bugün

Evrupaya gidip bir daha gelmemek için yardımcı olsanız kafi. Daha fazla istemem.

görsel

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin sorularını yanıtladığı bir programda, “Ya işte bize bu verilmiyor, şu verilmiyor gibi şeyler yok. Gençlere her şey veriliyor bu ülkede, verilmeyen bir şey yok” ifadelerini kullandı.

https://tele1.com.tr/erdo...meyen-bir-sey-yok-394821/
Dert, tasa, yük, hastalık, mutsuzluk, güvensizlik. Baya bir şey ediyor evet.
Hani nerede lütfen gösterin.
patates, soğan, makarna ve kömür gençler daha başka ne isteyebilir ki bu hayatta.

gençler dediği siz değilsiniz akp gençliği yandaş gençlik siz gidin kumda felan oynayın.
inandırıcı olmayan bir söylem.

Umut verilmiyor, iş verilmiyor, makam mevki verilmiyor...

Kaygı, gelecek korkusu, endişe, parasızlık, işsizlik, güvensizlik, bol kepçe veriliyor.
Gençlerimiz mutsuz, endişeli, öfkeli!
Ankara! Duy sesimizi!
görsel
benim niye haberim yok? Ya da sizin bizden haberiniz olmayabilir. Bu sözün başka bir açıklaması yok çünkü.
Beni genç olarak mı saymıyolar acaba? bir şey gördüğüm yok benim.
Evet ama ak genclere.
Yaraa veriyolar galiba. işsizlik pandemi bahanesiyle hat safhada. Ayda verilen 1000 lirayla geçinmek kolaydı!
Yalan içermeyen beyandır. Mesela hava?

Hava da bir şeydir neticede.

Arkadaşlar lütfen çözüm odaklı olalım.

Saygılar sunuyorum azizim...
(bkz: boktan bir bilgisayar için aylarca çalışmak) çöp pc bile binlerce lirayken ne imkanı bu dedirtir. Bunun intikamı çocuğunuzun çocugundan bile sorulacak. Çoluk cocuk demeden internette köpeklik yapanlar cezaevinde çuruyecek cünkü biz daha ölmedik.
Her şey derken? Biraz izahat daha verseniz. Ben biraz zor anlarım da. Bilal'e anlatır gibi anlatamaz mısın be reis?
olumlu pek bir şey görmedim fakat olumsuz durumlardan bahsediyorsak neredeyse hepsini verdiği bir gerçek.
her zamanki gibi suçlunun gene karşı taraf çıktığı olaydır.

- feto ile işbirliği yapılır muhalefet 150 bin defa uyarır ama muhalefete "siz din düşmanısınız ondan hoca efendiye karşısınız" denir. aradan 10 sene geçer fetonun nasıl bir yılan olduğu ortaya çıkar suç muhalefete yıkılır..

- ışid için "birkaç öfkeli genç" denir yaralıları alınır ülkemizde tedavi edilir kendilerine destek verilir. muhalefet gene uyarır uyarır dinlemezler. sonra o ışid gelir bizim ülkemizde hava alanına bombalı saldırı düzenler gece kulübü basar onlarca insanı katleder askerimize kurşun atar suçlu gene muhalefet olur..

- pkk ile çözüm sürecine girişilir. insanlar gene uyarır "bunlarla barış olmaz ilk fırsatta gene saldıracaklar" der. "analar ağlasın mı istiyorsunuz" cevabı alınır. sonra masa devrilir hendeklerden yapılan atışlarla askerlerimiz polislerimiz şehit edilir suçlu gene yapmayın etmeyin diyen insanlar olur..

- israile gemi gönderilir. insanlar gene uyarır göndermeyin bu yanlış derler. gene uyarılan uyaranı gene iplemez gemi gönderilir insanlar katledilir. aradan zaman geçer gemiyi gönderen çıkar "ben mi gidin dedim" der..

- ülkede yoksulluk vardır işsiz ordusu vardır. gençler iş bulamıyorlardır açlardır gelecekleri kapkaranlıktır. ama söylenen söz "biz her şeyi veriyoruz o açlığınız sizin probleminiz" denir..

- mafya olduğu ezelden bilinen adama muhalefet tepki gösterirken adama arka çıkılır koruma verilir. hapisten çıksınlar diye genel af bile ilan edilir. ama o mafya sonra dönüp okları bu kendisine sahip çıkanlara çevirince "muhalefet mafyadan medet umuyor" diye gene muhalefete saldırılır..

bak yaşım 35 leri geçti 40 lara geldi. kaç tane iktidar gördüm kaç tane siyasetçi gördüm hatırlamıyorum artık. ki son 20 senedir de bunlar var iktidarda düşün. demireli özalı erbakanı çilleri mesut yılmazı koalisyonu bilmem nesi hepsi geldi geçti. kaç tane kriz geçti develüasyonlar oldu skandallar oldu. ben bu iktidar kadar tutarsız bir siyaset izleyen parti de görmedim şahıs da görmedim. hayır işin en tuhaf tarafı da hala deli gibi bunları alkışlıyorlar oy veriyorlar. adam çıkıp diyor ki "her şeyi veriyorum size" diyor bir tane akp li genç de çıkıp "aga sen ne diyorsun ya iş bulamıyoruz iş" demiyor..
bu z kuşağı gömecek zaten bunları

ha böyle böyle

aynen devam.
görsel
Sizin gençlerle bizim gençler arasında fark var tabi.
(bkz: çıkar göster)
Gençlerin evinde buzdolabı varsa sorun yoktur.
hani ne veriliyor ? işkurdan iş arıyoruz iş vermiyorlar arkadaş gereksiz bir kurum.

eğitim desen zaten vermediniz 12 yıl vakitimizi çaldığınız yetmiyormuş gibi birde üstüne üniversiteye gidebilmek için ders çalışmaya zorluyorsunuz.
ama değer verilmiyor.
her şeyden kastımız ne tam olarak?:D