bugün

Garanti bankası nın muhtemel yeni ismi.
doğuş grubunun tamamını elinden çıkardığı garanti bankasının yeni adı.
--spoiler--
9 yıldır bünyesinde bulunduğumuz BBVA Grubu'nun tüm dünyada uyguladığı dijital dönüşüm stratejisi kapsamında, BBVA'nın global marka gücünü Garanti marka ve logosunun yanına ekliyor ve bugünden itibaren Garanti BBVA ismini kullanmaya başlıyoruz.
--spoiler--
güvenlikli server'lar üzerinden internet sitesine girişi netameli hale getiren isim değişikliği. yakında çözülecekmiş sanırım.
Doğuş grubu neyi var neyi yok bir bir satıyor zaten.

Bakalım sırada ne var?
ikinci dünya savaşından sonra 103 Ankaralı tüccar tarafından kurulan ve 1950lerde istanbul'a taşınan Garanti bankasının yeni ismi.

Önce Doğuş Grubu Sabancı ve Koç aileleri başta olmak üzere tüm hissedarlardan garanti bankasının hisselerini satın aldı. 1983 yılında ise garanti bankasinin tek sahibi oldu.

2010 yılında hisselerinin küçük bir kısmını Banco Bilbao Vizcaya Argentaria diye ispanya merkezli bir şirkete sattı. Şirket 9 yıldır sürekli garantinin hisselerini satın alıyordu, son 24.85lik hisseyi de doğuş grubundan satın alarak garanti bankasının yüzde 49.85'ine sahip olarak adını garanti bbva olarak değiştirdi.

Yüzde 50.15'i zaten halka açık olan garanti bankası 2017 iti arı ile bbva'nındır ve bir Türk bankası değildir.

isim konusunda küçük bir geçiş süreci yaşamaktaydı, bugün itibari ile tamamlanmış sanırım çünkü makbuzlarda sliplerde de garanti bbva olarak yer alıyormuş.
Be be ve a.

Ne yarak bir kısaltma. Gerek yok bunlara hangi Türk bilecek banco bilbao vizcaya argentaria bankasını.
Atm'lerden para çekme limitini 5000 TL yapmışlar. Ayrıca diğer atm'lerden para çekmeyi de ücretsiz hale getirmişler.

Şubeye gelmeyin diye ellerinden geleni yapıyorlar.

görsel
Yıllar önce bana 400 tl para ödetmeye çalışan üçkağıtçı banka.Maaşımı ordan alırken hesabı açık bırakmıştım.Kapatayım derken kullanmadığım halde bana borç çıkardılar.Durumu düzelttirdim ve bir daha önünden geçmedim.
Dünyanın en iğrenç reklamı nasıl çekilir diye kafa patlatıp sonunda elinde topla Green screen önünde dans eden insanları rezil etmeyi seçmişler. Tebrikler, önünden geçmem o bankanın artık.
Az önce yeni yıl reklamıyla bütün aile kustuğumuz banka. Temizleyip gelcem sözlük.
hesap kartıyla sorun yaşadığım banka.
internetten alışverişe açtım.
1 saattir telefonuma paket yüklemiyorum.
parayı da diğer kartıma havale edemiyorum.
edit:
az önce hallettim.
milli piyango hesabına para gönderiminden 5 tl ücret kesen banka.
250 tl avans para talebimi 2 kez reddetmiş banka.
Şu an içerisinde bulunduğum. Sıra beklediğim banka.
görsel
batının desteklediği ve fonlandığı eşcinsel imam olarak adlandırılan sapığın ülkeye gelmesine, konferans vermesine destek veren lgbt destekçisi banka!

görsel
depremde hayatını kaybeden vatandaşların kredi ve kredi kartı borçlarını silecekmiş. allah razı olsunya. baya büyük bir iyilik. ulan ölmüş adamın borcunu mu isteyecektiniz birde bunu iyilik olarak haber yapıyorsunuz.