1. 1.
  fedakarlık;sonu gelmeyen birşey.tamamen karşı tarafı doyurmaya yönelik ..istekleri karşılamayla alakalı..ama insanoğlu doymaz..kendi biter ama istekleri bitmez...fedakarlık karşı tarafta hep şu soruyu ortaya çıkarır "ya sonra" verdikçe hep istenen kişi olursunuz..en basit örneğiyle;küçük bir velet annesinden oyuncak araba ister.Anne ne yapar ne eder alır o oyuncağı çocuğuna,gönlü olsun diye...bir kaç gün sonra coçuk artık oyuncak davul istemektedir...annesi onuda alır...çocuk yine ister, yine ister....sonu yok..istekler bitmez...fedakarlıkta öyle...yalnız şöle bir seçim hakkımız var...fedakarlık yapacağız ama ne ve kim için
  ... guafka
 2. 2.
  omzun çıktığı halde 15 dakika daha oynayıp sonrasında uefa kupasını kaldırmaktır.
  (bkz: bülent korkmaz)
  2 ... ulu dagci
 3. 3.
  sadece anne için yapılmalıdır, başka kimse haketmez.
  6 ... ceylina
 4. 4.
  her şeyin temelinde yatan, zorlama olmadan isteyerek yapılan ve yaptıktan sonra asla pişman olunmayan, kendi hayatınızdan koparıp karşı tarafa verebilmektir. büyütendir, kutsallaştırandır. bir düşünün nasıl bir insandır ki sizin için size hayatından birşeyler sunabiliyor, anlayamıyorsunuz değil mi?

  dönüp baktığınınızda hak eden çok az insan olduğunu gördüğünüz halde asla pişman olmazsınız, çünkü bunu siz istediniz ve yaptınız.
  ... exiq
 5. 5.
  kendinizi karşı tarafın yerine koyup birinin sizin için yapmasını beklediğinizi sizin ona yapmanızdır. her seferinde kendinizden bir şey verirsiniz ve her seferinde ona daha çok bağlanırsınız.
  ... sevatari
 6. 6.
  (bkz: aptallık)
  2 ... karamor
 7. 7.
  uzaktan yakından seninle hiçbir alakası olmayan, hiçbir şekilde yükümlülüğün dahi olmayan ve üstelik son ödeme tarihleri de çoktan geçmiş faturaların bedelini üzerine alıp oturup ödemektir. değeri biliniyorsa ne ala, -ki bilinmez... olsundur, allah görüyor.
  1 ... iremim
 8. 8.
  çok sevdiğiniz birisi için kendinizden ödün vermektir. o'nun yüzünde oluşacak küçük bir tebessüm için hiç istemeseniz de o'nun istediğini yapmaktır.
  ... lawinia
 9. 9.
  yatağını arkadaşına verip, youtube ta, sözlükte oyalanarak sabahın olmasını beklemektir.
  ... leyla leyla
 10. 10.
  nefse hakim olabilme yeteneğidir.
  ... jahrakal