bugün

müptela oldum aşka seninle şarkısını itaf ettiğim nottur.
(bkz: alamanı büyük olmak)
bahanesi hazır:

(bkz: hoca bana taktı)
yuh be!! bari dd verseydi dedirten ortalamanın anasını ağlatan not türü...
(bkz: sıçtığımın resmidir)
yaz okulu sebebidir.
ortalamaya hiç bir getirisi yoktur.
öğrenci insanının acı gerçekle yüzleştiği andır.

sayarım sözlük çok ff aldım çok!
(bkz: flora fauna) *
sınavın ilk 20 sanyesinde sorulara goz gezdirelerek alinacagi kesinleşmiş olan not.

sinava muhtemelen 20 dakika calismissinizdir. sinav gunu belki bi keklik bulurum da tüyo alırım umuduyla sinavdan 2 saat önce fakülteye, -heyy ben geldim, bakın muhasebeden kalıp duruyorum bana not vermek isteyen yokmu- edasıyla süzülmektedir fakat aynı zamanda ,ki daha önce cok kez ff alması buna ornektir, çok fazla takmam abi kimseyi soru olmasa nolur olsa nolur edasiylada bakis atmaktadir.

ilk denemeden bir sonuc alamadiktan sonra fakultenin bir kosesinde tek basına oturmaya aşlar bu yiğit kişi. gozu etrafi arastırmaktadır lakin pek bi olumlu hava sezmesi dahi muhtemel değildir. ha ola ki sınıf arkadaslarını gorup yanlarına gitmesi dahi cozum değildir cunku zaten orada konuyu anlayanlar kısa bi anlattıktan sonrada anlamicaktır. ama anladım saolasın demesi kuvveetle muhtemeldir. sonuc olarak sınav saati gelir, sınıfta en arkadan bir kaç sıra öne oturulur ki hoca ön tarafa atmasın, kafasında dolaşan 40 tilkiden birisi cüzdanda önceden hazırladığı kopya kağıdını düşünmektedir. ki bu sırada diğer tilki sıçtın demektedir. sınav başlar sorulara göz gezdirilir ve sınav suresi 1231541 saat dahi olsa 5 yada 10 puan alacagını bile bile oturmaktadır. hocayla 4 5 kez gözgöze gelinir ve bu sefer başka bi tilki şunu düşünür: millete bak aq. dur bende biraz calısmıs göriniyim.
daha sonra 5 yada 6 dakika sonra ilk kişinin boş kağıdı vermesiyle birlikte ayağa kalkılır ve siz devam edin ezikler, hahhaha asıl karizma benim haasında sınıfı terkeder. ha ama yolda kendi amına kendi koyacaktır, evde slaya sümüktür o ayrı. karizma hala kurtarılmıştır, sonuö ff olsada
fd alıp kalmaktan daha az insanın içine oturur. hiç olmazsa sınırdan kalmamıssındır.**swh*
fanfili finfon almaktır.
fd den daha mutlu eder beni. kaldım kala kala kaldım diyorum ff lerimi görünce.
0 kredi etkili hadisedir. hiç yaşamadım o duyguyu bugüne kadar, umarım da yaşamam.*
her işi ehlinde öğrenmek gerek denir ya, ff almanın getirdiği boktan ruh halini de benden soracaksın arkadaş. ahir hayatım boyunca o kadar ff aldım ki okulu bırakmak zorunda kaldım. gerçi bi' noktadan sonra koymuyor artık. "ff mi ibne hoca taktı olum bana" muhabbetleri, yerini "ff mi yine mi ahaha boşver arkadaş al bi' kapak sıra sende" geyiklerine bıraktı zamanla.
vizeden 90 almışsan ve finaline de güveniyorsan ekrandaki ff i görünce bir hayli g*t olunan durumdur.
başta insanın içinde uyuşukluk hissi verir, aradan birkaç dakika geçtikten sonra ise ciğerleri kül tablası yapma isteği doğar. sonralardan bu duruma alışıldığı yönünde rivayetler vardır ancak öğrendiği ilk notunun ff olduğunu öğrenen bir öğrenci için kötü bir başlangıç olmuştur ve sanki bu şeye hiç alışamayacakmış gibi gelir. zaten alışmak da istemez, bir an önce bu uğursuz harflerin iğrenç birleşiminden kurtulmak ister ve daha fazla çalışır.
imza: az önce ff aldığını öğrenmiş bir öğrenci..
(bkz: ziki tutmak)
o andan itibaren hayatın değiştirir. moral bozulur, belki geçerim diye düşündüğünden var olan umut yerle bir olur. bir de bunlar yetmez gibi eğer senen uzuyorsa depresyon sebebi zaten o. ama finalden f almışsan mecburen yaz okuluna kalırsın. * birde onun verdiği yük biner üzerine. yani f o an transkripte bakrak geçiştirilmez devamı mutlaka gelir.
şu tatil gününde öğrenci işlerinin sayfasını açmıyosam ben sol framede de görmiyeyim bunu dediğim bir çift çirkin harf. ff

(bkz: sol frame e gelmesi istenmeyen başlıklar)
büt veya yaz okulu uygulaması olmayan bölümlerde seneye fazladan bir dersin daha olacağına işaret eden notun sahibi olmak. bünyeye -heheeeeyt kendine gel. bu gidiş nereye demeye çalışır bu not. ama yine de -hiç ff sahibi olmamış olsam da- fd ye yeğlediğim bi nottur efenim. çalış çabala fd al, ucundan kıyısında kaçır, yine al dersi. peeh. alıcaksın ff i, seneye de efeler gibi girersin artık derse. tekrar ve de tekrar.
(bkz: ff alınmaz ff verilir)
eğer öğrenci 3. veya 4. sınıfsa telafi edilmesi pek güç olan nottur. zira öğrencinin bu saatten sonra bu dersi verebilmesi için pek fazla yaza sahip değildir. muthemelen okulu en az yarım dönem uzattırır.
ayrı bi havası vardır.diğer notlardan daha karizmatiktir.ilk başta umursanmaz ama sonradan çok can yakar.
FF almak ya da almamak bütün mesele bu.

by shakespear.
güncel Önemli Başlıklar