bugün

mal beyanı.

"Gel gör, kaç füzeye denk, bir mü'minin duası;"

sadece bu bile yeterli bunu demek için. o zaman mümin sayısı kadar füze yollayalım onlar da dua etsin patlamayalım diye. bakalım yüzde kaçı kurtulacak ?
Nasıl kendinden emin ama değil mi? islamcılık bu. cahil cesareti bu. her şeyi herkesten iyi bilir bunlar hatta o işin uzmanından da iyi bilirler. hayatlarında kutsal dedikleri kitap da dahil bir kitap okumazlar ama her şeyi herkesten iyi bilirler. gelir akıl verirler. seni yargılarlar. eleştirecek olsan eleştiremezsin öldürürler. izleyeceğin klibi yasaklatırlar. Allah allah derler hırsızlık yaparlar yalan söylerler ama dinsiz diye seni yakar üstüne de Allahü ekber diye sevinirler. Bunlar bu. kıymetsiz.
napsın gitmesin mi uzaya? eve üç dört tane çoluk çocuk kız bulup din adına akşama kadar helal seks mi yapsın?
bilime ve teknolojiye aklınca ayar veren ve cahilliği öven zırvadır.
olum hasta mısınız lan siz bu ne olum? ciddi ciddi bundan etkilenen falan olmuş kendinize gelin lan. Bu zırvalığa şiir mi diyeceğiz?
(bkz: #15466797) yaran karikatürler listeme bir tane daha eklendi sayesinde.
--spoiler--
Bizimkiler ışığa gem vuranda binerler;
Yerden göğe çıkmazlar, gökten yere inerler......
--spoiler--
akşam akşam güldürmüş yazardır.
kendide hep gülsün.
Yeter ki haddini bil ve düşün!Aklının da bir sınırı olduğunu kabul et! Bu bir karıncanın senin yaptığın basit bir masayı anlayamaması gibi.Daha masayı çözemeyen bir akıl masanın ustasını nasıl çözebilir? Daha atomun sırrına varamayan aklınla atomu yaratanın aklını ve yaptıklarını sorgulamaya kalkmak kusura bakma ama büyük küstahlık.Kendine gel, bu muazzam akıl karşısında kendi aklını düşün ve haddini bil!
sanki bütün güzel eğlenceler ben uyurken oluyormuş gibi bir his var içimde!
(#15421136)

güzel tespit sahibi yazar.
yaratıcı evlenme teklifi önerisi olan yazardır. dikkate alınacaktır.
(bkz: #15410955)
(bkz: baytekin fezada çarpışanlar)
amerikalıların astronot, rusların kozmonot ve son olarak çin'lilerin deyimiyle taykonot nedir bilmeyen cahillerin uzaya gidenlere verdiği isimdir.
(bkz: vecihi)
uzaya çıkan astonotlardan (sanırım gagarin) ben uzaya da gittim ama allahınızı göremedim şeklinde verdiği demeçle ilgili olarak yazıldığı da söylenir.
astonotların kıyafetinin çelik külah ve plastik gocukla teşbih edilmesi çok ilginç gelir bana.. ama en güzeli de ilmi hurafe ibaresidir. "ilmi hurafe".. enteresan.. büyüksün üstad..
biz yokmu biz . ah ulan biz varya biz. şimdi nerelerde olurduk . geri kafalı diye ninni tutturmuşlarki kendilerini uyuturlar . ulan biz nerelere gelirdik biz varya biz.
şimdi ağzımız açık bakıyoruz . avuçlarımız patlayacak alkış tutmaktan el aleme . oysaki gel görki asırlar öncesinden ışınlanmayı bulmuşuz görmüşüz inanmışız iman etmişiz.
ilim allah diyor .
bilim allah diyor.
fen allah diyor
fizik allah diyor .
herşey allah diyor . ama biz bir tutturmuşuz
(örümcek kafalı
kürek sakallı ) kafiyesini ne hoş geliyor bize . medet umuyoruz ilim dileniyoruz vicdansızlardan .
biz bu değildik ki. yakışmıyor bize. korkmayada başladım . umarım çok geç değildir . vesselam .
üstat necip fazıl kısakürek'in batı ve doğu tefekkürünün terkip ve teşhisinin sonucunda ulaştığı mefhumların özetlerini analiz mahiyetindeki şiiridir.

Yirminci yüzyılın ablak yüzlü pilotu
Buldun mu Ay yüzünde ölüme çare otu?
Bir odun parçasına at diye binen çocuk!
Başında çelik külah, sırtında plastik gocuk.
Uzakları yenmiş Fatih edasındasın!
Dipsizliğin dibini bulmak sevdasındasın...
Allah'a dil çıkarır gibi küstah bir yarış...
Farkında değilsin ki, Ay Dünya'ya bir karış
Fezada milyarlarca ışık, yol, mesafe;
Seninki, saniyelik zafer, ilmi hurafe
Kavanozda, kendini deryada sanan balık;
Ne acı vahşet, mağrur ilimdeki kabalık;
Fezada 'Allah diye bir şey yok' iddiası!!!
Gel gör, kaç füzeye denk, bir mü'minin duası;
Rafa kaldırmak için ruhlarını dürdüler;
Güneş diye kalpteki güneşi söndürdüler.
Bilmediler; kalptedir, kalptedir asıl feza;
Kalptedir, ölümsüzlük kefili kutsi imza.
Sayıdan sonsuzluğa sınıf geçirtecek not;
Bizdedir ve bizdedir Arş'a giden astronot,
Ve mekandan arınmış ve zamandan ilerde,
Fezayı teslim alma sırrı bizimkilerde.

Bizimkiler ışığa gem vurur da binerler;
Yerden göğe çıkmazlar, gökten yere inerler...