik sadakat onun için vazgeçilmez tek gerçek. Ulan herif smiyagol denen yaratığın ne bok olduğunu anladı bizim frodo yola çıktığı dostunu yolda bulduğuna değişti. Sonra götüne yedi zehiri akıllanmadı. En son yine yüzüğü atamıyordu sam sırtında taşıdı onu lavların içine yine sırtında çıkarttı. Ama elfler ve gandalf bu aptal frodoyu alıp gemiye gittiler hak mıdır adalet midir? Samwise gamgee adamdır. Frodo bokuyla oynasın.

sözlükteki kızların kendini güzel sanması

Türk kızları dünyada hiçbir milletin kadınlarına nasip olmayacak kadar asil ve güzeldir.

hızlıca bir şiir yaz

Gözlerin bir hasret prangası gönlümde
Gülüşünü bana bahşet ve dur de.
Bugünler de geçer elbet Ferhunde,
Lakin nefes alamıyorum bugün de.

dereotu

Hangi yemeğe katılırsa onu artık bir dereotu yapan ottur. Kokusu baskındır. Yemeklerin içinde ve dışında pek tercih etmediğim ottur.

mevlid kandili mübarek olsun

Mevlid kandilimiz mübarek olsun. Allah inananlara şu mübarek gün için merhamet etsin, dualarını kabul etsin.

satılık kitap

ikinci el kitap fazla para etmiyor ne yazık ki. Bir ara paraya sıkışınca bende kütüphanemden bazı kitapları satmak mecburiyetinde kalmıştım. Bu hayatımda en pişman olduğum anlardan biridir.

insanlardan uzakta mutlu olmak

Kesinlikle içinde bulunduğum durumdur. insanlardan tiksiniyorum. Para denen şeye tapan insanlardan daha çok tiksiniyorum. Ufak tefek çıkarlar için büyük oyunlar oynarlar. Biraz parası olan kendini dev aynasında görür küçük dağları ben yarattım modunda yaşar. Ahir zaman insanı uğraşılmaz, konuşulmaz oturulup kalkılmaz.

bulaşık yıkamak

Üniversite yıllarında masa örtüsüyle beraber hepsini çöpe atmışlığım vardı. Tabi üç ay hiç kıpırdamadan aynı yerde durduktan sonra.

sokak köpeği saldırınca yapılabilecekler

Kıtmirin selamı var diyerek araya dost koymaktır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.