bugün

(bkz: mozilla firefox)
yıllardır kullandığım tek tarayıcı olmasına rağmen güncellemesiyle kemikleşmiş kullanıcılarına büyük ihanet etmiştir. birilerinin acilen bunun geliştiricilerine "chrome gibi isteseydik chrome kullanırdık" demesi gerekiyor.
birkaç aydır flash player sorunu çıkaran tarayıcı.

sorun flash playerda da olabilir tabi ama diğer tarayıcılarda sorun çıkmadığına göre bu ihtimal geçersiz oluyor.

sorun windows 8 de de olabilir. sonuçta birçok hatası çıkıyor ama diğer tarayıcılarda sorun çıkarmadığı için yine bu ihtimal de geçersiz oluyor.

yani sorun büyük bir ihtimalle firefoxda ve işin kötüsü 6-7 aydır çözülmüş değil.

sorun da şu; ekran birden kararıyor ve tarayıcıyı kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorsunuz. film falan izlerken nasıl sorun olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur.

her zaman firefox kullanmayı tercih ederdim ama artık chrome a geçme zamanı geldi. chromedan yazdığım ilk entry bu olsun istedim. umarım düzeltirler.
dünden beri kullandığım ve bana derin bi oh çektirmiş tarayıcıdır. yıllarca chrome kullandım ve istisnasız en iyisi idi ama son bir yıldı aşırı yavaşlığı son iki ayda iyice doması ve hiç bir şekilde ne format nede yeniden yükleme ile düzelmeyen sorunlarına bir de durduk yere internette klavyeyi işlevsiz hale getirip hiç bir şey yazmama izin vermemesi bardağı taşıran son damla oldu ve firfoxa geçmemle sonuçlandı. yıllardır hiç kullanmadığım firefox da bu arada baya bi güzel olmuş chromede yaşadığım idm sorunları da yok çok güzel ve hızlı çalışıyor. chrome tamamen silmeye karar verdim.
chrome'dan 1000 kat daha iyi olan tarayıcı.
yıllarca kullandıkta sonra chrome a teslim oldum. iyiydi ama güzeldi. outlook benzeri thunderbird uygulaması da mevcuttur.
Hala kullanmaya devam ediyorum ama chrome kadar aktif çalışmıyor açıkçası.
Siyah temasıyla efsane gözüken, 1080p ekranlarda insan gözüne göre ölçeklendirilmiş, ara ara gereksiz kasan tarayıcı.
Son güncellemesiyle mobil uygulamasını çöpe göndermiş web tarayıcı.

Kaldırdım!
an itibariyle Chrome'dan daha hizlidir. ( Ayni pluginler yuklu iken ) Ama kimse bana Chrome'dan az RAM kullaniyor demesin, kufur edebilirim.

görsel
chrome'dan az ram kullaniyor.
Dünya pazar payı % 5.5 olup en çok kullanılan 4. internet tarayıcısıdır.
Son çıkan ve "quantum" olarak adlandırılan sürümüyle chromedan daha hızlı bir web tarayıcısıdır. i5 işlemcili bilgisayarımda chromeun kasıyor olmasını zaten kabullenemiyordum. Firefoxla beraber bu bilgisayarı 10 yıl daha kullanırım gibime geliyor.
okadarda hızlı olmayan browser.
opera daha iyi
1982 yapımı vasat Clint Eastwood filmi. Eastwood'un yapım ve yönetimde olduğunu okuyunca aslında heyecanlanmıştım ki bir de üzerine konu soğuk savaş dönemini hedef alıyordu; aslında başlarda hatta 1 saat geçene kadar ilgi çekici ve merak uyandırıcı da oldu ama zaman ilerledikçe baymaya başladı, özellikle son yarım saate hakim olan uçak sahnesinde ki yakın plan çekimler ile Clint amcamın garip yüz ifadeleri ve kötü bilgisayar efektleri filmden git gide soğumama neden oldu. Burası adeta Dünya'yı kurtaran adam gibiydi.
Anladım ki 70 ve 85 arası Clint filmlerinde genel olarak bir problem var bu bakımdan izlememiş arkadaşlara bu dönem arasında ki filmlerde biraz araştırma yapmalarını tavsiye edeceğim.
Firefox, Chrome tabanlı olmayan tek kendine has tabanlı tarayıcıdır. Buna sahip çıkalım yoksa piyasa tekelleşir.
güncel Önemli Başlıklar