bugün

Babadan oğula sisteminin anadan kıza versiyonu. Ben anlamamıştım ilk başta. Çok benziyorlar birbirlerine.
Sözlükteki ergenlerden biri kadını trollemiş galiba.

Annemle babam birbirini aldatıyor. ikisini de başkalarıyla mesajlaşırken yakaladım. Onlarla aynı evi paylaşmak istemiyorum. Ama maalesef evden ayrılmak için daha çok küçüğüm.
Birkaç sene önce babamın annemi aldattığını gördüm. Daha doğrusu başkasıyla yazıştığını. Ben o kadını tanıyorum, çok da severdim o zamana kadar. Ardından babamın geçmişte de annemi aldattığını keşfettim.
Şimdi ise annemi yakaladım. Annem son zamanlarda değişik davranıyordu. Ben de şüphelenmiştim ve annemin telefonuna baktığımda haksız olmadığımı anladım. Annem de çok uzun süredir babamı aldatıyormuş. 2014 yılından beri bir adamla mesajlaşıyor. Sonuç olarak ikisi de birbirini aldatıyor. Ben babama son zamanlarda sıcak davranamıyordum. Anneme hep çok iyi yaklaşıyordum. Üzülmesin diye... Ama annemin de aynı şeyi yaptığını öğrenince ikisinden de tiksinmeye başladım.
Artık onlarla aynı çatıyı paylaşmak istemiyorum. Henüz 13 yaşında olduğum için ayrı eve çıkma şansım da yok ne yazık ki.
Ancak bana bir sürü imkan sunuyorlar, her istediğimi yapmaya çalışıyorlar.
Birbirlerine rol yaparken bana da rol yaptıklarını düşünüyorum. Lütfen bana yardım et Güzin Abla. Ben bu yükü kaldıramayacak kadar küçüğüm. Bütün bu olanlara göz yummak istemiyorum. Ama ailemin dağılmasını da istemiyorum... ◊ Rumuz: Küçük yaşta
çevremdeki insanların ben olduğumu düşündükleri dert küpü bir abla.

yok öyle ak saçlı, tonton bir teyze de değilim ki . derdi olan bana koşuyor.
kız arkadaşından ayrılan mı dersin, görümcesiyle anlaşamayan mı. yetişemiyorum artık arkadaş. hayır o bi'şey değil teselli edecek laf bulamıyorum.
"o kız sana yaramaz"
"aman kaynana değil mi hepsi böyle" falan…
keşke hayatta olsaydı kadın dert dinlemekten ölmüştür.
(bkz: mutetabip)
Hep yapmak istenilendir. Dert dinlenir.
gerçek mi, değil mi bilemediğim cevap ablası.
nihat hatipoğlu için düşünüyordum onu halbuki. acı kayıp.
bugün ölüm yıldönümüdür. unutursak kalbimiz kurusun.
suan ihtiyacım olandır.

edit: ulan belki biri yardım eder dedik de nerdeeee
günah çıkarılan kişi.

o değilde bazen insanlsr kendi yaptıklarını değil anne ya da babalarının yaptıklarını anlatıyor annesi babasını aldatan biri vardı. amk içim kararıyor sözlük cidden ne zaman okusam yine okudum kötü etkileniyorum.
''bıkmadı mı la bu hala'' diye düşüncelere gark ettiren aplamız.
Kalemini satmayanlar kitabına konu olmuş,vefat etmiş yazar.
yazdığım mektuba yanıt alamayınca hiç de öyle dert ortağı biri olmadığına kanâat getirdiğim kimse.

(bkz: çok ayıp etti çok)
kızının devraldığı gazete üzerinden danışmanlık görevi yapan abladır.
Yılan Hikayesi isimli Türk dizisinde adı sıkca anılan şahıs.
muhtemel bir işletmeci olma yolunda oldugunu düşündüğüm insan. ha bu ikide birde meslek degiştiriyor o ayrı.

(bkz: vitaminist)

(bkz: işletmeci)

(bkz: güzin ablalık statüsü).
bugün ölüm yıldönümüdür.
Beyni olmayan insanların beyin yerine koydukları bi o kadar beyinsiz insan.
(bkz: güzin abla nın erkan abi olması)
(bkz: kaynım bana atladı)
Kendisine yazan kızlarda erkek fobisi oluşturmaya çalışılan, "erkek" olduğu bile dedikodular arasında olan ablamsı.
kendisine soru soran bir kızımız beni yarmıştır. ne kadar samimidir bilinmez tabi.

sevgili güzin abla ben 17 yaşında bir kızım internette kendime yeni bir erkek arkadaş edindim. onu çok seviyorum. oda beni seviyormuş. 'bana seni ailemle tanıştırcam' dedi. buna çok sevindim. beni evlerine davet etti, ailesiyle tanıştırmak için. evlerine gittiğimde evd kimse yoktu. bana 'birazdan gelirler' dedi. onları beklerken 'biraz kola içelim' dedi. ben de 'olur' dedim. odasına geçtik; kolamızı içerken erkek arkadaşım birden uyumaya başladı. güzin abla sence erkek arkadaşımın hastalığı ne?

güzin ablanın cevabı:

-kızım seni anan kadir gecesi doğurmuş...
*
Sevgili Güzin Abla,
harika bir hayatım oldu çok iyi bir aileye sahibim, ancak işimden emekli oldum...Emekliliğimde her zaman en büyük hobim olan, balık tutmaya daha çok zaman ayırmaya başladım.... Küçük bir kayık satın aldım güzin ablacım ancak karım sevmediği için tek başıma avlanıyordum...Derken günün birinde balık malzemeleri satan bir dükkanda biriyle tanıştım... o da balık avlamayı çok seviyordu, çok iyi arkadaş olduk, zamanımızın büyük bir bölümünü balık avlayarak geçiriyorduk. Derken günün birinde hayatımdaki en büyük balığı yakaladım.... aradan bir, iki dakika geçmişti ki; arkadaşım da bir benzerini yakaladı, bu büyük günü ölümsüzleştirmek için bu iki balığı da arkaşıma verip fotoğrafını çektim... Belki karım da heveslenir diye fotoğrafı karıma gösterdiğimde derhal kayığı satıp, balıkçılığı bırakmamı istedi. Neden böyle yaptığına anlam veremedim.... Benim güzel zaman geçirmem onun neden rahatsız etsin ki?

Sevgili güzin ablacım.. şimdi ben n'apmalıyım karımın sözünü dinleyip balıkçılğı bırakayım mı? yoksa balık tutmaya devam mı edeyim? Karıma gösterdiğim fotoğrafı size de ekte gönderiyorum (fotoğrafta sarışın bomba... vücudu dolgun bikinili bir kadın resmi ve elinde de iki balık var) Yazan Şaban Bahtıkara...

Güzin ablanın cevabı;

Evladım Şabannnn;
"Aptallık etme!!! balık tutmaya devam et!!!!"
kardeşini yıllar sonra bulmuştur.

(bkz: guiza abi)
genç kızlarımız muhtemel yaptıklarını ya da gerçekleşmiş olan olayları değil yapacaklarını ve gerçekleşebilecekleri soruyorlardır. güzin ablamız sabırla ve binbir tecrübeyle ''bir abla'' olarak sorularını cevaplamaktadır.
güncel Önemli Başlıklar