bugün

bolton wanderes'da oynayan galler milli takımı formasını da giyen 1969 dogumlu orta saha oyuncusu.
37 yasindadir. hicte futbolu birakmaya niyetliymis gibi durmamaktadir. "ecevit bile hukumetten gitti sen ne zaman futbolu birakcaksin? yok artik lebron james." dedirtmistir bana.
bolton wanderers takımının 81.26 kilo ağırlığında olan 1969 doğumlu ortasaha oyuncusu.
geçen hafta attığı golle premier lig başladığından bu yana her sezon gol atan tek oyuncu ünvanını eline geçmiştir. ryan giggs de sezon içinde gol attığı takdirde bu ünvana ortak olacaktır.
premier league tarihinin en çok forma giyen futbolcusudur kendisi.. Leeds United, Everton, newcastle united, Bolton wanderers ve Sheffield United formalarını terletmiş, 525 lig maçına çıkmıştır. toplamda ise 766 kez sahaya ayak basmıştır.
isminin telaffuzu nedense bende geri vites'i çağrıştırır.

39 yaşında ve bolton wanderers'ın oyuncusudur.
535 kez premier ligde forma giyerek david james in ardından premier ligde en çok forma giyen ikinci isim olmuştur.

ayrıca kendisi bir bolton efsanesidir.
gün itibarı ile evinde intihar etmiş şekilde bulunmuş ve üzmüştür. mekanı cennet olsun..

http://www.telegraph.co.u...ary-Speed-found-dead.html
evinde kendini asmış halde bulunmuş, sevenlerini şoka uğratmıştır.neden be reis, neden?
daha 42 yaşında idin oysaki, erkendi daha çok.
az evvel premier league tv izlerken evinde asılı bulunduğu haberini almamla ufak çapta bir şok geçirmeme neden olmuş leeds efsanesi galli, şimdinin(artık değil) galler teknik direktörü. vay anasını satayım tuhaf oldum, avrupa'dan futbol izlerken az mı duyduk adını eskiden. sürekli gülümseyen yüzü yadigar kaldı bize. şimdi başlayacak swansea city-aston villa maçında gallilerden bir jest olacak sanırım. zaten stadyumda bir şok havası hakim, arada ağlayanlar var. speed ölür mü be, hay sikeydim.
football manager efsanem. hani böyle yaşı ilerlese bile takımda tuttuğunuz, takıma abilik yapan kilit bir adam vardır ya işte benim adamım bu adamdı. ölüm haberini alınca gerçekten çok üzüldüm.
kendini asarak intihar etmiş eski futbolcu ve galler eski teknik direktörüdür.
neden intihar ettiğini anlayamadğım insan.
sanki başka bişey varmıs gibi geliyor..
gary speed doksanlı yıllarda doksan dakika boyunca konsantrasyonunu kaybetmeyen bir orta saha oyuncusu idi. liderlik vasıflarına sahipti. evinde asılı bulunduğu haberi yayınlandı.
insan bir tuhaf, değişik oluyor. 2009' un bir mayıs gecesinde, ne yapacağını bilmez halde ben de düşünmüştüm aklından geçeni. ancak o, canını sıkan şey her neyse, daha fazla mücadele etmeyerek hayatını sonlandırmayı seçmiş. zaman zaman hepimiz, maskeler dünyasında, menfaatler kuyruğunda sabrımızın paramparça edilişine seyirci kalıyoruz. cebine parayı koyan, altına arabayı çekenlerin adam olabildiği bu tiksindiriciliği her geçen yıl artan dünyada tam bir sabır savaşı veriyoruz.
speed yoruldu, daha fazla dayanamadı belki de. messi ve ronaldolardan önce de futbol izleyen yaşı yetmişlerin aklında, bolton orta sahasında pas dağıtıp disiplinini korurken kalacak hep. tanrı ruhunu affetsin.
hızlı yaşayıp genç ölmüştür.
rest in peace
ölmeden birkaç saat önce şu fotoğrafı çektirmiş adam. cidden inanamıyorum.
http://twitpic.com/7l9n2u
iyi futbolcuydu. huzur içinde yatsın.