bugün

o eski shevchenko' nun artik sadece playstation da kaldigini gormek istemeyenlerin akillarinca dalgaya aldigi haldun ustunel cumlesidir. zamaninda adam 4 cekmis tabi unutmak zor ama gercekleri de gormek lazim. *
geçen sene bayern münih'i düşündüler, bayern de galatasaray çıkamayınca elenmek zorunda kaldı ayıp olmasın diye finalin adı konmuştu bir kere aldatmak olmazdı. bu sene de milan'a aldırmayacaklar kupayı demek ki.
kadıköye kupayı kaldırmak ümidiyle kaldırıp gelecek olan avrupa fatihi ve milanın bu çiftleşmesi, pardon eşleşmesi sonucu nur topu gibi bir küçük milan baros dünyaya gelebilir.*
milan baros üzerinden espri yapılan konu.
(bkz: hele otur bi soluklan yigidim)
finalde milan la eşleşilmez karşılaşılır. ya milan yarı finalde karşına çıkarsa o zaman finalde kiminle karşılaşacaksın diye sormazlar mı adama.
haldun üstünel'in ne kadar başarılı bir yönetici olduğunu gösteren demeç. galatasaray'ın başarısızlığı üzerine geyik çevirenlere verilmiş şahane cevap.

takımına ve kendine ne kadar güvendiğini ancak böyle beylik bir cümle ile belli edebilirsin. büyük bir hayal kırıklığı sonrası ancak böyle bir tavırla ayağa kalkabilirsin.

haldun üstünel altında kalmanın yüksek bir ihtimal olduğu bir laf etmiştir. evet belki de dediği olmayacak ve galatasaray finalde milan yerine sevilla ile eşleşecek. ama o milan'a güvendi ve bunu söyledi.

gerisi kısfmet.
haldun üstünel'in gercekleşmesi halinde servet cetin - andriy shevchenko ikilisinin tekrar karşı karşıya geleceğini unutarak söylediği söz öbeği.

(bkz: aferin cok iyi dusunmussun)
akıllara " galatasaray, gruplarda üçüncü olup elenmek varken, salak mı mına koyim ön elemede elendi?" sorusunu getiren beyanattır.
akıllara "galatasaray, kadıköy'De kupayı almak için şampiyonlar ligi'nden kasten mi elendi?" sorusunuı getiren açıklamadır.
(bkz: finalde eşleşmek) .
hanım koş koş sizin takım sıçıyor.
haldun üstünel'in medyum olsa bilemeyeceği düşünce. ulan ben 1 takımın akıbetini bilemezken millet 2 takımın geleceğini biliyor.

(bkz: kendini nostradamus sanmak)
- finalde milan ile eşleşeceğimizi düşünüyoruz!!
- finalde mi lan?

(bkz: dayanılmaz hafiflik)
türk futbolunun kimlerin elinde olduğunun en büyük kanıtıdır bu cümle. sadece galatasaray için değil diğer tüm büyük takımlarımız için böyledir. ''milan'la eşleşeceğiz, barca'yı parçalayacağız, dünyanın en büyük futbolcusunu alacağız, ben geleyim göreve bilmem kimden çok daha iyi adamlar alacağım...'' falan filan.

böyle abesle iştigal konuşmaların sonu nedense hep şu cümleye bağlanır: ''taraftarımızdan biraz daha sabır ve anlayış bekliyoruz.''
bir fenerbahçeli olarak servet çetin ve andriy shevchenko ikisini üstelik yine kadıköy'de izleme fırsatını bizlere sunacak ütopik karşılaşma. ayrıca dört çeker sheva'nın bu sefer kaç çekeceği ise şimdiden merak konusudur.

(bkz: run servet sun)
aslında benim gerçekleşeceğine inandığım sözdür. şu şekilde vuku bulacaktır:

+++++ milan!! sen tek, biz onumuz... geç karşıya maç yapıcaz!
m.b: ama ben sanmıştım ki...
+++++ geç ulan allahsız, boşuna mı transfer ettik seni onca paraya. Bi bok yedik söz verdik işte taraftara napalım!!!
(bkz: düşün taşın boktur işin)
geçen sene elalemin şeyiyle gruplardan çıkmış, dumanı üstünde şampiyonlar liginden elenmiş bir takımın yöneticisi için fazla iddialı demeyelim ama fazla erken havaya girilmişliğin göstergesi bir söz. bir beşiktaşlı olarak bu temenniye "inşallah" diyorum.
ama şunu da eklemeden edemeyeceğim:
"ulan lavuk, madem ufak atamıyorsun; bari centilmenliğini göster de "finalde beşiktaşla (ya da kayseriyle) eşleşiriz umarım" falan de! baros'u almakla shevchenko'nun ronaldinho'nun oynadığı takımlar seviyesine çıkılmıyor sayın üstünel"
inanmak başarmanın yarısıdır. taraftar buna hazır futbolcularda inanırsa neden olmsın.
1907'den beri tek başarısı sadece 1 kere çeyrek final oynamak olan puan alamama rekortmeni bir takımın taraftarlarının korkuyla karışık kötülemeye çalıştıkları beyanattır.
(bkz: ayağını yorganına göre uzat) uzat ki taraftarın kalbi pır pırlansın, sonra da mutlu bir yusufçuk havalansın...

2000 senesinden beri taraftarlarını her yıl finalin yapılacağı ülkeye erken bilet rezervasyonu yaptırma konusunda uyaran bir takım yöneticilerinin devamı olan haldun 'un benzer beyanatı.
erken beyanattır, zira haldun abi şampiyonlar liginden gelecek olan rakipleri unutmaktadır.
taraftarı aptal ve angutun bir su kuşu oldugundan habersiz sanan, futbol yöneticisi, gs yöneticisi. başkanı da böyle bunların.

not:

haldun un annesi: haldun oglummmm uyan, bak birinci tur maçı başlıyor, hadi izlemek istiyordun sanırım.

haldun: amma uyumusum be, kafam bi milyon olmuş..
antep'i yenemeyen takımın şampiyonlar liginde final oynama hayalleri kurması kadar normal bir düşüncedir.