bugün

gittiyse gelmesin zaten, gideni niye geri kabul ediyoruz.
gelir gelir de siz onun bıraktığı gibi olur musunuz asıl.
Gelir. Ama pişman olarak gelir.
Giden geri gelmez gelse de giden kişi aynı kişi değildir tıpkı kalanın da aynı kişi olmadığı gibi.
Hocam gelişini bekleyecek değilim.Sonsuza kadar yaşamayacağım.
Bazen de döner. Hatta defalarca dönmek için çabalar. Ama ne giden aynıdır ne de kalan. O yüzden keşke hiç dönmeseydi diye temenni ederken bulur insan kendini.
ben hayattan ümidimi kestim. yok abi mutluluk bize haram. dünyayı aralarında çoktan paylaşmışlar. bizler mülteciyiz sadece.

işin garibi bünye mutsuzluğa karamsarlığa ve kaosa o kadar alışmış ki en ufak gün içinde yaşanan bir mutlulukta dahi aha amk kesin başıma kötü birşey gelecek moduna geçiyor insan.
giden gelseydi dedem gelirdi.
olanla ölene care yok, ölen elbette geri gelmiyor ama yasayanlarin ne yapacagi belli olmuyor.
Gelmez, yolunuza bakın beklemeyin, giderken de kal falan deyip bi taraflarını kaldırmayın. Bugünkü aklım olsa asla yapmazdım. Güle güle demeyi bilin.
Size küçük nasihat...
Soz konusu ölümse maalesef yapacak bir şey yok.babam,dayım ve teyzelerim gitti.anilarda kaldılar artık.bizde öyle olucaz.
https://youtu.be/VLNNDSHxbA0
O zaman erdal tosunun şu sahnesini paylaşalım.
gittiyse geri gelmesin zaten.
Boşuna biz bu nicki almadık yazar kardeşlerim. Giden gitti. Geri döndüğünde hiçbirşey eskisi gibi olmadi. Çünkü giden zaten yürekten gitmişti.
(bkz: giden gider)
Gidenin geri gelmemesi ölümün tek yön gidiş , son yolculuk olduğunu gosterir.
Bir insan gidiyorsa zaten bundan sonra gelse bile tekrar gider. O yüzden en makbulü bir daha gelmemesidir.