bugün

Kırılmış ya da rendelenmiş buzla servis edilen içkilere verilen isim.
league of legends'in balık herosu. adam yakalamak, kaçmak ve ultisi ile yüksek hasar vermekte ustadır. (melee, fighter diye geçiyor ama mage bu eleman, hybrid kasılır.)
league of legends oyunun en op herolarından biridir, kassa da kasmasa da bildiğin tek atar. oyundan silinesi uyuz balık. ya da nerflesinler abi ama onu da yapan yok. riot bildiğin kıyak geçiyor fizz al adamlara tek at free win... bu yüzden nefret ederim kendisinden. oyunun diğer op herosu ise (bkz: master yi)
severek oynadığım ve zaman zaman rakiplerimin "surr @ 20" yapmasına vesile olduğum şahane şampiyon. en baba tankları bile dansöz yapabiliyor bazen.
baş belası oyuncu herodur. rakip takımdaysa ve magic resist item çıkmadıysanız adamı top eder. özellikle mid game e kadar kill alıp item cıkarsa.
oyin bozan özelliğiyle gercekten Tatar ramazan gibi. ben bu oyunu bozarım !
ilk 2 levelde temkinli oynamasi gereken herodur.
sağlam nerf yemiştir. fizz gg
lol oyunda sağlam kasılırsa sıkıntı verebilen herodur.
hafiften adaletsizdir. durdurulamaz değildir ama çok kolay kasılır. zira bir yerden sonra zaten zamanla bile kasılıyor. (bkz: zalimsin riot)
lol de oyunu tasiyabilecek herodur.
mid lanei pek oynamama ragmen (oynadigim tek hero mordekaiserdir midde) bugun karsima gelen herodur. dk 15te onu ve karsi jungle i toplam 5 kere oldurdum. killerin 4u fizz di. 5-0-0 dan sonra oyun koptu farmda da 30 fark vardi aramizda, sonradan ogrendigim kadariyla hard counteriymisim bu heronun.
hayvan oğlu hayvandır.
bu hafta freelere çıkacak olan herodur.

edit:kasıldı mı hayvan olan bi lol herosudur. tflerde gank atıp ulti-e-e-q-zhonya kombosunu yaptığınızda ölmezsiniz ve takımınıza tf kazandırırsınız. ki, tr serverinde oyuncular hep keklik gibi avlandıkları için kolay olur. 1 vs 1'lerde dfg'niz varsa aktifini kullanın teklersiniz.

edit2:özledim o günleri ya...
4 yıllık oyun deneyimimde vazgeçemediğim tek herodur kendileri. her buildi her lane'yi denedim kendisiyle, mid'den sonra en çok iş yaptığı lane jungle çıktı. bir offtank fizz en az apcarry fizz kadar etkili. belki tek atmıyor ama daha acılı öldürüyor.

bir jungle fizz buildi yazayım da bari boş boş gitmesin entry.

speller çarp ve flaş

jungle olduğumuz için ilk skill w açıyoruz, daha sonra q ve e. ilk olarak w full olmalı.

ilk olarak jungle itemi ve 2 pot

damage verecek 2 itemımız var, trinity ve mahvolmuş. o ikisini çıkmaya bakmak önemli. ilk trinity çıkmak daha iyi olur. (bu arada ingilizce isimlerini söyleyebilirim itemların daha yeni westten tr'ye geçtim)

ayakkabı olarak mercury, slow'du stun'du etkisini azaltmamız lazım çünkü.

jungle itemı'nı Skirmisher's Sabre - Devourer'a uptade etmek daha iyi olur, türkçe adını bilemedim şimdi ama attack speed veren.

bu sıralar yaklaşık -30 küsür dk lar falan hem jungle itemı hem trinity hem mahvolmuş bize çok sağlam bir attack speed ve attack damage kazandırmış bulunuyor.

jungle itemı trinity ve mahvolmuş tamamladıktan sonra offtank'ın off kısmını tamamlamış bulunuyoruzi gelelim tank kısmına;

bu hamsi kafalı dostumuza ilk def itemı olarak frozen heart çıkmak iyi bir seçenek, gerek mana gerek cooldown, gerek armor açısından.

2. def itemı ise bir offtankın vazgeçilmezi olan randuin. gerek yakalamak gerek kaçmak için biçilmiş kaftan. hem verdiği 500 can sizi fight sırasında odak noktası yapmaz, hem armorunu güçlü olur fight'ta uzun süre dayanırsınız

zaten bu itemları çıktığımızda welcome to the late game olayı oluyor ve jung itemına daha fazla gerek kalmıyor. jung itemını satıp alacağınız item ise tamamen karşı takıma göre olmalı. randuin ve frozen heart'ın verdiği armor yaklışk 250 falan olduğu için son item'In armor vermesine gerek yok.

eğer karşı takımda veigar'dı, kassadin'di, brand'di annie'di bir ap carry varsa, ve oyunu domine ediyorsa ya banshee ya da ruh gömleği çıkmak en doğrusu, hangisini alıyorsanız uygundur, bu ap carry'lerde can sıkıcı stunlar veya silence'lar varsa banshee iyi bir seçenek olur.

ha ama karşıda sorun yaratan bir apc yoksa ben frozen mallet öneririm, hem daha da tanky olursunuz, hem damage az da olsa artar. tamamen opsiyonel ama bu seçenek.

dediğim gibi jungle itemını full ve daha etkili bir build yapmak için satmak daha iyi oluyor.

normal trollsüz bir oyunda bu itemları çıkmanız tahmini olarak 40-50 dk falan sürer. son olarak buildimize bakalım;

mercury bot
trinity force
mahvolmuş
frozen heart
randuin
banshee(ruh gömleği, duruma göre frozen mallet)

ne diyor bu dal yarrak diyenler için özet;

offtank fizz op dostlar.

iyi oyunlar.
Lol de mainim olma yolunda giden hero. Abi bu adamla lanemde hiç ezilmedim. Bunu geçtim çatır çutur tek atıyor millete. Ve bugüne kadar beşte beş atamamıştım. Bu heroyla çok rahat beşte beş yaptım.
ultisi için havuç yerine teemo fırlatsa instabuy olacak lol herosu.
level 3 oldun mu kimsenin tutamayacağı şampiyon.

https://www.youtube.com/watch?v=8ppN2Sy4Aew&t=9s