bugün

fenerbaçe ligden çekilirse avrupada toplanan tüm puanlar silinecek.gelecek sene türkiye avrupaya takım gönderemeyecek.
Çekilemez,blöf yapıyor.
Türk futboluna huzur gelir.
Türk futbolunun değeri düşer, bahis şirketleri milyar dolar kaybeder, türkiye puan kaybeder...fenerbahçe geri dönsün diye kampanyalar düzenlenir.

Kesin olan ---> türk futbolu zarara uğrar!
Tertemiz bir lig olur juventus düşünce nasıl milan ve inter Avrupa da fırtına gibi esti italya 2006 dünya kupasını aldı.

Aynıları olur Türk futbolu çağ atlar.
görsel
tüm oyuncular serbest kalır, takım astronomik borçlar altına girer, ülke puanı sıralaması düşer, lige ara verilebilir vs vs vs.
her sene ligden çekiliriz diye tehdit savuran bir takım, çekilin de görelim amk.
bir alt ligde oynar. sezon sonu play off oynayarak süper lige çıkar.
--spoiler--

tüm oyuncular serbest kalır

--spoiler--

aramızda futbolcuların transferleri sırasında orada olan arkadaşlarda var sözleşme şartlarını biliyorlar maşallah.. fenerbahçe gibi galatasaray gibi beşiktaş gibi takımların "küme düşme" ihtimali milyarda bir olduğu için bu ülkeye gelen hiçbir yabancı veya içeriden transfer edilen yerli futbolcu sözleşmesine "küme düşülürse serbest kalır" maddesi koydurmaz. çünkü böyle bir ihtimal milyarda birdir. ancak böyle ligden çekilme gibi durumlarda bu 3 takımdan birisi küme düşer. o yüzden alt lige düşülse bile futbolcuların sözleşmeleri devam eder fenerbahçe gidebilirsiniz demedikçe hiçkimse serbest kalamaz kardeşim. yanlış bilgi vermeyelim.. 1.lig yabancı sınırı farklı olduğu için fenerbahçe bazı futbolcuları gönderebilir ancak kimse kendi kendine serbest kalmaz. fenerbahçe alt lige inse bile bu futbolcuların maaşlarını ödeyebilecek olanaklara sahip.

oluşacak maddi kaybı da fenerbahçe camiası göğüsleyebilir. galatasaray veya beşiktaş altından kalkamayabilir ama fenerbahçe kalkar. fenerbahçe kulübünün sadece başkanına bakarsan türkiyenin hatta avrupanın en varlıklı ailelerinden bir tanesinden geldiğini görürsün. galatasaraylı beşiktaşlı iş adamları paralarını kulüp için harcamayabilir ama fenerbahçeliler harcar. en basit örneği murat ülker ve acun ılıcalı. galatasaray veya beşiktaş taraftarı taşın altına ellerini sokmayabilir ama fenerbahçe taraftarı sokar. tarihe bakarsan galatasaray başkanı kanal kanal dolaşıp para dilenmiştir. beşiktaş başkanı kanal kanal gezip feda kampanyaları yapmıştır ve toplayabildikleri paralar komik miktarlardır. fenerbahçe bir kampanya yaptı ve bu iki takımın 10 senede toplayamayacağı parayı birkaç ayda topladı. birazcık geçmişe bakmak yeterli bunları bilebilmek için..
Türkiye süper ligi rahatlar. Gittikleri geride karıştırır bunlar. Gezi sponsoru ali koç hırsı ve egoları yüzünden türkiyenin en büyük camiasına herkesi düşman etti. Arabistan'a gitti memleketi rezil etti. Fenerin yapacağı en hayırlı iş koçtan kurtulması. Ali koç bu camiaya yakışmıyor.
--spoiler--

ali koç hırsı ve egoları yüzünden türkiyenin en büyük camiasına herkesi düşman etti.

--spoiler--

dede bir laf var sen bilirsin bahane göt gibidir herkeste bulunur bazılarında 2 tane bulunur derler. ali koç herkesi düşman etti. ondan önce aziz yıldırım için aynı şeyi söylüyordunuz. ondan önce ali şen için...

ya çıkın deyin ki biz gs nin kucağına oturduk onlar bize ne emrederse biz onu yapıyoruz bu düşmanlıkta ondan deyin şunu bir itiraf edin böyle bahane aramanıza da gerek kalmaz. kendi sahanızda size 5 tane çakan adamları güle oynaya stadınızdan yollayıp bize saldırmanız ali koç yüzünden mi yoksa gs nin piyonu olup sahaya atlayıp bizim takıma ceza aldırıp gs yi şampiyon yapmak için yani yancılık yapmaya çalışmanızdan mı oluyor ?
Yine mağdur olurlar.
Lig demek Fenerbahçe demek. Ee Fenerbahçe çekilirse GS ne yapacak. Hiç düşündünüz mü? . Olması imkansız durum.
Juventus düşünce italyan futbol u nasıl rahatladı aynısı olur.
gençlerbirliği ile tekrar oynama fırsatı bulur.
Ligin katma degeri olan 3 buyuk takim var. Biri cekildi mi super ligin durumu kotulesir.

Burda en onemli konu ekonomi. Kulubun ekonomisi bunu kaldiracak gucte ise cekilir. Bu guc var ki, ali koc cekilir 1 sene alt ligde oynar, cikariz diyor.
Ben amacı anlayamadım amk. Trabzon daha once de aynı boku yedi. Taraftar değil de zokora Emre'yi sahada dövdü bildiğin.
Taraftar bjk GS maçında da aşağı indi, bizim topçular kaçtı soyunma odasına. Yapılan çirkin bir şey evet ama ligden çekilmek ne alaka yani.
Ülkedeki fanatizm ve holiganlığı bitiremeyecek bir eylem olacağı kesin.
insanlar aptalca konuyu futbol lig maç holigan spor sanıp konuşuyor.
lobici takım ligden çekilince ne mi olur? türk futbolu rahat bir nefes alır. ahlak tekrar geri gelir futbol sahalarına.
Galatasaray' ın ismini Pensilvanyaspor olarak değiştirmesinin önü açılır.
lan olum siz gerçekten böyle bir seyin olabileceğini falan mı düşünüyorsunuz? eğer cevabınız evet ise çok hayalperestsiniz gerçekten.
Efendim Fenerbahçe ligden çekilmez.
fenerbahçe futbol a.ş. senelerce kendine gelemez. kulüp finansal ve sportif yıkıma uğrar.

sezon boyunca skandal hakem kararlarıyla nisan ayına kadar yarışta tutulmuş olan bu takımın şampiyon olamayacağını anladıktan sonraki suyu bulandırma, galatasaray'ın olası şampiyonluğuna gölge düşürmeye çalışma hamleleri ibretlik ve acınası.
bu konu hiç bir fenerbahçelinin silkinde değil,
konuşanlar diğerleri...