(bkz: batuhan karadeniz)
aslında 2 tane olan futbolculardır. ibrahim üzülmez ve sabri sarıoğlu. bir de 3. arıyorlarsa hakan şükür olabilir. unutmadan mehmet topuz aslında çocukluktan beri barcelonalı olduğunu, annesinin türk babasının katalan olduğunu söylemiş. başkanım beni al demiş.
suan herhangi bir takimin alt yapisinda yetisen futbolcudur.
henüz doğmamış türk'tür.
(bkz: peki neden barcelona kuzum)
(bkz: sabri sarıoğlu)
(bkz: mehmet aurelio) yani ondaki bu azim ondaki bu nezahat ondaki bu belağat olduktan sonra afedersiniz ama anasını bile....
(bkz: ivan gennaro gattuso)

ne? bence türk o adam.
(bkz: hacı şakir)
(bkz: baki mercimek)

beşiktaşa nasıl gelmeyi başardıysa , pek ala barcelona ' ya da aynı şekilde giderse hiç şaşırmam.
kolbastı oynanacaksa : (bkz: hüseyin çimsir) * *
(bkz: rüştü rençber)
(bkz: cem felek) *
(bkz: özer hurmacı)
büyük ihtimalle devşirme türk olmuştur.
ana tarafından katalan olması lazım.
johan cruyff ün torpiliyle takıma gelmiş oyuncudur.
şimdiye kadar yazılanları ilgiyle izliyoruz, gökhan gönül'ün dani alves'i, arda'nın henry veya messi'yi, batuhan'ın zlatan'ı * kesmesinin mümkün olduğunu gerçekten düşünen varsa sadece oha(!) diyebiliyorum. mevcut barcelona kadrosunda bakıldığında en zayıf halkaların sol bek ve kale olduğu aşikârdır, türk futbolunun da bu bölgeler için oyuncu yetiştirmekte yıllardır büyük sıkıntı çektiği düşünülürse şu an için barcelona'da banko oynayabilecek türk futbolcusu yoktur!

peşin edit 1: galatasaray'lıysan dur eksileme, valdes yerine ufuk ceylan, abidal yerine hakan balta banko oynardı.
peşin edit 2: fenerbahçe'liysen dur eksileme, valdes yerine volkan, abidal yerine wederson banko oynardı.
peşin edit 3: beşikaş'lıysan dur eksileme, valdes yerine hakan arıkan, abidal yerine ismail köybaşı banko oynardı.
peşin edit 4: trabzonspor'luysan dur eksileme, valdes yerine onur, abidal yerine ferhat öztorun banko oynardı.
peşin edit 5: bursaspor'Luysan dur eks..

sonradan gelen edit: siirt jetpa spor'u unutmuşum sanırım, hemen eksisi geldi!
(bkz: volkan demirel) hani dünyanın en iyi on kalecisindenmiş ya kendileri ondan didim.
mına koyim anket doldurmayaym diyorum ama dayanamıyor insan;

(bkz: mesut özil) başkası da poh oynar....
" aradığınız futbocuya şuan da ulaşılamıyor.."
(bkz: ibrahim toraman)
(bkz: gökhan gönül)
selçük şahin *
(bkz: selçuk şain mi messi mi)
(bkz: emre belözoğlu)
(bkz: volkan demirel)
(bkz: arda turan)