bugün

Bir yerlerden tanıdık gelen 22. Nesil çaylak yazar. Kim bilir kim, inşallah kızdır.
Pet şişelerden sandal yapıp Meriç nehrinde gezintiye çıkan yuzır. Çaylaklıktan çıkınca aydınlatmaya devam edecek bizi.
mason galiba.
selam ve welcome ile.
dikkat bilgi içerikli entry;

godfrey de saint omer; hugues de payens'in yancısıdır.
belçikalıdır, ama hollanda asıllıdır(flaman).

kutsal tapınağın(el aksa) altında o gizemli süleyman hazinelerini bulan 5 kişiden biridir.
ilk kudüs kralı olan Godfrey de Bouillon'un adaşı olduğu için imtiyaz sahibidir.

neyse...

asıl önemli noktaya gelelim...
godfrey de saint omer meşhur bir ibinedir aslında...

tapınak şovalyelerinin paralarının üzerine bastırdığı bir logo vardır, tapınak şovalyeleri ile özdeşleşmiş bir amblem.
bir atın üzerine binen iki şovalye.
hatırladınız mı bu sembolü;
görsel

muhakkak hatırladın tabi...

işte o atın üzerinde birbirine değdiren iki şovalye godfrey de saint omer ile hugues de payens'tir.
tarihteki en ünlü geylerden ikisidir.

bunlar güya kudüs'e bu şekilde gelmişlerdir.
fakir fukara, garip gureba oldukları için bir ata iki şovalye binmek zorunda kalmışlardır.(ibnelik şahane fakirlik bahane. yersen)

fakat tabi hazineyi bulunca hanlar hamamlar, servetler falan.
ama ibnelikleri kalmış yadigar...

onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine.

not: ayrıca uludağ sözlük'te bir yuzırın nickiymiş. kimbilir kim? tanımam etmem.
Tayyareden atlarken bile entry düşünen yuzır. Eminim Bulgar topraklarına inecektir.
Bulgar da geze geze gominis olan yuvzır kızıl yıldız ile geri gelmiş şimdi faşolar düşünsün.
Sokakta bulduğu poşetlere kırmızı kalemle bim yazıp, bime satan yuzır. iyi kazanç elde ettim dedi.
Bulgar pazarına kezo satmaya giden yuzır. Bedavadan biraz pahalı diyormuş demin duydum.
Yangın tüpünde sucuklu yumurta pişiren yuzır. Neden abi neden dedim, anlayamazsınız dedi.
tavsiyesini uyguluyorum, çok teşekkürler.
görsel
Foça da Komando kursuna katılmak yerine,yanlışlıkla bale kursuna katılan yuzır. içtimalarda hep bir kişi eksik çıkarmış bir hafta sonra farketmişler. Demin kavede anlattı gülüştük.
Sevdiği kıvırcık koyun.
içtiği kırmızı şarap.
Meriç boyunda çiğdem çitler.
Godfrey de saint omer.
Acil serviste sevgili düşürmeye çalışan yuvzır.
mrltln iyi bilir bu taktiği.
Dişlerini Bulgar da kenar mahalle dişçisine yaptırmış sanırım.
sürekli "sosta kerola?" diye sorar herkese sağolsun, iyilik sever bir yuzır.
Kezoların aptalca tuzak kurduğu yuvzır.
Allah onları kahretsin.
Şüphesiz ki allah tuzak kuranların en hayırlısıdır.
Özel mesajı kapalı. Kesin kızdır. Neyse ki fatsap var.
belki sadece denk geliyordur bilemiyorum ama girilerimde beğen butonuna tıklayan sevgili yazar. teşekkür ederim herkesin huzurunda ona.
adı "aziz ömer" galiba.
bu tespiti yapmam çok zor olmadı.

selam ve dua ile.
Lacho Dives, Sökerdan?
Geleceğin Edirne belediye başkanı şimdiden şoparlar üzerinden lobi yapıyor macırları ikna ederse olur bu iş.
(bkz: gofret satan ömer)
Sudan çıkmış balığı havlu ile kurulayan yuzır.
Katırını kısırlaştırmak için gittiği baytarla kavga etmiş yuvzır.
Bulgara giderken beni de götürmesi için sıra beklediğim yazar. Erken rezervasyon indiriminden faydalandım. Kura için sıra bekliyorum.