1. 1.
    70 lere damgasını vurmus ve kendinden sonraki bir cok grup icin esin kaynagı olmus, muzikten baska kaygısı olmayan ingiliz progressive rock grubu.
    onemli albumleri:
    In a Glass House(1973)
    Octopus(1972)
    Free Hand(1975)
    The Power And The Glory(1974)
    Acquiring The Taste(1971)
    Three Friends(1972)
    3 ... katildomates
  2. 2.
    adı gibi zarif, 70'lerden süzülüp gelen ve yine adı gibi dev bir grup.

edge of twilight diyorum başka da bir şey demiyorum, diyemiyorum, müzik o kadar güzel ki ayıp kaçar diye çekiniyorum.

Jethro tull'dan sonra en özgün tasarımlı en bi özgün devasa...hülasa nefis. dayanamadım, dedim bir şeyler daha.

http://www.blazemonger.com/GG/
    1 ... kackelacka
  3. 3.
    camel ile birlikte progressive müziğin en değeri bilinmeyen gruplarındandır. dinlemeye başlamak isteyenler için 1975 çıkışlı free hand oldukça doğru bir albümdür. dinleyiniz efendim.
    3 ... vangobbel
  4. 4.
    star wars ürünleri satan bir firma. bir tane darth vader esb statue satmaktadırlar ki...
    http://www.brianstoys.com..._Statue_DarthVaderESB.jpg
    ... kewell the wizard of oz
  5. 5.
    (bkz: free hand)
    (bkz: acquiring the taste)
    ingilizler yapıyor.
    ... jreverdi
  6. 6.
    kaçık müzik yapan grup. yuh dedirtir tarzları.
    dinlemesi en zor gruplardandır. az biraz arka planda kalmışlardır fakat sadece müzik yaparak orgazmik bir tat sunmuşlardır.
    çok dinlemedim bir jethro tull gibi her haltlarını bilmem. dinlediğim kadarıyla progressivelikte ötesi yok. tam manasıyla deli işi müzik yapmışlardır.
    ... bachelorette
  7. 7.
    1974 tarihli, alman ZDF tv stüdyosunda verdikleri konseri izledikten sonra bu herifler uzaydan mı geldi diye düşünmüşümdür. bu aralar dinlediğim wobbler adlı grubun oldukça etkilendiği centilmen devdir aynı zamanda.

bir de çocuk kitabı var bunların...*
    gentle giant
    ... polski
  8. 8.
    sürekli karikatür meselesi olan bir rock gurubu.
    1 ... julius caesar
  9. 9.
    bu grubu rahat dinleyebilen, dinlerken zevk alabilen insanın zannediyorum ki dünyada kaldıramayacağı müzik türü yoktur. john zorn'un six litanies for heliogabalus'u dışında tabi. kulak taşıyan bir insan şüphesiz ki çok entel bir kısım insanların "good stuff" geyiğine meze yaptıkları o çöpü kaldıramaz yani.
    1 ... vangobbel
  10. 10.
    (bkz: octopus)
    1 ... sebastianbach