bugün

eski samsung telefonlarda oynanan ve o zamanlara göre iyi sayılabilecek efsane oyun(!)
gerçekten de zamanına göre efsane bir oyundu. ayrıca (bkz: liseliler bilmez).
Efsane oyundur.

3 bolüm vardır.

Onu bilen bunuda bilir.

(bkz: samsung e250)
http://www.youtube.com/watch?v=t9JA8m2nJt4

görsel
görsel
görsel
görsel

samsung e-250'deki efsane oyun.biraz super mario çakmasıydı.
benim için efsane oyundur.

3 bölüm vardır.

en sonundaki karlı bölümdü herhalde.

zordu ama.

not:birde yanılmıyorsam 335 golda aldığımız yoyo ile herkesi kesiyorduk.
siyah-beyaz ekranlı telefonların zamanında kalan oyunlardandır.
Yaklaşık 4 yıl önce oynadığım oyundur. Gene olsa gene oynarım.
Liseliydim ve oynuyodum. Efso bir oyundur. (bkz: forgötte warrior).
özlediğim oyundur. dün gece aradım taradım bir türlü bulamadım. ilk telefonum e250'ydi ve bu oyunu bitirip bitirip başa sarar oynardım, yaşlandık beah...
E250de tuşların silinme sebebi.
duygulandım.
Efsane oyundur. Herkes bilmez, oynayamaz. Net.
Amına koyduğum kızına ben bile aşık olmuştum amk.
babanneme ayda bir balıkesirden gelip telefonundan oynadığım oyundu. 1 yılda anca bitmişti hiç unutur muyum be. adamlara yakalanmamak için kırk takla atardım yakalanınca çileden çıkardım. mp'yi hiç harcamadan bitirmiştim vay be.

yoyoları hiç bakkaldan almazdım hep sandıktan çıkartırdım. ve bitti. bir daha da başını gelir o günler. saygılar.
e250 si olan herkesin bildiği, döneminin en efsane oyunudur. oynamayalı 6 yıl olmuştur ah ah! ortaokulda bağımlısı olmuştum.

oyun telefonun numara tuşlarıyla oynanır. 5 ile saldırılır. 4 ile sola 6 ile sağa gidilir. 2 ile zıplanır ve merdivenlerden çıkılır. yıldız ve kare tuşlarıyla iksirler kullanılır.

oyun üç bölümden oluşur ve bu bölümlerin içinde bir sürü level vardır. oyunun sonundaki uzun merdivene her çıkıldığımızda level atlanır. birkaç level atladıktan sonra yeni bölüm gelir. sırasıyla bölümler super mario'daki ilk seviyeye benzer yeşil alan, kale, karlı kale.

şövalye ve büyücü olmak üzere iki çeşit düşmanımız vardır. kılıç kullanan şövalyenin etki alanı dar ve verdiği hasar azdır ama dayanıklıdır. (etki alanı dar olduğu için şövalyeyi yoyo sayesinde değil size zarar vermek daha o size yanaşamadan öldürebilirsiniz.) alev topu atan büyücünün verdiği hasar fazladır ve size uzaktan ateş edebilir buna rağmen iki vuruşta ölür. her bölümde bu iki düşmanın görünümleri değişir ve verdiği hasarla dayanıklılığı artar.(etki alanı aynı kalır.)

bu düşmanların dışında alev topları, alevli zemin ve dikenli zemin gibi tuzaklar işimizi zorlaştırır.

bunun yanında düşmandan saklanmamızı ve korunmamızı sağlayan mağaralar ve marketler bulunur.

marketlerde iksirler ve silah olan yoyolar satılır.

biri canımızı dolduran (kırmızı) diğeri bize koruyucu kalkan oluşturan (mavi) iki iksir vardır. 11 kırmızı, 11 mavi toplamda maksimum 22 iksir şişesi taşıyabiliriz.

bir kılıç ve üç element yoyosu olmak üzere 4 çeşit silahımız vardır.

bize ilk başta bedava verilen kılıcın etki alanı dardır ve az hasar verir.

ilk yoyomuz, mavi olan su yoyosudur. kılıca göre çok etkili ve güçlüdür. kısa menzilli ve küçüktür. kale bölümünde güçsüz kalır. yeşil olan toprak yoyosu daha büyük ve uzun menzillidir. bu ilk iki yoyo (su, toprak) marketten alınabilmesine rağmen buna gerek yoktur. çünkü, ilk iki bölümün ilk levellarında karşımıza çıkan sandıklarda da verilir. ama üçüncü ve en güçlü yoyo olan ateş yoyosu (kırmızı) sadece marketlerden alınabilir. bu yoyo en büyük en etkili ve en uzun menzilli yoyodur.

hikaye ise oldukça basittir. ana karakterin sevdiği kız devasa bir büyücü tarafından kaçırılır. final level ında ise büyücüyü öldürür ve sevdiğiniz kızı kurtarırsınız ki bu en kek leveldır.
Entrymde kullanmışken başlık6 na uğramamak olamaz diye düşündügüm bir zamanlarin (tarih vermem gerekirse samsung e-250 nin reklamlarda tanıtıldığı zamanlar) efsane mobil oyunudur. "filancalar bilmez" demeyeceğim. iyiki zamanında biz bilmişiz diyeceğim.