1. 1.
  bir degiskenin diger kumeden en az bir degeri oldugu duruma denen baginti. yani a kumesinden bir degiskenin ki biz buna anamizi aglatan x diyoruz, b kumesinde en az bir karsiligi varsa ki bu da y oluyor, buna fonksiyon diyoruz. guzelmis aslinda lan hocalik.
  3 -1 ... laz pacino
 2. 2.
  Bağımsız değişkenin kat sayıları ile beraber bağımlı değişkenin değerini belirlemesinin kantitatifsel olarak yorumlanmasıdır. Y= f(x) şeklinde ifade edilir. Burada y bağımlı, x bağımsız değişkeni simgeler.
  2 ... cell-im
 3. 3.
  Y ile X arasındaki ailevi meselelere karışmayı bir borç bilen matematiğin ortaya attığı ve nedense MEB tarafından doktor olmanız için bile bilinmesinin zorunlu oldugu sanılan bir bağıntı.
  3 ... capanoglu
 4. 4.
  matematigin en kotu ve sikici konusu
  2 ... bilmem
 5. 5.
  X + Y = Z
  1 ... totem
 6. 6.
  matematiğin en eğlenceli konularından biri olduğunu düşündüğüm konusu .. en güzel cümlede şu "her fonksiyon bir bağıntıdır ama her bağıntı bir fonksiyon değildir".. heyt beee
  1 ... sinek_sidiği
 7. 7.
  Bilgisayar programlamada kullanılan bir işlevdir. Bir komut yada alt program tarafından çağrılan ve bir aygıt, çevre birim, yazılım yada bir program tarafından yürütülen işlemdir.
  2 ... snowman
 8. 8.
  matematikten çakma sebebi.
  1 -1 ... 6.4.r.1.$.h
 9. 9.
  lise 1. sınıf matematik müfredatındadır .

  (gof)x
  1 ... gerko
 10. 10.
  (f)x, (g)x, (fog)x, (foh)x, (goh)x gibi işlemleri bulunan matematik konusudur.
  -1 ... 6.4.r.1.$.h