her gece soğuk ve serin havada sabah 6 ya kadar otururum soğuk havayı severim gayet iyi düşünürüm bu havada içim ferahlar açarım dizimi elimde çayım sabaha kadar bir elde telefon bir elde çay eskiden telefonla yetinmez direkt eski tüplü televizyonu kurardım her gece balkona şimdi üşeniyorum.
Terası olmayanların yaptığıdır.
yüksek ve esen bir yerdeyseniz eğer fazlası sizi cırcır yapacak olan elim eylem.
Sigara+ çay+ kart+ arkadaşlar ile bırak sabaha, mahşere kadar oturulur. Karadelik gibidir, çektikçe çeker, bağımlı yapar.
sivrisinekler de olmasa çok güzel olan bir aktivite.
Şu an yapılan şey.
Çay+sigara.

Edibüdü: az önce motor sesi, adeta lütfen bana küfür et diyor AMK sığırı bu saat de bu kadar motoru neden bağırtıyorsun?
Keyif veren aktivite. Çıkardım üstümü de, yanık sırtıma ve omuzlarıma serin serin rüzgar vuruyor ya çok hoş oluyor.
Bu başlığı görünce balkona çıkıp bi sigara yakasım geldi. Sonra bi baktım, ben sigara içmiyorum ki.
Içinize temiz hava çekmeye doyamazsiniz bağımlılık yapar, dibine kadar ozgursunuzdur.
Şiirsel ortam, varsa dert bil miktar azalır dinliyen yıldızlar olunca...
Balkondan aşağı şarıl şarıl işemek.
Şu an yapmakta olduğum huzur veren eylemdir. Mahallem genel olarak sessiz sakindir. Biramı sigaramı alıp balkona oturdum, müziğimi de açtım. Eşlik etmek isteyenleri misafir edebilirim.
Bizim sitede biri balkonda yatıyor amk. Bir de horlaması var. Gecenin ortasında sitede horlama sesi yankılanıyor. Böyle saçma bir ortam.
yaz ayının güzel aktivitesidir. bir terasınız, bir bahçeniz olmasa da balkonda idare eder.
Herkes en derin uykusundayken pek keyiflidir. Bir çok insan'ın Gündüz telaşı çoktan uykuya yenilmiş. Sokak hayvanları ortalıktan kaybolmuş. Gecenin karanlığı galip gelip bastırmış insanların karanlığını. Huzur çıkmış dolanır sokaklarda. Boş boş hiçbir şeyi düşünmeden dalarım karanlığa. Bir gecedir beni bu hallere sokan bir de sabah güneşinin doğuşu.
insanla güzeldir.
iki gönül bir olunca samanlık seyran olur.
Dünyanın en zevkli eylemlerinden bir tanesidir. Hele de hafiften esen ılık bir rüzgarın ürpertisine sevdiğiniz şarkılar eşlik ediyorsa; kendi iç dünyanızda bir yolculuğa çıkıp sonsuz karanlık bazen de bol yıldızlı gökyüzüne dalmak gibisi yoktur.
Otruken, evlerden tabak çanak çıngırtısı, yatmak istemeyen çocukların mızmızlanmaları, mahallenin güzel dulu hakkındaki fısıldamalar, çorbayı biraz tuzlu yaptı diye karısına kızan bir erkeğin haykırışı, ikide bir taklit halinde kahkaha atan bir papağının çığlığı, akşam yemeğinden arta kalanlardan nasibini almak isteyen bir kedinin miyavlaması, eş dostla içilen kahvelerin, çayların höpürdemesi kulağa gelir.
Hoştur.
Bir gece terasta oturmak değildir.
böyle bir manzaraya karşı oturmak demektir benim için.

görsel
Önceden sıklıkla yaptığımdır. Bugün tekrar yapmalıyım. Yapmacık huzura ihtiyaç var.
Sevdiğim eylem.
Şu anda yaptığım eylem. Birde çevre sessiz sakinse...
bende hep istiyorum ama bizim burdaki kekeoların gözü ak heppp ben de artı böceklerden de tırstığım ve genelde laptop başında kulaklıkla müzik dinliyip ağız ve mimiklerimi kullanarak söylediğim için yapamadığım eylemdir.
Grup olarak oturuluyor ise mutluluk verir.