bugün

öğrenciyi yoran, hem de çok yoran bir dershane. kararlı, disiplinli insanların sadece başarıya ulaşabileceğinin somut kanıtlarından.
insana coğrafyayı sevdiren cem yılmaz tadında bir öğretmene sahip kurum. *
hiç bir öğrencisine yaptığı reklamlardan ötürü komisyon ödemeyen * güzide dershane, gün yokedici.
nmpal öğrencilerini bedavaya aldığını düşündüren dershane.
oks ye hazırlandığım dersane. adamlar aldığı paranın hakkını veriyorlar. ancak sorular cok kazık. ben final denemelerinde 450 puan yapıp fen bilimlerinde 380 civarı puanlar yapardım . sonucta tembelliğime rağmen kazandırdı oks yi cok sükür. ayrıca bana final de en iyi sınıftayım 460 ın altında puan yapmıyorum diye hava atan x kişisi de benimle okula düsmüstür. içimin yağları erimistir. uzun lafın kısası kazanamıyacağım demeyin emin olun öss/oks puanınız denemelerden daha yüksek olacaktır, mutlaka gidin. **
içerisinde, yapılan her olimpik soruya bir bira ısmarlayan hocaları barındıran süpersonik dershane. ayrıca reklama ihtiyaç duymayan ve reklam yapmayan tek dershane.*
hangi şehirde olursa olsun hatun piyasasını hiç bir dersaneye kaptırmayan, yayınlarının üzerinde "madam küri", "aynştayn", "pastör" gibi bilim insanlarının olması nedeniyle "vay be bunlar mı hazırlıyor la bunları ehehe" gibi espiriler düşünülerek gidilen, dersanenin adı.
sigara içmenin yasaklanmasıyla ve üst iki katın kiralanamamasıyla cekilmezliğini gitgide güçlendiren dersane..
çoğu şubesinde dış cephe standart camekan kaplıdır.*
ayrıca pascal, newton ve pasteur gibi bilim adamlarına da öss'yi kazandırmış dershanedir. *
isminden dolayı çok acaip bi yermiş gibi gelen dersane. öyle bi kasış ismi var ki birader bu dersanenein ulan sanki kapıdan içeri giriceksin atılgana girmiş gibi olucaksın her yerde düğmeler ışıklar, hocalar android olucak derse progrtamlanacak falan. bildiğin insan lan içerdekiler. merkez falan değil.
benzerlerinden daha pahalı olan dershane.*
2 senedir anamı ağlatan dershane. adamlar sınavlarında öss den çok olimpiyat sorularını kullanırlar. bi de, kadıköy 4 şubesinin yarısı kenan evrenliler oluşturuyor sanırım.
kaliteli sınavlar yapan ve bu yüzden zamanında farklı bir dersanede okumamıza rağmen sınavlarına kaçak girdiğimiz dersanedir.*
test çözerken bazen çok bunaldığımda, yaprak testteki dersane logosundan ve yazılarından faydalanarak stres atılabilir,
pasteur'a bir guiza sakalı, curie için bir gözlük, newton'a akp bıyığı gibi..

bazen de altta eğitim ciddi kurumların işidir yazısı var, kuyu çiziyorum,
eğitim ciddi rumların işidir yazıyor ama keyfime deme he..
beşiktaş şubesine 2 yıl gittiğim dersane. balkonları güzeldir. Ekmek arası nugget gibi bişey satılırdı kantinde onun da tadını halaa hatırlıyorum. bir de benim zamanımda manyetik bi kart çıkmıştı girerken kapıda okutuluyordu, derslerde yoklama alınmıyodu. biz boş adam takımı da özellikle dersaneye 15 dk geç gelip, kartı okuttuktan sonra "derse de geç kaldık iyisi mi kütüphanede test çözelim" dye aşagı inip ordaki her daim açık olan cam kapıdan kaçıyoduk. ha sonuç mu ? 2 sene gittim hiçbiyeri kazanamadım tabi ... bi de sanki içeride acaip bilimsel araştırmalar yapılıyomuş gibi kitapların ve denemelerin üzerine pasteur newton falan gibi bilim adamlarının resimlerini koyarlar. ulan boktan eğitim sisteminin bi parçasısınız işte nedir bu ilim irfan yuvası görünümü verme çabası ?
süper dershanedir kendileri. kaliteli hocaları, kaliteli soruları vardır ki dershanede kalitenin adıdır bence. fbm denemelerinde aldıgınız puan +35 puan öss puanınızdır. sorular zordur ama fbmnin sorularını hakkıyla cözen insan süper bi derece yapcaktır bu da kesindir.
kalitesinin yanı sıra arkadaslıgı da süperdir. atalar fbmnin ada manzarasına karsı kantinde oturup kahvenzi yudumlarken içiniz ısınır.. aldıkları parayı hak eden dershanedir. içindeyken küfrettirir ama sonucları alınca mutlu eder ii ki fbmdeymişm dersiniz. hele biyoloji hocası vardır osman yılmaz diye, zorla aklınıza sokar biyolojiyi unutamazsınız. * * *
mef ile birlikte tarikatçı yayınların karşısında durabilen yegane eğitim kurumu. piyasadaki en iyi soruları çözerler cidden. ama normal bi dersaneye ödenen paranın rahat iki katını talep ederler üstelik çok az kaynak veriyorlar ( verilenler çözülmüyo tamam da...) birkaç sınavda düşük puan çıkaran öğrencilere sırtlarını çevirmekte de ustadırlar. eğer orta halli veya iyi bi öğrenciyseniz çok faydalı olabilir ama gerçekten bir şey bilmiyorsanız daha az kalabalık, daha ufak bi dersaneye gitmenizde fayda var.
Çerkezköy şubesinde unutulmaz anlar yaşadığım ve ismini fen bilimleri dershanesi olarak kısaltmış dershane.bir takım eksiklikler nedeniyle bazen çıldıracak gibi de olsanız,her zaman gönlünüzü almayı başarabilir.reklam yapmayalım ama;iyidir be.en azından bir cemaate "bağımlılığı" yoktur.
özel bahçeşehir şubesinde yıllarımı geçirdiğim, hayatımda en çok sevdiğim insanlardan biriyle tanışma fırsatını bulduğum dershanedir. hem oks zamanında hem de lys zamanında tercih ettiğim eğitim kurumudur.* kazıktır, özel şubeleri daha da kazıktır, bir koleje gidersin o parayla. sorularından bahsetmiyorum bile.

edit: artık genel şube oldu kendisi. denemelerinde 145 netten yüksek yapanı öldürüyorlar, "sen bu olimpiyat sorularıyla nasıl başa çıkarsın?" şeklinde.
geçen yıl üniversiteye ümraniye şubesine devam ederek hazırlandığım dershanedir. gerek yayım politikası, gerek hocalarının kalitesi, gerek sorularının zorluğuyla ün salmış ve reklam gibi yollara başvurmadan şubelerini fulleyen dershanedir. zamanında mef'te çalışan birçok öğretmeni şimdi bünyesinde bulundurmaktadır. bunun sebebi ise fbm'nin patronunun, eski mef dershanesi'nin patronu ile amca oğlu olmasıdır. eğitim politikaları tamamen aynıdır ve çok başarılıdır.
lise son sınıfta gittiğim kaliteli dershane. fakat bu dershaneyle ilgili saçma bulduğum bir iki şey var.

şimdi bu dershane her ay yada hafta( tam hatırlayamıyorum) öğrencilerine içinde çok kaliteli sorular olan dergiler verir. dergilerin kapağında ise pasteur, einstein, newton, cahit arf ve marie curie gibi bilim insanlarının resmi bulunur. bu ne demektir? bizim sorularımızı çözün siz de bu bilim adamları gibi olun demektir. işte ben bunu saçma buluyorum. ulan newton koskoca yerçekimi kanununun mantığının hiç kavratılmadan sırf öss denilen boktan sınav için öğrencilere sadece birkaç soru kalıbını ezbere çözebilecek şekilde anlatılacağını bilse, yerçekimi kanununu bulmaya tövbe ederdi. hadi onu bırak einstein ne alaka? lisede izafiyet teorisi anlatıldı da biz mi dersi kaçırdık? siz hangi okullarda okuyosunuz olum? bari einstein üzerinden prim yapmayın vicdansız herifler! peki cahit arf'ın orda ne işi var?tamam çok iyi bir matematikçidir bizden de biri olsun diye koymuşsunuz güzel ama yemezler. newton ile einstein'ın arasında pek bir sönük kalmış usta.
antalyanin en iyi dershanesidir.
bakırköy şubesine kayıt yaptırırken burası eğitimin vakkosu diye ikna edildiğim, kolejli fırlamaların bol olduğu piyasadaki dershanelere göre dudak uçuklatan dershanedir. cumhuriyet gazetesinin bedava dağıtıldığı dershane de denilebilir.
Öğretmenlerine çok sağlam maaş veren dershanedir. Bunun faydasını da öğrenciler görmektedir efendim. Öğretmenler genelde lacoste, tommy hilfiger, diesel gibi markalardan aşağı giymezler. Kafaları rahattır ve sadece eğitim vermeye çalışırlar. Başka triplere girmezler. Öğrenciye iyi davranayım da aman laf gelmesin gibi. Yemek aralarında, boşluklarında bile soru sorduğunuzda, konu anlatmalarını rica ettiğinizde öğretmenler asla ve asla size hayır demezler. Bunun içlerindeki eğitim aşkından çok ceplerine giren paradan olduğunu düşünüyorum. Öğrencileri genelde iyi liselerde okuyan sosyal öğrencilerdir. Her kesimden öğrenci bulunur ve kimse kimseye kötü davranmaz. Bunun dışında yayınları kol gibidir, sınavları kol gibidir ama sizi sınava hazırladığına kesinlikle emin olabilirsiniz. öğretmenleri genelde isim vermeden diğer dershanelere çakarlar ki bence haklıdırlar. fiyatı ne kadar pahalı olsa da paranızın hakkını siz çabalarsanız fazlasıyla alırsınız.
dilden hazırlandığım halde sözeline kaynak yapmadığım, oraya gitmediğim için bin pişman olduğum dersane.

edüüt: sözel sınıf açmıyorlarmış. düşündüm de içim soğudu.