bugün

italya grand prix'sine pole pozisyonun da başlayan ve starta kaybettiği liderliği pit stop da geri alıp yarışı kazanan ispanyol boğası.
gördüğü tepkilere ve kendisine şans verilmemesine rağmen 2010 singapur gp'de podyumu görmüş bulunmakta.
şampiyonluk adım adım yaklaşıyor mu ne?
son iki yarışta aldığı iki birincilik ve topladığı 50 puan ile en büyük şampiyonluk adayı haline gelmiş ferrari'nin aslan parçası.
guti'den kendisine beşiktaş forması gitmiştir. o da bu formanın uğuruyla şampiyonluğa yüremeyi hedeflediğini söylemiştir.
http://www.facebook.com/video/video.php?v=442595543690
daha demin brezilya gp'sini üçüncü bitirmiştir kendileri. şampiyonluk yolunda başarılar dilemekteyim.
Ferrari, ross brawn, Şumi ile başlayan strateji veya taktiklerle formula1'de şampiyon olma anlayışının son temsilcisi. 2010 abu dhabi gp'sinde takımı kendisi için uygulanabilecek en kötü stratejiyi planlamıştır. doğrusu aracının hızı da bu kadardı sanırım. 35 turdan fazla renault'u hem de vitali petrov'u geçemiyorsan sorun aracın hızındadır büyük ihtimalle.
araç yeterince hızlıysa sen geçemiyorsan çifte şampiyonluğun tezgahtan ibarettir.
Massa'nın şampiyonluk mücadelesi verdiği 2008 yılı da dahil ferrari takımını bu kadar aciz gördüğüm bir sezon olmamıştı.
sıralama turları ve antrenmanlar dahil yarışa kadar tüm seanslarda daha hızlı olan ama yarışta umduğunu bulamadığı için şampiyonluğu kaçıran ferrari sürücüsü. umduğunu bulamamasından öte yeterince risk alamadığını söylemek daha doğru. yahu 7. olmakla yarış dışı kalmak arasında ne fark var ki adam akıllı bir kere zorlama teşebbüsünde bile bulunmuyorsun? en kötü ihtimal takuma sato gibi bir şekilde kamikaze dalışı yapmalıydın balonsocum! yarışın sonunda petrov'a el kol hareketi yapmakla olmuyor bu işler. yol mu verecekti adam sana?
bunu yani dalışı yapmayışının ya da yapamayışının tek sebebi de kendisinin son turda bile vettel'in motor sorunu yaşama ihtimalini düşünmesidir. kısaca alonso şampiyonluğu kendisi elde etmek yerine vettel'in kaybetme ihtimalini düşünerek hareket etti ve risk alamadı. buna cesaret edemedi. sonuçta da şampiyonluğu kaybetti.

kendisi her zaman çok iyi bir sürücü fakat bir tane bile efsanevi yarışı olmadan hatırlanacak bir şampiyon olarak kariyerini tamamlayacaktır.
2005 sezonunda kimi raikkonen'in hakkı olan şampiyonluğu istikrarı sayesinde almış pilottur.
sevimsiz, aşırı hırslı f1 pilotu.
hiç bir zaman bir michael schumacher olamayacaktır.
takım arkadaşlarıyla bir türlü anlaşamayan ispanyao sürücü.
Kendini takımdan takıma zıplayarak tüketmiş, yetenkli f1 pilotu. Renault'da eline geçen şansı 2 sene iyi değerlendirdi daha sonrasında yaptığı kötü tercihler onu şuan ki duruma getirdi. Oysa ki Michael Schumacher'den sonra izlediğim en yetenekli ve sürüşü zevk veren pilot kendisiydi. Agresif sürüşü hala devam etse de kendine uygun f1 aracını Renault'dan sonra bulamadı.
üst üste şampiyon olan en genç pilot ünvanını elinden almış olmasından mıdır bilmem ama bugünkü japonya yarışı sonrası vettel'e hiç pas vermemiştir.
lisede aşıktım ben bu adama. f1 yarışlarını, pazar sabahı , kalkıp öğleye kadar izlerdim. sırf bu adam için. hayranlık o zamanlardan başladı.

[vııvııııııııııııvvrrpp..]
-şu televizyonun sesini kısııın, uyuyoruuuzz kızım!
+üff..
[vıııvvvıııırrp...]
-kızım kapat şu televizyonu. saat daha dokuz. yatağına git hadi. uyu!
+ühühü..banane ya.. ben f1i izlicem.(alonso aşkımız engel tanımıcak)
an itibariyle yağmurlu malezya pistinde dokuzuncu sırada başladığı yarışı birinci olarak bitirmiş f1 pilotudur...
en genç f1 şampiyonudur kendisi. kendine hayran olmamak elde değil ayrıca. playstation ınınız varsa ve f1 hayranı iseniz alonso dan başkasını almak akıllıca değildir. her markada her klasmanda en iyi olmaya aday.
ayrton senna ve michael schumacher'den sonra f1'e gelmiş en iyi pilottur. bugün kazandığı yarış herkesin kazanamayacağı yarıştır. yağmurda herkes iyi süremez. büyüksün fernando.
2004,2005 yıllarında kendisinden nefret ettiğim, (schumi hayranı olarak) fakat son 2 yıl içinde gerçekten hakkını verdiğim bir pilot. müthiş bir kabiliyeti ve tekniği var. bu sezonki kıytırık ferrari aracıyla bile, puanlar toplayabildi. kesinlikle griddeki en yetenekli pilotların başında geliyor. vettel ile karşılaştıranlara da şaşıyorum.

ek olarak, karakterli birisi. bir de petrov'a bakın. ağzı boş durmuyor, allahın rusu ya.
twitter ve facebook'ta yayınladığı ergen fotoğrafları yetmiyormuş gibi bir de tomita'sı var. neyse ki pistin en iyi pilotuda katlanıyoruz. (bkz: bu sene şampiyon görelim sizi)
formula 1’de 2012 sezonunun 8. yarışı olan Avrupa Grand Prix’sini an itibariyle kazanan, başarılı ferrari pilotu.
formula 1'de 2012 sezonunun 8. Yarışı olan avrupa grand prix'ini 2 saat önce kazanan, başarılı ferrari pilotu.
formula 1'de 2012 sezonunun 8. yarışı olan avrupa grand prix'ini kazandığından emin olduğumuz ama zaferin saati konusunda tereddüt yaşadığımız başarılı ferrari pilotu.
(bkz: allons-y alonso)
fernando torres ve xabi alonso'nun karması. * *
yakışıklı olmasıyla birlikte garip bir karizması ve etkileyiciliği olan bir insan.