bugün

(bkz: dst q4)

aşkım telefonumun markasıdır. görüntü ve fotoğraf kalitesi süperdir. çift hatlıyken de canavar gibi çalışır donma falan hayatta yapmaz. bir keresinde anakartını yakmıştım nasıl becerdiysem, telpa'ya bıraktım telefonu ve her aşamada arayıp bana bilgi verdiler. istanbul'a gönderip rapor ettirdiler ve bana sıfır cihaz yolladılar. bu işlemlerin hepsi bir hafta sürdü, ben onları fatura için beklettiğim halde onlar fatura ellerine geçer geçmez hallettiler. yeni telefon da da en az eski ''aşkım telefonum''* kadar sağlam ve güzel. ayrıca milyon kez sert biçimde düşürmeme rağmen, ne kapandı, ne kıçı başı dağıldı ne de hat görmeme sorunu çıkardı. eskiden kalitesini tartışabilirdim ama şimdi general mobile'dan asla vazgeçmem, hele ki manyak manyak arızalar çıkaran sözde ''kaliteli'' telefonların yanında bu telefonlar gayet mantıklı bence... bir buçuk senedir keyifle kullanıyorum.
son 4 senedir kulladığım cep telefonun markası. ne şarj problemi oldu, ne kendi kendine dondu, ne de başka bir sorunu. 10 sene daha kullansam gık demem yeter ki o beni bırakmasın.
o fiyata daha iyisini bulamayacağınız telefon markası. q3 diye bir modelini kullanıyorum. şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. gayet düzeyli bir ilişkimiz var. allah bozmasın.
ı phone almaya parası yetmeyen loser insanların umut kapısı. en kral general mobile nokia c3'ten bile daha vasattır.
iphone alamamayı loserlık (türkçe varken ezik diye loserlık da ayrı bir kavram tabi) olarak gören sığırlar olsa bile değerini bulduğunu düşündüğüm telefon.

Iphone ile bu telefonu karşılaştırmak eşşekliğin alasıdır. Bu telefon s3 muadilidir. s3 ü ekran keskinliği hd lik konusunda geçer. Yazılımının kararlılığı da çok etkileyicidir. Bizzat kullandım denedim ve kardeşime verdim. Şu aralar arayan olursa marmara forum satürnde mevcuttur.

Kesinlikle f/p 10 üzerinden 10dur.

yıllarca envai çeşit telefon kullanmış birisi olarak belirtmekteyim.
önceki modelleriyle gerçekten vasatı aşamamış marka . 2 cihazını kullanmıştım . özellikle dst serisindeki klavyeli cihazlar , çin malınında çin malı tarzında resmen . ancak android işletim sistemi kullanmaya başlamaları iyi oldu , 4.2 sürümüyle Discovery'i piyasaya sundular . geçen arkadaşımda gördüm , kurcaladım son derece hızlı , iş görür tabi biraz daha minimize edileydi iyiydi.
bugün anladığımız kadarıyla insan statüsünü belirleyen markadır. nasıl bir algılama yetisi yerleşmişse artık zihinlerimize!
haa ben kullanmıyorum, discovery çıkınca oğluma alıcam dedim ve aldım. gayet iyi.
iphone'm da yok. işimi gayet iyi gören iyi bir telefonum var.
son zamanlarda discovery modeli ile piyasayı hayli hareketlendiren cep telefonu markasıdır.
Discovery modeli o fiyata bulunabilecek piyasadaki en ozellikli telefondur.

Eger cok para harcamadan is goren bir telefonum olsun diyorsaniz general mobile ideal bir marka.
adının tam tersine diğer markaların yanında (nokia, samsung, lg vs) uzman çavuş statüsündeki markadır.
Eskinin vasat şimdinin ise tepeyi zorlayan hatta muhtemelen aşmış firması.

Eskiden java tabanlı cihazlar üretiyorlardı. Adlarını çift simli telefonlarla duyurdula. 200 liraya alabileceğiniz cihazlardan en ufak farkı yoktu. O dönemin aynı platform cihazları çok ilerde olduklarından yazılımsal yönden. Ardından bir dönem sonra Android piyasası açılınca oraya da el attılar. Bir kaç Android 2 sürümlü telefon ve tabletlerini ürettiler, onlarda destek alamadığından ve yazılım eksiklerinden dolayı aynı seviyede kaldılar. Ardından yurt dışında bir kaç firma ile anlaşıp politikalarını değiştirdiler. Yüksek donanım düşük ücretli cihaz üretmeye başladılar. Discovery modeli ile Türkiye de 2013 de 1. oldu. Ardından Fatih Projesi tablet ihalesini aldılar. Şimdilerde bu ay içinde çıkması beklenen Note 3 ile eşdeğer Discovery Elite modelini sundular. Fiyatı ise 1.200.

Önleri cidden çok açık. Hele ki telefonda taksit kalmışken.
Ne mal olduğu ortaya çıkmış şirket.

Gayet iyi özelliklere sahip, real racing 3 gibi en ağır oyunları bile rahat rahat çalıştıran discovery ile büyük başarı kazanan gm bu kârı devam ettirmek ve insanların beklentilerine de cevap vermek amacıyla yeni bir telefon çıkarma çalışmalarına başladı.

Donanımhaber forumunda da sizi dinliyoruz isteklerinize göre bir şey yapmak istiyoruz dediler.

- herkes garanti servisi rezalet düzeltin dendi sallamadılar.
- ortaya çıkan özelliklere göre batarya az denildi sallamadılar.
- s800ac olacak dediler s800'lü oldu.
- fiyat 1199 olacak dediler 1300 oldu. Dolar kuru yüzünden dediler ama fiyat 1199 olacak dediklerinde dolar daha yüksekti.

Yani özellikler düştü fiyat yükseldi.
Bir çok insan pek bilmiyordu ama gm zaten gionee midir nedir bir çin firmasının bir telefonuna gm adını basıp satıyor yaptığı bu onu bile adam gibi yapamadı, sanki kendileri üretiyormuş gibi insanları aldattılar.

Çıkan telefon kötü değil özellikleri iyi ama firmanın insanın kafasını duvarlara vurduran bir garanti servisi varken ve bunca yalana rağmen hala gidip alacak olan var mıdır bilemem.
uluslararası bir marka olmak amacıyla amerika'da kurulmuş türk şirketidir.

(bkz: made in turkey)
kurucusu bir generaldir.

not:şaka şaka hemen bilimsel bilgi yapmayın
Kurucular türk de şirket merkezi amerika da yani türkiyeye bir yararları yok adamların. Millet hemen türk mali deyince havalara uçuyor da söylemiş olalım.
abd'de kurulmuş olan bir türk firması.

önceki zamanlarda türkiye'de pek rağbet görmeyen çift sim kartlı telefonlar üretirken, şimdi türkiye'de discovery serisi ile çok büyük bir pazar payına sahip olmuşlardır.
Türkçe: genel mobil.
donanım olarak bir çok pahalı model ile aynıdır hatta daha güçlü olduğu yerler vardır, discovery ve discovery 2 güzel optimize edilmiş modellerdir.
Kendilerinin yerlerinde olsam gmd 2+ yı 3000+ mah batarya ile 900-1000 tl arası bir fiyattan çıkarır türkiye pazarının amına koyardım. bu dediğimi yaparlarsa samsung ile apple mafya tutar topuklarına sıktırır, asus pentagona rüşvet verip merkezlerine yanlışlıkla(!) güdümlü füze yollatır o derece diyorum.
Menşei türk diye bir bilgi gelmiştir kulağıma. ismine baksan amerikan savunma sanayisi tadında etki yapmaktadır.
Şuan discovery si ile şarj sorunu yaşadığım telefon.
Telefonu sarja takınca şarj doluyor diyor, şarjı düşmüyor ancak sarjı artmiyor. Başka şarj aletiyle yine olmadı efendim. Demekki sorun telefonda. Bi ara oldu geri düzeldi akşam ancak şuan yine uğraşıyorum. Bilen biri varsa bilgilendirsin kafayı yiyeceğim.
(bkz: discovery)
Almayin aldirmayin.
Kullanan ÇOĞU Kişiyi pişman eden marka. Şarj yeri Problemi kronik adeta. iki arkadaşımda da aynı mağduriyet var.
Almayın dedirtir.

Şuan discovery plus ile yazıyorum

Bir telefon bu kadar donar
Ram i 2 gb lakin performans 256 mb.
güncel Önemli Başlıklar