bugün

An itibariyle kendisinin yahudi ve hristiyan cemaatine hizmet ettiği ortaya çıkmış ve asıl "ayaktakımının başlarda olduğu" böyle bir ülkede, geleceği göremeyen insanların peşinden gittiği islamla falan alakası olmayan kişidir.

Zaten bu ülkede gerçekten islam dinini takip eden bir yönetim olsa bunun adı şeriat değil sosyal adalet düzeni olurdu. Üstelik sistemin adı da sosyalizm olurdu. (bkz: kuran-ı kerim)
islamı kendi çıkarları ve zenginlik için kullanan, kendi vatandaşını ezen ve soyan kişiler, değil islam dini, hiçbir dinden ya da sistemden söz edemez.

Edit: an itibariyle sözlükte kendisini fazlasıyla destekleyen bir grubun olduğu anlaşılmıştır. bu da ülke olarak nerelerde olduğumuzun göstergesidir.
nu-york-tayms gaztesinde "Vatandaşların ibadet hürriyetine sahip olduğu bir laik demokrasiden fazlasını istemeyen" bir tosbağa olarak tanıtılmış ve "türkiye'deki kimi seküler kesim yüzünden abd'de sürgünde" olduğu ifade edilmiş. Acaba Fethullah Gülen beyfendinin türkiye'de problem yaşamasının sebebi, halihazırda herkesin ibadet hürriyetinin olduğu bir ülkede, halen "Vatandaşların ibadet hürriyetine sahip olduğu bir laik demokrasiden fazlasını istememesi" mi? öyle olmalı ki, Murat Belge, "Gülen'in takipçileri ülkeleri yönetecek elitler yetiştirmeye çalışan Müslüman Cizvitler" şeklinde yorumlar yapıyor... Utah Üniversitesi öğretim üyesi Hakan Yavuz da, "Buradaki amaç Türklerin Müslüman dünyayı yönettiği Osmanlı imparatorluğu türü bir güç" diyor...

vakti zamanında da demiştim; feto efendi özellikle amerikancı batıya karşı kendisini bir winnie the pooh, bir robin hood gibi göstermeyi seviyor. "sürgündeymiş" mesela... buna, türkiye'yi takip edenler ağızlarıyla gülmezler. adam sürgünde falan değil. cemil çiçek, bülent arınç açıklama yaptı o kadar; "gel beri yar gel beri" diye. bir sen mi duymadın ey fetoş? hakkındaki suçlamalar düştü lan! gelsene beriye kekoş!

not: iş bu entryde yazan ifadelerin bir kısmının fetoşcu morfolojisini görebilmek için,
(bkz: zaman gazetesi/#3359955)
bugüne kadar amerika'nın övdüğü hangi adamdan bu ülkeye yarar gelmiştir ki bu adamdan gelsin.

bu dünyada malı mal etmiş kişi öteki dünyası tartışılır.
uluslarası ilişkiler alanında dünyanın en saygın dergilerinden biri olan 'foreign policy' dergisinin açıkladığı, yaşayan en büyük 100 entelektüel listesinde dini liderler kategorisinde adı yer alan insan.
Adayları seçerken kullandığı kriteri, "Alanlarında müstesna konuma sahip olup, kendi ülkelerinin sınırlarını aşarak daha geniş alanda tartışmayı etkileme kabiliyeti göstermek." şeklinde özetleyen dergi, sıralamayı ise okurlara yaptıracak. Bunun için internet sitesinde bir anket başlatıldı. http://www.foreignpolicy.com adresini ziyaret edenler, 100 entelektüel arasından tercih ettikleri 5 kişiye oy verebiliyor.
lise yıllarında cemmatinden babam sayesinde kurtulduğum insan.
bu insanın abi adı altında liselere gönderdikleri adamları vardır. bu adamlar genelde üniversite mezunu yada öğrencisidir. lisedeki öğrencileri ders çalışma bahanesiyle yanlarına çekmeye çalışırlar.

beni de çekmek istemişlerdi. hiç unutmam hafta sonu babam beni dükkana çağardı. ben de baba gelemem abilerle ders çalışcam dedim.

babam da senide mikerim, abinide mikerim dedi.

çok korktum, çok tırstım. bende mikerim abisini dedim. iyi yapmışım. çok mutluyum.
foreign policy tarafından yapılan "yaşayan 100 entelektüel" anketinde yer bulmuş zat.

oy kullanmak için acele edin, son gün 15 mayıs:

http://www.foreignpolicy....ory/cms.php?story_id=4262
devrim sonrası ülkeden kaçmak zorunda kalacak olanlardan.
devrim ile kurulmuş ve 6 ilkesinden biri hala inkilap olan bir ülkenin insanları tarafından içlerine sindirilemeyen abd uşağı.
(bkz: muro yu devrimci zanneden insan kişisi)
vatanseverliği polat alemdar dan değil deniz gezmiş ten öğrenen yurtseverlerin nefretine layık görülen zat.
karşı devrim ve inkilap sözünden postal yalayıcılığı ile suçlanan * yurtseverlerin hazetmediği zat.
o değil de bir sürü ülkenin çıkıp da;
- fethullah gülen okulları cia ye çalışıyor. demesine hiç anlam veremem nedense. müritleri biliyor mu bu sorunun cevabını acaba?
bu ülke baya baya ilginç tip gördü..dış mihraklar baya baya tip yetiştirdi ama o...

(bkz: bambaşkaymışsın)
kenidisini ve çevresini güldüren ama türkiye'nin anasını ağlatan adam.
Tahminimce ABD nin Büyük Ortadoğu Projesinin Türk taşeronlarından biri.Açtığı okulları CIA mi finanse ediyor diye soruyorum kendi kendime.
milyonlarca müslüman arap'ın katili ülkede yiyip içip, amerika'Nın katlettiği milyonlarca müslüman arap için, abd aleyhine tek kelime olumsuz laf etmemiş çakma münevver. rusya'da cia ajanlığı suçlamasından nur hızıyla sınır dışı edilen onlarca nur neferinin başındaki eleman. yemişim ilmi alimliği komşusu açken tok yatan bizden değildir ulan!

kapı komşusunu kesen gâvurun merkezinde nefes alan, onun kaynaklarıyla beslenen sarı kaftanlı...ılımlı islam'ın birinci havarisi, ehl-i diyalog müslüman papa.
amerika'yı yekpare bir bütün zannedenlerin anlamasının pek zor olduğu zat.

bugün türk derin devletinde ergenekoncularla "yeni ankara" arasında nasıl ciddi bir çatışma varsa, aynısı amerika'da da yaşanmakta. bizdeki ergenekoncular gibi amerikan derin devleti de yahudi ve yahudi güdümlü masonların elinde. bunların amerika'daki adı neo con. amerika'nın ırak'a girmesi için zemin hazırlayanlar bunlar, büyük ihitmalle 11 eylül saldırısını gerçekleştirenler de bunlar (o gün ikiz kulelerde tek bir yahudi yoktu).

şimdi biraz düşünün bakalım, "ırak'lı kardeşlerimizi katleden amerika'da yaşıyor" propagandası ne kadar boş, ne kadar sığ.
her şey bir kenara, condoleeza rica bizatihi kendisi neo con tabir edilen, israil dostu, ırak'a girilmesini talep eden bir think tank'in en önemli isimlerindendi. şimdilerde nedense ılımlı pozuna yatırılmış. kendisini yatmaz.

edit: hah ok. condoleeza değil fethullah hoca ılımlı rolüne yatırılan.

aslında bu bir rol değil. bir nevi un. yani fethullah'ı amerika'da yağlayıp bu una yatırıyorlar. o biraz duruyor orda. amerika'da. sonra ılımlı balık olarak kızartılıyor. afiyetle yemesi kalıyor bizlere de.
ezik karakterli krakerlerin, "her şeyi amerikalılar yapar, bizden bi bok olmaz" düşüncesindekilerin kesinlikle anlayamayacağı zat. bunlara göre her şeyi amerika yapar, yahudiler yapar; biz sadece bakarız, en fazla kullanılırız ama iş yaptığımızı zannederiz. bi bok olmayacak birisi varsa işte bu eziklerdir; tarihinde cihan imparatorluğu yatan bir milletin evlatları nasıl bu kadar ezik olabilir, neden hiç kendine güvenmezler bir türlü anlayamıyorum.
sanırım * bir kaç yıl içinde rahmetli olacak kişidir.
ağlamayı çok seven hatta kişiliğinin temelini oluşturan, izmir konak' da bi caminin eski imamı. sen tut imamlıktan cemaat önderi ol hemde abd de. hasta ya ondan kalıyodu zaten abd de.
(bkz: fethullah gülen abd ilişkisi)

(#3380111)
hizmet mizmet ayağına bu milletin iliğini kemiğini sömüren hoca.
yanağının sağ tarafına çakanlara dönüp sol tarafını uzatan sünepe tayfanın önderi.
çok ince (!) hesapları yüzünden amerikan sistemine laf etmez. öyle ya uyandırma kerizi ulumiye-yi siyasiye bunlar, hoca efendi böyle yapıyorsa bir bildiği vardır. ayrıca bakın geçmişine pkk hakkında tek kelime olumsuz beyanatı olmuş mudur? a.k. kanaat önderi olacaksın memlekette bir sürü evladın terör belasına gidecek, sen ağzını açıp tek kelime etmeyeceksin, uyandırma kerizi vardır hazretin bir bildiği ulumiye-yi siyasiye bunlar. biz nur beyinlilerin ince işlere akılları ermez.

ayrıca amerika'Nın içinde bin tane amerika olduğunu zanneden nur topu gibi beyne sahip minik kuşların başındadır bu. dur söyleyeyim amerika'yı özet olsun.

(bkz: wasp)

tayfası bunu sevmeyeni din düşmanı ilan etmiştir. sevmiyorum ulan sevmiyorum.
bu adamın oluşturduğu kapalı sistem içerisinde yol bulmak için el etek öpen yüzbinleri sevmiyorum. bu adamı istediği gibi yönlendiren amerika'yı sevmiyorum. bu adama peygamber muamelesi yapan narcıları da sevmiyorum.
abd'nin truva atıdır.
--alıntı--
Herkes Kelime-i Tevhid'i esas alarak çevresine bakışı yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhid'in ikinci bölümünü; 'Muhammed Allah'ın resulüdür' kısmını söylemeksizin, sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır".
--alıntı--

yukarıdaki yorumu yapabilmiş yüce (!) zat.

(bkz: neyin peşindesin hoca)
sahte gözyaşları ile etrafına insancık toplayan canlı.
güncel Önemli Başlıklar