bugün

https://www.ntv.com.tr/tu...si,vqgAVY0YZUqEc_Oj-30cSg

Ntvnin haberine göre kanser ve acil yardıma ihtiyacı olan hastaların tedavisi nedeniyle türkiyeye nakli için bakan koca mısırlı bakanla görüşmüş.

Yahu mısır arapça konuşan bir ülke sınır kapısını açmıyor, yara bandı göndermiyor, ürdün bir başka arap ülkesi filistinlilere aspirin yollamıyor. Bizim hükümet niye binlerce filistinliyi türkiye ye nakledip tedavi etmeyi istiyor. Muhalefetten de oha biz ne alaka diyen tek çatlak ses yok. Siyasi partilerin halkı temsilden ne kadar uzak çıkar şebekeleri olduğunun resmi malesef. chpnin tek sorunu kavala zaten. Hah birde sınırdaki mayınları temizleyip duvarları yıkacak chp. puhahaha.
Siz de mr için 6 ay gün bekleyin.
ülke ve insani yardım adına sevindirici gelişmelerden biridir. evet..
Hangi hasta….

Herifler hastane bombalıyorlar zaten, soyları kurusun, diye.. açıklanan ölü rakamları falan var ya, enkaz altında zaten 2500 kişi var ama çıkaracak adam da yok, iş makinesi de.. ambulansla mı çıkacak hastalar? Adam ambulansa füze atıyor..

O şu demek… ben senin kümesinden kuş çıkarırım, sıkıysa benim ambulansımı da bombala..

Diş göstermek dışında fiili bir karşılığı olmayan hareket..

Mülteci işinden ben de çok rahatsızım ama bu israil tepki almazsa, böyle böyle bizim sınırlarımıza kadar gelir..

Mesela.. şimdi bu devlet, deniz yetki alanı anlaşması imzalıyor, değil mi? imzalıyor.. peki, biz mesela el bab’a girdik, oturduk.. Rusya kırım’a, o devlet berikine girdi, durdu. Bunlar da 60 senedir filistin’e çöktü.. peki bm, her allah’ın günü değişen haritalara göre yeni sınırları kabul eden kararlar çıkarttı mı? Hayır.. o zaman israil’in hangi sınırı aslında, bm’de tasdik olunmuş durumda? 1948…

Çok güzel.. o zaman neyin deniz yetki anlaşması? Peki israil’in bu yeni anlaşmaları bm’de kabul gördü mü? Gördüyse, sınır çizgileriyle itilaflı mı, değil mi? Bunlar bunu yapabiliyorsa, yarın rusya ben lazkiye’yi işgal ettim derse, biz rusya ile akdeniz’de deniz yetki anlaşması imzalayacak mıyız, imzalamayacak mıyız? Veya, iki devletli çözüm derken amaç aslında israil’in fiili sınırlarını zımnen kabul mü ettirmek? Veya filistin devleti, filistin’de kurulmasa da olur, ürdün’de, mısır’da kurulsun mu deniyor?

Arap ülkeleri işgale türkiye kadar karşı çıkmamış gibi duruyor ama koca abd dışişleri bakanı 1 saatte uzun toplantı bulamadı.. ırak’ta mı, bir yerde topladı bu bakanları, türkiye gibi tek program isteyip, ayaklarına da gitmedi; resmen yüzgeri edildi.. bize geldi, vali yardımcısı karşıladı, bakana sarılmaya kalktı, engellendi; ortak basın toplantısı yapılmadı, cumhurbaşkanı ayder yaylası’nda yoğurt yedi.. daha ne yapsınlar, herifi yatırıp dövsünler mi?

Şimdi, ben de mülteci işine hiç hiç olumlu bakmıyorum ama ortada da fiili bir durum var. Zaten adam gibi gelecek bir hasta masta kalmadı, en azından bir tepkinin gösterilmesi gerekiyor, kanaatimce..

Ve harita işine dönersek.. devletler 1940’lı yıllardaki haritalarını kabul etmiyor, etmeyecekler.. imparatorluklar topraklarını geri istiyor ve bir noktada çıktıkları topraklarda da unutulmadılar.. başat iki üç devletin dışındaki devletler de güçleniyor ve toprak talep edecekler.. şimdi değilse 20 sene sonra bm, bu yeni vücuda dar bir elbise haline gelecek.. bence bir plan yapılacaksa, bm sonrası veya alternatifi için bir plan oluşturulmalı.
iyi o zaman her karışan ülkenin insanın alın toplayın.

Sonra biz neden karıştık diye ağlamak yok.
yıkım partisi akp "maksimum bin tane enn enn garip gurebalarından alacağız. lanet olsun içimizdeki insan sevgisine!" diye başlar. sonra on yıl sonra bir bakmışsın milyonlarca israil-filistin'den arap türkiye'de fink atıyor.
görsel
israil arapların çoğalmasından rahatsızdı, güzel de para bırakır bunun için bizim zübüklere. yahudilerde paradan, sarayda paragözden bol ne var?
kendi halkı hasta olsa ve beş parası olmasa ona köpek muamelesi çekecek halkımız, konu filistin olunca hemen yardımsever kesiliyor. kendine bu kadar düşman olan bir millet daha yoktur. o filistinlileri tedavi edin, gelecekte yine türkiye karşıtı hareket sergilesinler. ülkece her şeye burnumuzu sokma huyundan vazgeçsek keşke.
Mısır bile haması terörist kabul ediyor neden tedavi etsinki.
görsel

Sadece hastalar olsa iyi.
Hadi Avrupa batı, ilkel vahşi barbar Bi kavim. Bizim hem töre örf ve ananemizde hemde dinimizde düşene yardım edilir dinine ırkına bakılmaksızın, bu insani görev bu topraklarda yüzyıllardır hüküm sürüyor. Batının yozlaşma hastalığı türkiyeyede sirayet etmiş çok yazık.
araplar bile kendilerini bu arapseverler kadar sevmiyorlar, bunu sırf gösteriş olsun diye yapmıyorlarsa bir şey bilmiyorum, yoksa devlet dediğin oturur diğer devletlerle bir karar alır ona göre yol gider, hastalara balım yapılacaksa uygun bir yer bulunur oraya sahra hastahanesi kurulur orada bakımını yaparsın ama yok adamlar yemin etmiş türkiye'ye arap doldurmaya.
zamanında ışid'li hastaların da türkiyede tedavi edildiği söyleniyor. kim söylüyor bilmem.
Bu bir başlangıç. Türkiye israil'den para alıp tüm Filistinlileri alır.israilde Gazze'ye çöküp bu topraklara Yahudileri yerleştirir. Filistinlilerin ata toprakları artık elden çıkar. Filistinlilere kötülüktür bu.
türk hastalara türkiye de bakilamiyor. bir de disaridan bakamayacagimiz hasta transfer ediyoruz.

bu ülkede türk olmak cok zor.
siyonistleri ve insanlığını yitirmiş orospu çocuklarını üzer, detay gereksiz.
Türkiye'de sağlık sigorta primi ve GSS ödeyen herkes enayidir. Eytliler, Suriyeliler şimdi Gazzeliler.
Gerçi aldığımız ekmekteki KDV bile buralara gidiyor.
Türkiye'de devlet hastanelerinde yer olmadığı için sırada bekleyen kanser tedavisi göremeyen insanlar var.