bugün

entry'ler (311)

fulda boslugu

Nato raporlarında yer alan belgelere göre, soğuk savaş döneminde olası bir gerginlikte rusyanın kafkaslarda bulunan ordularını türkiye üzerinden ortadoğunun petrol sahalarına indirebileceği düşünülerek bizim doğu topraklarımızın eski ve geri kalmış bırakılmasının sebebi olan durum. GAP projesinin arzu edilen kredi desteği alamaması bu yüzdendir. Güneydoğunun geri bırakılması da.

Taze bilgi için; Nahsen Badeli' nin "Türkiye' nin son yüzyılı ve sosyal demokrasi" kitabı okunabilir.

nişanlılık dönemi

Kadınların kendi hemcinslerinin yüzünden erkeğe zindan ettikleri dönemdir. Çünkü ne istediklerini kendileri bilememektedirler. Olan da erkeğe olur.

Evet, erkek ucuzcudur. ama kısa sürede sonuca gitmek ister. Kadını kapatmak için değil, maddi sorumluluğun altında ezilmemek için.

Kadınlar ise genel olarak ellerindeki imkana bakmadan erkeğin karşısına şu olsun bu olsun, herşey tam olsun, eksik olmasın gibi kendilerinin bile inanmadıkları şeylerle gelirler ve erkeği kanser ederler.

Ve nişanlılık öyle bir evredir ki, yaşanana olumsuz şeylerden sonra erkek kendisine "ulan herhalde ben gerizekalıyım da göremedim" şeklinde sorar.

Bence doğru olan nikahtan evlenmektir ve eşya alırken minimalist takılmaktır.

tayyip dünya lideriyse davutoğlu ne

dünya liderciği.

nişanlılık ile evlilik arasındaki süre

Bugün sevdiğim insanın beni sikmeye çalıştığını gördüğüm dönem. Evet, ben de o' yum. nişanlıyım.

Olay şöyle gelişti. Hatunun memleketine gittim, gece onlarda kaldım. Ankara' nın yakın bir dış ilçesi işte. Sabahta kaynana ve kayınbabayı aldım hatunla birlikte, küçük ev eşyaları bakmaya gideceğiz. Neden aldın kayın anne ve babanı diyeceksin; efenim malumunuz maddiyat önemli mesele. Herif doğma büyüme oralı, herkesi tanıyor, bu yüzden sağlam fiyat kırıyor işte. Ama neymiş, sokayım paraya. Ağız tatlılığıymış mesele.

Liste yaptık; salon takımı, oturma odasına köşe takımı ve yatak odası takımı. toplam 11 bin tl tuttu. bizim kayınpeder tutturdu oğlum kaç kaç ödeyebilirsin. baba bi dur dedim, hatunu çektim köşeye. ne iş dedim? yatak odasını kız tarafı alıyor? ben niye ödüyorum dedim.. bizimki de yatak odasını kız tarafı mı alırmış modunda.. daha önce de 40 kere konuştuk.

Bu arada para pul sikimde falan değil. Beni köşeye çekse deseki, aşkım ailem alamıyor ve alamayacak, donumu satar alırım. Hatunumu ortada mahçup halde bırakmam.

Ama ortada dayatma var. Hayatta gelemem. Babam bu tavırla bana 7 liralık sigara bile aldıramadı da gırtlak gırtlağa geldik. 4000 tl mi verecem amk diyorum içimden?

Neyse hiçbişey almadan çıktık. Çünkü burama kadar geldi. Tabi öncesinde babamla konuştuk. Ona da canım sıkıldı. Orada haksızdım ama.

Neyse efenim, almadan çıktık biz. Sonra ben 1.5 saatlik yolu arabayla gelirken, yani kimse aramıyor beni. annem hatunu aramış naptınız kızım diye. Anne nolsun baktık işte demiş, işte yatak odasına baktı annemler alacakları için, biz de ..... ile salon ve köşe takımı demiş.

Be hatun, sen bugün beni alenen sikmeye çalıştın, sanma ki yedim bende?

Aslında çok gereksiz, banane amk diyebilirsiniz. ama demeyin arkadaşlar, bu hayatta herşey insan için.

Ben napim şimdi arkadaşlar? buyrun cenaze namazına? özelden yazında feng şui olsun bana. öperim.

üniversitelerin kalitesi neden düşürüldü

Bütün dünyada üniversite eğitimi ve üniversite mezunlarının iş dünyasındaki vasıfları tartışılıyor artık. Üniversite okumak çok mu gerekli diye. Kalite sadece türkiyede değil tüm dünyada düşüyor.

Bir de bakkalın olmadığı yerlere üniversite açan adamın zikinde değildir zaten kalite. Kalite düşsün ama işsiz sayısı da düşsündür asıl dert.

Mesela geçenlerde fen fakültelerine sussunlar diye formasyon hakkı getirildi. Bariz bir sus payıdır. Zaten sizden hiç bir zikim olmayacak, bunu alın da susun bari demektir.

ateizm neden sadece islam ile savaşır

Çünkü bu ülkede resmiyette nüfusun %99.5' i müslümandır. Ve bu ülkede yaşayanlar müslümanları görüp eleştirirler. Hristiyan mı var amk. Sizden olmayan mı var da eleştirecekler?

champix

40 gündür kullanıyorum. 1 aydır da sigara kullanmıyorum. ama son 3 gündür ciddi bir psikolojik bunalım içerisine girdim. gece durmadan kabuslar görüyorum ve ilacın yarattığı dengesizlikler sonucu nişanlımla aram bozuldu. Gereksiz şeyleri büyüttüm. Yani anksiyeteye sebep oldu. Herkeste biraz vardır ama dayanılamaz noktaya geldi. Şu an hiç mutlu değilim. Kendimi çok savunmasız hissediyorum. Sanırım doktora bile danışmadan bırakacağım. Biliyorum tipik bir türk davranışı ama napim, mutsuzum.

Kullanıyorsanız dikkatli olun..

bir kerede biz yalnış yapalım

Çok mu hata yaptınız da yediğiniz nanelerden biliyorsunuz hayatı gafiller. ahaueueue.

bir kerede biz yalnış yapalım

Kastım seçimlerde HDP' ye oy vermek.

Bazı spekülasyonlar var HDP barajı aşarsa Öcalan' ın serbest kalması ve Özerklik konularında AKP ile ortak hareket edecek diye. Dürüst olmak gerekirse hak veriyorum. Bunlar olabilir. Çünkü çoğu zaman gelişmeleri okuyabildiğimizi düşünerek kendimizi kandırıyoruz. Bazen de haklı çıkıyoruz. Demirtaş çıkıp yağlı ballı bir iki bişe söylüyor vajinası olanların vajina suyu, siki olanların sikinin suyu akıyor.

Şunu söylemek istiyorum: Bi kere de ben hata yapmak istiyorum amk. Siktirin gidin istediğiniz partiye oy verin. Ben HDP' ye veriyorum. Ha şunu da söyleyim kürtçü, aşırı solcu, hayata hep sol pencereden bakayım diye derdim yok. Ama hata yapmayı siklemiyorum artık. Sanki memleketin kapılarından kapitalizmi sokan Adnan Menderestim, sanki 60, 71, 80 ve 28 şubat darbelerini ben yaptım, ileri demokrasi nutuklarını atan bendim. Bankaları ben hortumladım sanki. 7 kere demireli ben başbakan yaptım, 100.00 uçak 100.000 tank söylemini ben çıkardım.

Malum, her seçim kader seçimi. Bu memlekette sokakta sakin yürüyemiyorken seçimlerin zaten rahat geçmesini bekleyemezsiniz. Hayatımız kara murat filmi bu memlekette. Kıssadan hisse kader kader diyerek bu memleketi boka batırdık kendi ellerimizle. Sanki sandık başında alternatif çıkaramayalım diye tutup hepimizi siktiler de chp, mhp veya herhangi bir düzen partisine oy verdik.

Bunlara oy vermek ne kadar doğru sonuç verdiyse, hdpye de oy vermek ancak o kadar yalnış sonuç verecek. Emin olun.

başı kapalı kızla evlenmek istemeyen erkek

tam bir muhafazakar rrkek çelişkisidir.

insanı anlık ürküten şeyler

kedi boku.

led zeppelin in şişirilmiş bir balon olması

yıllarca progressive rock yaptım. 70lerin bütün progressive rock babalarının şarkılarını çalmışlığım var. örnek mi, yes, jethro tull, camel, pink floyd, focus, pfm, Genesis. hatta bir ara pink floyd sevgimizin boku çıktı dark side, animals ve the eall albümünü full çaldık. anadolu rocka da el attık. sesimizin yettiklerini söyledik. barış manço, ersen dadaşlar, moğollar, hardal vs. yani demem o ki, biraz bilirim bu işi. en azından fikrim vardır.
led zeppelini hiç bir zaman çok sevmedim. bir kaç şarkısı hariç. ama olay sadece şarkı kalitesi değil. onlar zamanlarına göre farklıydılar ve iyi pazarlandılar. iyi bilenler, piyasada ne baba grupların heba olup gittiklerini çok rahat görmüşlerdir.

karısına mini etek giydiren gavat

tam da 21. yüzyılda insan görünümlü primatlar nasıl olur acaba diye düşünürken karşıma gelen başlık ve muzla beslenen ilkel yorumcuları. bize de öğretin la hıyar olmayı, öküz olmayı ve yobaz olmayı.

inşallah gelecekte kadınlar evrimleşerek penis çıkartırlar da bir güzel sikerler sizi.

atatürk geri dönse söyleyeceği ilk söz

"ulan zekidir, çalışkandır diye bol bol gaz verdik, yemedi ipneler" derdi.

iç güvenlik paketini istemeyenin terörist olması

"sokakta yürürken polis durduk yere kız arkadaşınızın çantasını ararda orkidi yere saçılır inşallah" dedirten entridir.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

jared diamond- tüfek, mikrop, çelik.

ingilizlerin türk kızlarını tercih ediyor olması

gerizekalı oldukları için yaptıkları tercihtir.

allahın kezbanı için tepilen o kadar yola yazık. bilmiyorki bir ayın 1 haftası tamamen hatunu anlamaya çalışmakla geçirecek. sonra dürüst olup hissettiğini asla söylemeyecek, hep kenarından dolaşacak. bi de durmadan anası gelecek ya da hep anasına gidilecek. yatakta çuval gibi yatacak. ben erkeğin beni koruyup kollamasını isterim diyecek, arada bir feministliği falan gelecek.

bizi de ruh hastası ettiler kardeş, yol yakınken sen dön vatanına.

artık bayanlara laf atmıyoruz kampanyası

katıldığım başlık.
çünkü bundan önce günde en az bir kıza laf atıp, en azından parmak atıp akabinde parmağımı ıslak mendille silmek suretiyle yaptığım bu eylemlerden bugün itibariyle vazgeçiyorum.

yeni bi kampanya açalım: ezik kadınların çağrıları.

dolmuşta son yolcu bayansa inmemek

bu duyuruyu bilen şöför adamsa eğer, kız indikten sonra erkeği indirmeyip aracını durağa çeker, o erkeği evirip çevirip götünden sker amk dedirten entrydir.

dolmuşta son yolcu bayansa inmemek

Anlamadığım nokta, bizim alnımızda "tecavüzcü değilim, korkma kadın" gibi bir ibare mi yazıyor olacak? Kadın nasıl anlasın bizim ona vermek için beklemediğimizi.

Bu gerizekalıca çözüm önerisi kadınları ancak tedirgin eder.