bugün

tüm zamanların hem yetenek hem başarı hem de kişilik ortalaması en yüksek oyuncu. benim için açık ara hidayet türkoğlu mesala.
özhan canaydın

saka lan saka... *
kişiden kişiye değişebilecek basketbolcudur. hidayet türkoğlu, orhun ene, harun erdenay, ibrahim kutluay, kerem tunçeri ve nicesi çekişecektir. fakat bir 10 sene sonra cevabı kerem gönlüm olacaktır kesinlikle.

(bkz: bakıyorum anketör olmuşun)

edit: üstüme kaldı. hanginiz açtı lan bunu? valla ben yapmadım.
anketlere konu olan basketbolcudur.
(bkz: efe aydan)
iyi sporcunun spor becerisi ve skorları kadar kariyeri, popülaritesi ve oynadığı takımların başarısı da önemli bir kriterdir bana göre.
Tüm bunları gözönüne alacak olursak, ibrahim Kutluay'dır.
mehmet okur kariyeri açısından Türkiye'nin en iyisidir. Fakat şampiyonluk yüzüğü olmasa da all star'a seçilmemiş olsa da en iyisi Hidayet Türkoğlu'dur.
(bkz: hüsnü çakırgil)
hayatım boyunca belki binlerce kez basketbol maçı izledim ve hüsnü çakırgil kadar 3 sayılık basket atan adam görmedim. *
(bkz: can bartu)

(bkz: gündüz basket gece futbol)
defansif anlamda altın kelepçe lakaplı alper yılmazdır.
- kişiden kişiye değişse de bana göre - izlemeye doyamadığım o mükemmel şut stiliyle olsun, 40'ına merdiven dayamışken bile itü'yü 1.lige çıkarmak için tekrardan basketbola dönüşüyle olsun, efendiliğiyle olsun * harun erdenaydır.
bu şeker çocuktur.

http://www.akilli.tv/vide...En-Iyi-Basketbolcusu.aspx
en iyi oyun kurucu kerem tunçeri, en iyi forvet hidayet türkoğlu'dur. tartışmasız.
dünya çapında ersan ilyasova'dır.

ömer aşık ise adaydır en iyi olmaya.

hidayet türkoğlu doping olaylarına karışmasaydı en iyi olarak kalacaktı.
(bkz: hidayet türkoğlu)
(bkz: ömer aşık)
(bkz: aytek)
(bkz: Aytek Gürkan)
tabi ki;
(bkz: erman kunter)
kuşkusuz semih kaya'dır.
http://inciswf.com/c8w5m6nr.swf
(bkz: hidayet Türkoğlu)
izlediklerim arasında sıralamasız olarak sayarsam Mirsad Türkcan, Harun Erdenay, Orhun Ene, Keren Tunçeri, Kerem Gönlüm, Ufuk sarıcadır. Hidayetli Ersanlı, Ömerli kadrosuyla rezil olan Milli takıma Tunçeri, Ene, harundan birisi olsa çok çok farklı halde olurduk. Tunçeri'nin basketbol oynarken Milli takımın bu hale düşmesi ise ayrı bir rezilliktir. Yok Kadroyu gençleştirme amacın vsde yok anasını satayım neden Tunçeri o kadroda yer bulamıyor ?