bugün

orijinali, taraftar için üretilenden çok daha kaliteli ve çok daha pahalı olan toptur. teknik kapasitesi yüksek futbolcular için büyük avantaj, kaleciler içinse dezavantajdır.
hızlı ve falsolu vuruşlar yapılabilen resmi turnuva topu.
2002 world cup için adidasın ürettiği topun adıdır... altın sarısı rengi gayet hoştur.
bir tuhaf dokunma hissi yaratan, bir yaz boyunca jamaika tandanslı yaşamak için fethiye'nin plajında oynadığım, yazın sonuna doğru palmiye ağacının dikenine saplanarak hakkın rahmetine kavuşmuş futbol topu(m)
halı sahada en kazma adamların bile alex de souza veya sergen yalçın ayarında vuruşlar yapmasına imkan sağlayan süper futbol topu. ilginç ve güzel bir tasarımı vardı.
uzak mesafeden gol atmayı kolaylaştıran dolayısıyla futbolu zevksizleştiren yeni nesil topların ilki.2002 dünya kupasına özel üretilmiştir.sonraki türevleride onun gibi kolay hızlanan kalecilerin iflahını kesen berbat toplardır.bu tip toplar çıkmadan önce frikik golleri bazı oyunculara özeldi.
(bkz: gheorghe hagi)
(bkz: sergen yalçın)
(bkz: haim revivo)
(bkz: hami mandıralı)
40 metreden gelen goller vakayi adiyeden olmuştur bu lanet toplar yüzünden.
çok eskilerde kalmış karizmatik isimli futbol topu.
bir türlü şut çekmek nasip olmayan, vuramadığım toptur. e al o zaman bi' tane diyeceksin de yok ki piyasada arkadaş.
hakan şükür dünya kupası tarihinin en erken golünü bu balonla atmıştır.
kendisiyle taşlı toprak eğimli sahalarda az oynamışlığımız olmayan top.
2002 dünya kupası futbol topudur. çok karizmatik şekle sahipti.
dünya üzerinde milyarda bir gerçekleşme ihtimali olan bir olay sonucu 2002'de bu inanılmaz topu bir arabanın altına sıkışmış şekilde bulmuştum.
öyle bir sıkışma ki 7-8 adamdan yardım isteyip arabayı kaldrmaya çalışarak 20 dakikada çıkarmıştım.
bildiğin orjinal lisanslı maç topu olan fevernovaydı.
tabi 12 yaşında olmanın verdiği mallıkla bi kaç ay içinde sokakta oynaya oynaya parçalamıştık.
hayatımda bir çok profesyonel top ile oynadım ama bir daha onun gibisine ayağım değmedi
Saklasam şu gün koleksiyonculara, altından çıkardığım arabanın fiyata satardım.