bugün

Muhtemelen kurulumu en zor olan linux dağıtımıdır. Kurulum cd si yaklaşık olarak 50 mb gibi bir alanı kaplar. yazın bu emektara kurmayı hedeflediğim dağıtımdır.
eğer linux işletim sisteminin nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorsanız birebirdir. fakat kurulumu zor ve uzundur, mutlaka freenode üzerinde bulunan gentoo kanalına illaki uğramanız gerekecek.
anasını avradını sikeyim ben bunun. ulan kendi hostingimizi kendimiz yapalım deyip 30bin lira harcadık serverı firewallu ups i derken. bu yavşak yüzünden çalıştıramıyoruz. bunun kernelini compile edeceğime o sürede gitsem middle earthte kassam aynı sürede orta boy bir krallıkta kral olurdum saurona da naber sikik derdim. ulan.
Kullanimini en sevdigim GNU/Linux dagitimi. Kullanimi aslinda o kadar da zor degil kurulumu da dahil. Alistirma yaparak kurulumuna alisilabilir. VirtualBox yardimi ile kurulum yonergelerine bakarak kurulum yapabilirsiniz 5-10 kurulumdan sonra alisabilirsiniz. Arch gibi * Gonul ister ki grafik arayuzlu kurulumu desteklesin ama onu da farkli yapan bu