bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ablaların ablası,akıl ablası

genç kızlarımızın yediği haltları ört bas etmek için akıl aldıklrı yegane isim.
    örneğin:
    güzin abla
    sevgilimi çok seviyorum,bigün evlerinde kimse olmadığını gidip bişeyler

içmemizi teklif etti,bende kıramadım gittim.içmem için cola getirdi.daha sonra uyuyakaldı.

güzin abla ne olur bana yardım et sence erkek arkadaşım hasta mı,ayrılmalı mıyım?

yavrum
    dua et ki allah ın sevdiği kuluymuşsun.hemen ayrılmanı öneririm
    10 -1 ... kısmetsiz
  2. 2.
    haydar dümen in kadın versiyonu...
    3 ... aabi
  3. 3.
    bir tür modern (bkz: guru)
    1 ... sıçtırtma lamasına
  4. 4.
    neredeyse güzin abla kocam osurdu ne yapabilirim? denilesi duruma gelmiş,kendi kişiligini benimseyemeyip sagdan soldan yardım alan ve o düşüncelerle ilerleyen kişilere artık ne olursa olsun güzin abla halleder diye düşünüp uygulamaya geçilmiş,elimize aldıgımız çogu gazetede bölümü bulunan,düşündügümüzde kaç kişisiniz lan siz diyebilicegimiz,abladır.Fake si çoktur.
    1 ... msnden devam edelim
  5. 5.
    halkımızın ağlama duvarı.halkımız en yakınına söyleyemediği şeyleri bir rumuz altında güzin ablaya anlatır.o köşe yurdum insanı tarafından okunur güzin abla akıl verir ve köşeyi okuyan yurdum insanı da bu durumdan bir kıssadan hisse çıkarır kendi hayatlarına.
    ... freedean
  6. 6.
    Güzin Abla'yı kaybettik

Yazılarıyla yıllardır Hürriyet okurlarının dertlerine çare olmaya çalışan Güzin Abla (Güzin Sayar), dün akşam sabaha karşı 85 yaşında hayata gözlerini yumdu. Bir süredir tedavi gören Sayar'ın kızı Feyza Algan, Güzin Abla'nın okurlarına cevap veriyordu. Feyza Algan, "Anneciğimi kaybettim. Güzin Abla'mız hakkın rahmetine kavuştu. Bütün okurlarının başı sağolsun" dedi.

http://kelebek.hurriyet.c...agazin/4766328.asp?gid=90
    ... sinnocence
  7. 7.
    köşesindeki yazıları 1998'den beri kızının yazdığını öğrendiğim yazar. yalnız bununla ilgili bir tek uyarıcı bişey göremedim şimdiye kadar. öldükten sonra öğrendik.
    -1 ... arjen robben
  8. 8.
    Ara sıra iyi işletildiğini düşündüğüm kişi: Aşağıdaki örnekte olduğu gibi..

"Canim Ablacım,
    Haluk'la birbirimizi görür görmez aşık olduk..
    Haluk hem yakışıklı bir çocuk, hem de kırmızı BMW'si var. Beni ailesiyle
    tanıştırmak için evine goturdu.
    Fakat evde kimsecikler yoktu.
    "Simdi gelirler, beklerken birer bardak kola içelim." dedi.
    Haluk kendi kolasını içer içmez uyumaya başladı.
    O kadar itip kaktım ama uyanmadı.
    Ablacım, sevdiğim erkek acaba hasta mi?.
    Gizlediği önemli bir hastalığı var da ben mi bilmiyorum ?
    Evlenmemde bir mani var mi?

Rumuz:Bedriye
    Güzin ablanın cevabi:
    "Benim Sevgili Yavrum,
    Anan seni kadir gecesi doğurmuş... "
    3 ... kiraze
  9. 9.
    sevgili güzin abla,
    sana yazma sebebim sözlüğümdür. ben sözlüğüme ekim ayı sonlarında üye oldum, mutlu bir beraberliğimiz var, ama bir süredir sözlüğümün bazı özelliklerinden memnun değilim. mesela artık ukteler veriliş sırasına göre değil, alfabetik sırayla gözüküyor, böyle olunca da benim içimden ukte doldurmak gelmiyor güzin abla. bana bir yol göster, derdime çare bul.

güzin abla nın veya moderatörlerin cevabı:

isteklerinizi sözlükle ilgili istekler başlığına yazınız..

kutupsal form un cevabı: e yazdık bir halta yaramıyor. *
    2 ... kutupsal form
  10. 10.
    "Ben 22 yaşında bir genç kızım,2 hafta önce metroda birini gördüm,ona aşık oldum.Ondan sonra birdaha onu hiç göremedim intahar etmek istiyorum sence ne yapmalıyım." tarzında mail atan varlıkları insan yerine koyup cevaplayabilen birinin hazırladığı köşenin adı.
    ... pister