1. 1.
  boyner ve akbank ortaklığının yeni ürünü olan kredi kartı.

  detaylı bilgileri boyner mağazaları'ndan alabilirmişiz. kartın en dikkat çekici özelliği ise, elinize ulaşır ulaşmaz hediye bombardımanına tutulmanızmış. ben demiyorum, akbank diyor. ahan da sayfasından açıklamalar:

  -----------------

  Tam 75 YTL lik Hediye Çeki sizin !!!

  Kartınızı teslim aldığınız andan itibaren Hediye Çekinizi, Fish Kartınızla birlikte tek seferde yapacağınız 300 YTL ve üzerindeki tutarda tek ödeme veya taksitli işlemlerinizde Benetton, Beymen, Club Beymen, Boyner, Boyner Evde, Boyner Sports, Boyner Beaute, Divarese, Fabrika, Network, Que, Sisley, 012 mağazalarında kullanabilirsiniz.

  -----------------

  ayrıntılı bilgi için;

  http://www.fishcard.com.tr/

  daha önceden boyner'e ait olan advantage card vardı bilenler bilir. daha sonra bu kartı hsbc'ye hatırı sayılır bir paraya satmışlardı. hsbc ile olan ortaklık bitti, akbank başladı. ne diyelim hayırlı olsun...
  ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 2. 2.
  televizyonlarda sinir bozucu reklamlari zirt-pirt donen yeni kredi karti.
  bir zamanlar dunyayi dolasacaktiniz, hani bir motorsiklet alacaktiniz, ismini bilmediginiz bir ulkede evlenecektiniz, dunyayi degistirecektiniz diyerek hayalperest bir giris yapip, arkasindan hayalleriniz'den ne zaman vazgectin diye bir soru sorup, bize yeni hayal olarak cilginlar gibi alisveris yapmak, yeni ev almak, safari yapmak gibi alternatifler sunup yuzde kirkbez civari bir faizle bu hayallerimizi gerceklestirebileceklerini belirtmektedirler. Burdan eklemek istiyorum ayrica, alti-ustu bir kredi karti, hayallerini gerceklestiremeyen ezikleri bu kadar desmeye ne gerek vardi.
  2 ... zirvato
 3. 3.
  insanları soymak için çıkarılmış kartlardan bir yenisi daha .. Hayallerimden de vazgeçmediğim için bu kartı almicam .. (bkz: Alırsam hayallerimden vazgeçmiş olurum)
  1 ... aliniyesta
 4. 4.
  s: dükkandaki satıcı
  m: milan

  s: fish kart çıkartalım mı size?
  m: ne oluyo onla?
  s: maldivler'de tatil çıkabiliyo
  m: bana maldiv falan çıkmaz
  s: barselona çıkar belki
  m: ???
  2 ... milan
 5. 5.
  bu kartın reklamı izlerken tüylerinizin yerçekimine karşı koymasına şahit olabilirsiniz.
  3 -1 ... kisrak
 6. 6.
  lavuk sanki karttan yaptığın harcamaları geri almıyor. dostum benim sorunum likidite değil geri ödeme güçlüğü. yoksa hayallerime kartının gücü yetmez.
  4 ... nevai
 7. 7.
  bankaci dilinde bayat balık.

  (bkz: yanilmak ve yamulmak)
  1 ... mulayim
 8. 8.
  başarıya ulaşma olasılığı pek bir yüksek olan proje. amerika da avrupa da yıllardan beri uygulanıyordu bu sistem ve acayip de rağbet görüyordu, hala da öyle. türkiye ye daha yeni gelmiş olması şaşırtıcı.
  ... alone with everybody
 9. 9.
  reklamı iğrenç kart. ha derlerki iyisi kötüsü olmaz bu işin de kardeşim sevdiğim kadının önünden niye yeni aldığım arabayla geçeyim? Manyak mıyım ben? Mazohist miyim? Unutturacak bir şeyler yapsam daha akil olmaz mı?

  Köpek almaktan vazgeçmişim. Sanane ne lan? Belki alerjim olduğunu anladım.

  ama türk insanını etkiler bu reklam. beni de daha çok deli eder. neyse.
  1 -1 ... isvicreli bilim adami
 10. 10.
  türklere uygun olmayan bir kart. ismi bile ofsayt. olacaksa "battı balık yan gider card" daha iyi olabilirdi.
  1 ... arabaciarabayatasget