bugün

1965 yılında Dr. Zeynel Abidin Erdem liderliğinde çeşitli sınai ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan erdem şirketler grubununun 1978 yılında ticari faaliyete başlayan şirketi GENPA, 1993 yılında GSM teknolojisinin Türkiye’ye gelişi ile iletişim ile ilgili iş akışının erdem holding için ön atağı olmuştur.
GENPA, telekomünikasyon sektöründe GSM ve DECT ürünleri distribütörlüğü, GSM satış sonrası teknik servis hizmetleri gibi hizmetleri sunmaktadır. kvk ile garantili telefon dendiğinde ülkemizde insanların aklına gelen distribütörlerden biridir.
istanbul'da biri etiler, biri kadıköy olmak üzere 2 yerde, ayrıca izmir, ankara, adana ve trabzon'da teknik servisleri bulunan cep telefonu distribütörü.
internet üzetinden de satış yapmaktadır:
http://www.genpa.com.tr/_index
antalya merkezli, akdeniz bölgesi'nin batısında -antalya, burdur, ısparta- faaliyet gösteren, süper market zinciri.
internet sitesinde alışveriş yaparken ödeme aşamasında vazgeçip sayfayı kapattığınızda bir sorun mu oldu, yardım edelim diye arayan, müşteri hizmetleri kaliteli firma.
bozulan telefonunuzu servise gönderdiğinizde tamirden sonra size yanlış telefon gönderebilen sizinkinide başkalarına yollayabilen sorumsuz firma.
bozulan telefonunuzu tamir için verdiğinizde arızayı tamir eden ama telefonun başka bir yerden arıza vermesine sebebiyet veren firma.
şunu başarabilmiş firmadır; telefonumu çankaya şubesine bıraktım verdikleri servis no ile günlük kontrol ediyorum durumunu, telefonu çankaya'da yapamamışlar etiler merkez e göndermişler yaklaşık 1 hafta sonra telefonun tamir olduğunu ve kargolandığını gördüm ertesi gün acaba gelmiş mi diyerek kontrol ettim çünkü genelde mesaj atmayı unutuyorlar, bi baktım ki telefon geldiği gibi geri gitmiş niye arıza onarılamamış diye, yani bir servis oldu derken diğeri olmadı bir daha yap diyor, acaba naptılar telefona bekliyoruz toplamda 14 gün oldu.

düzeltme:24 gün oldu, istanbul telefonu oldu diye gönderdi yine( iki oluyor) izmir yine geri gönderdi.
40 gün sonunda 29. işgününde işlem tamamlandı ayağı yapıyorlar zannetmiyorum olduğunu 30 iş günü geçmesin diye yaptıkları belli geri verdiğimde 0 dan başlatmak için yapıyorlar.

düzeltme 2: telefonun aldığım gibi geri verdim, toplamda 58 gün sonunda değiştirme kararı aldılar, mail atmışlar yeni tel yurtdışından gelecek diye artık allah bilir ne zaman gelir. mümkünse motorola tel almayın ya da aldıysanız da dikkatli kullanın zira servisini genpa veriyor.

düzeltme 3: 29 eylül de verdiğim servise verdiğim telefonu umarım 31 aralık itibariyle değiştirilmiş olarak( ki ben e serisi verdim, z serisi göndermişler) alacağım tabi yılbaşı diye öğleden sonra tatil yapmazlarsa, yani 90 küsür gün oldu, çok hızlılar, telefondan soğudum yani ben, yeni gelen üvey evlat gibi olcak artık.

düzeltme 4: üvey evlat da olamadı telefonu almaya gittim salaklar, telefonu eski telefonun bataryası ile göndermişler haliyle testte görülmüş ki bu batarya yeni tele uygun değil, yeni bataryayı bekliyorlarmış, hani çgh de vardı ya adamlar resmen billur geçiyorlar, lan bu telefonu istanbul dan gönderirken niye kontrol etmedin, yılbaşımın( 31 aralık ta oluyor olay) da içine ettiler resmen, türkiyede hak hukuk yok, adamlar o kadar rahat bir şekilde istersen git tüketici mahkemesine diyorlar ki, .ikledikleri yok.

düzeltme 5: 99 gün sonunda rokr z6 mı aldım, o kadar belirtmeme rağmen, kulaklığını göndermeyi unuttular, daha kulaklığı gelecek, ayrıca içine benim eski sd kartımı koymuşlar ama resmen çıkma bir mini usb kablosu koymuşlar, üzerinde motorola falan yazmıyor, ona da eyvallah dedim ama o da mini usb yuvasına büyük geldi, yani olmuyor.tek tesellim bu telefonun eski telefona göre daha hızlı olması( kulaklık( mini usb girişli) yok, radyosu diye bir şeyi zaten yok ama adı müzik telefonu bunlar e serisinde vardı, üstelik 3.5 mm sabit girişle istediğin kulaklığı kullan.)
teknik servis departmanından nefis bir hatıra:

- kolay gelsin, ben telefonu servise vereceğidim.

+ hoş geldiniz, telefonunuz distribütör garantili mi?

- bilmem ki, dükkandan aldıydık.

+ telefonu alayım ben, nedir telefondaki problem?

- benim beyim boya işi yapar, çalışırkene telefonu gömlek cebinden boya gabına düşürmüş.

+ ama... telefon boyalı değil?

- getirmeden yıkadıyıdım.
iphone 3gs 16 gb black telefonun, ana servis yerleri olan etiler şubesinde kalmadığından, servise gidip onarılamayan telefonum yerine gönderilicek yeni telefonu bi türlü gönderemeyen şirket.
n81 model telefonumu kamera açılmama,bazı tuşların çalışmaması gibi sorunlar üzerine onlara teslim etmiş ve 10 iş günü sonunda tüm sorunları çözüp ,tuşların ve kızak sisteminin ücretsiz yenilemeleriyle beni mutlu etmiş teknik sevis.
internette forumlarda ve şikayet sitelerinde hakkında birçok olumsuz yazı okuduktan sonra kavgaya hazırlandığım fakat arızalanan telefonumu alıp ertesi gün garanti kapsamında yenisini veren, bana ön yargının ne demek olduğunu birkez daha anlatmış cep telefonu satış-servis şirketi.
nokia n73 model telefonun joistik hariç tuş takımı değişimine 50 tl isteyen şirket.

edit: joistik dahil 85 tl isteyen firma.
antalyada bulunan bir marketler zinciri.
20 günde telefonumdaki problemin ne olduğunu çözemeyen ama yerine telefon vermeye de yanaşmayan kendini bilmez şirket. bir de telefonda öylesine pişkin konuşuyorlar ki yakında onlara başvurduğum için ben suçlu çıkarım diye korkmaya başladım.
Sahibinin memleketi Mardin'e gerçekten büyük hizmetleri dokunan kuruluş.

Aslında her iş adamı Zeynel beyin gösterdiği hassasiyeti gösterse, bu ülke gerçekten çok yükselir. Çünkü orta direk dediğimiz halk, bir şeyler yapmaya hevesli, inançlı, fakat kaynak yok. Genpa'yı beğenmeyebilirsiniz ama gerek Mardin'de gerekse istanbul'da imza attığı sosyal projelerle bu anlamda saygıyı hak eden bir firma.
2006 yılında aldığım nokia 6630 cep telefonumun bir aylık servise gidip ardından garantisi biter bitmez kendi kendine kapanması ile genpanın telefon bilgilerimi başka birisine aktardığı ve imei numarasını rahatlıkla merdiven altı kişilerle paylaşabilen şirkettir.

yıl 2013 üretim hatalı iphone 4s im elimde kalmıştır. bir haftalık teknik servis bakımı diyorlar. fabrika hatalı ürün yüzünden tüketiciye cinnet geçirten şirkettir.
ekranlı mouse ürününü gençpadan satın aldım, ürünü aldıktan sonra da baya bi ilgilendiler memnun kaldım
telefonumu donma ve ısınma sebebiyle kendilerine bıraktığımda, beni bir hafta bekletip yalnızca güncelleme yaparak telefonumu bana iade eden servis.
cihazımın ekranında bulunan ' sarı leke ' problemine baskı kaynaklı oluşan kullanıcı hatası notunu düşen, komik bir ücret ödemem durumunda telefonumun sıfırı ile değişebileceğini belirten, ilgisiz/alakasız, işini takip etmeyen teknik servis.

emsal durumda izmir genpa, cihaz değişimi yaparken, trabzon genpa yetkili servisinin paraya ihtiyacı olmasından mütevellit değişim yapmamakta haksız kazanç elde etmeye çalışmaktadır.
yöneticisi fatih erdem tutuklanmış.

https://www.sozcu.com.tr/...toden-tutuklandi-3414618/
2018 yılının son çeyreğinden bu yana bir semtte kaçak şubeler açan firma olmuştur.