bugün

allah'ın adaleti konusunda doğruyu söylemiş teknik adam. onu hep birlikte göreceğiz, ben de sonuna kadar o adalete inananlardanım kesinlikle bir fenerbahçe'li olarak.
not:tff'ye verdiği sözde ayar ise tamamen götünü yiyeyim ayağı olarak adlandırılır bizim illerde. niye mi? lan sezon başından beri bu ligin böyle oynanacağı belli değil mi kardeşim! ne bu tafralar, bir gün yöneticileri, bir gün kendisi.
çok meraklıysa sezon sonu yine 2 maç yaparız karşılıklı!
Tam bir futbol adamıdır. bilgi,kültür ve taktik anlayışı ile meslektaşlarından üstündür. Galatasaray aşığıdır ve aynı zamanda Galatasaray'da ona aşıktır.
bugün gözümde kat be kat büyümüştür imparator. aykut kocaman ın söylediklerine verdiği cevap neden türkiye ligi antrenörlerinin bir kaç gömlek üstünde olduğunu kanıtlar niteliktedir:

''Üstelik 1 yıldır da çok zor, stresli günler yaşıyorlar. insanın onu kaldırması çok kolay değil. Biz de o günlerde böyle hatalar yaptık, hala da yapmaya devam ediyoruz. Hoşgörülü, saygıyla yaklaşmayı bilmeliyiz. Bir insan kendi emekleri için saygı istiyorsa, önce bu saygıyı diğer insanların emeklerine göstermelidir. Büyük camialarda böyle çalkantılar kolay olmuyor ama sonuç itibariyle, hem hoşgörüyü hem saygıyı göstermeyi bilmek lazım''
yıl 2012 olmuş halen daha mafya kişiliğinde kulubüde, direktör kişiliğinde diktatör gibi takılan futbol menajeri.

sıktın be abi artık demek istiyorum kendisine;

giydiğin kıyafetler,
taktığın saatler,
o tripler,
basın toplantılarında sana soru soran medya çalışanlarıyla girdiğin diyaloglar. yeter hocam ne biliyim olmuyor ya demek istiyorum bağıra bağıra.

şu mevsimde portakal yemek gibi birşey fatih terim. kışın bu domates güzel demek fatih terim.

bir de şu açısı var olayın; türk futbolu kimlere kaldı?

buyrun çoban salatası;

yıl 2012, gaz ile takımı tetikleyen bir adet fatih terim,

taktik bilgisini bırak futbol adına hiçbir bilgisi olmayan bir adet tayfur havutçu,

sahipsiz kalan takımın yiğidi olmaya çalışan bir adet aykut kocaman.

afiyet olsun. çünkü siz de, bu salatayı ağzını şaplata şaplata yiyen güruhsunuz.

süper final çok heyecanlı değil mi sizce de?
inanılmaz derecede kibirli biridir. galatasaraylıların da onu gerçekten sevdiğine şahsen inanmıyorum. önümüzdeki sezon üst üste birkaç maç kaybetsin, yine terim'e saydırmaya başlayacaklar.
trabzonspor un yine kendilerine domalacağını zannetmiş böyle olmayınca hayal kırıklığına uğramıştır. sonuçta sorumlu olarak aykut hocayı göstermiştir. şenol güneş de domalamadıkları için özür dilemek amaçlı aykut hocaya sallamıştır. eğer yine 4-2 gs maçı alsa bu lafları ederler miydi ? tabi ki hayır. bir grup ezik insanlarsınız.
kaybettiğinde acısını hep başkalarından çıkarmaya çalışan, gazlama ustasıdır.
bazı fm oynayan arkadaşlar bu adam hakkında takımı gazlıyor falan diyor ya hacı ne bilim kendimi salak hissediyorum. tamam uefa kupasını gazla aldın, sonra ne bilim fiorentina milan falan yaptın, ardından 2008 de gazla yarı finale çıktın. yıl 2012 geçen sene çok kötü olan takımı şampiyonluğa oynatıyorsun. aga ne gaz varmış sende 15 yıldır bitmedi ya.

edit: galatasaraylılar için önemi değişmeyecek teknik direktördür. köpekler istedi diye atlar ölmez aga.
adamın dibi.
bugünkü basın toplantısında çaktırmadan fenerbahçe'yi eleştiren kişidir..

insanın elini vicdanına koyar be adam..tamam iyi bir teknik adamsın..hırslı birisin ve iyi bir lidersin..

ama objektif olamıyorsun..play off olayını fenerbahçe mi icat etti ? yoksa tff mi ?

play off sisteminin ortaya çıkarılmasının amacı ''fenerbahçe küme düşerse, yayıncı kuruluşun zarar etmemesi'' idi..yayıncı kuruluş deyip geçme...yılda yarım milyar doları futbol kulüplerine dağıtarak çarkın dönmesini sağlayan yayıncı kuruluştur..aksi takdirde anadolu kulüpleri perişan olur..

ayrıca play off uygulaması getirildiğinde lig yeni başlamıştı ve fenerbahçe liderdi..

aynı tff, şampiyon olduğu halde basit bir şüphe uğruna fenerbahçe'yi avrupa'ya göndermedi..onun yerine trabzon'u gönderdi..fenerbahçe'yi 45 milyon euro zarara soktu..

fenerbahçe takımın yarısını satmak zorunda kaldı..hiçbir transfer yapamadı..oyuncuların alacaklarını bile işadamlarının bağışları ile ödemek zorunda kaldı..kulüp iflasın eşiğine geldi..

ağır şeker hastası olan ve 3 damarında birden stent olan 56 yaşındaki aziz yıldırım terörist muamelesi gördü ve 1 seneye yakın zamandır hala hapiste tutuluyor..

fenerbahçe'ye ağır bir leke yapıştırıldı..15 kez şampiyon da olsa bu lekeyi temizleyemez birilerinin sayesinde..''suçlu=şüpheli'' olduğunu ilk kez bu şike davasında gördük..

galatasaray kulübü ''sanki kendileri hiç teşvik primi çalıştırmamış'' gibi başımıza peygamber kesildi bu süreçte..

ayıptır yahu..

şampiyonluğu elimizden aldınız..şampiyonlar ligini elimizden aldınız..şimdi de mağduriyetimizi mi elimizden alacaksınız ?
mehmet topuz ile soyunma odasına giden koridorda yaşandığı iddia edilen "goyduk eğleniyoz" muhabbeti sorulduğunda "böyle bir olay yaşanmadı" demiştir. ama arkasından; "böyle bir şey olsa nasıl cevap vereceğimizi mehmet bilir" gibi gereksiz, saçma bir şey söylemiş teknik direktör. ulan madem öyle bir şey yaşanmadı, ne diye racon kesiyorsun hala, ne diye çocuğa posta koyuyorsun hala,ondan sonra liseli mallar da bu halini doğru bir duruş zannedip "adam" diyorlar buna; bu ülkedeki bu tabirin en yakışmayan adamına.

hele hele de, play of galatasaray öne geçince icad edilmiş tavırları o kadar komik ki...
seviyoruz kendisini.
kendi teknik direktörleri geçen hafta galatasaray trabzonspor maçı için "yatış" imasında bulunduğunda bir şey yok, fatih terim o'na cevap verdiğinde "konuşuyur yeaaa" olur.

biliyorum ki utanmazsınız, belli ki allah'tan da korkmazsınız.
(bkz: fatih terim in süper final açıklamaları)
(bkz: 16 kasım 2005 türkiye isviçre maçı)
sahada kendi futbolcusuna seslenip, rakibini tekmelemesini isteyen teknik direktör. aykut kocaman'ın iması sonrası zembereği şaşmış teknik direktör. aykut kocaman'ın "ima" sı olmasa yine "yatış" olacakken, olmadığından şaşa kalmış teknik direktör. maç sonrası basın toplantısını şenol'la kol kola yapaymış iyiymiş dedirten teknik direktör.

biliyorum ki adamsınız, sadece fatih terim kadar...
mutlaka bir bildigin vardir hocam ama ben mourinho gibi bir taraftar oldugum icin oyunumuzdaki bir kac sikintiya dikkat cekmek istiyorum.

hocam biz neden bu kadar az kanat akini yapiyoruz? neden bir tane oyuncumuzu* kac mactir cizgiye inip orta yaparken goremiyoruz? tamam goruyoruz, beklerimizden beklentilerin yuksek onlara cok insiyatif veriyosun ve onlar sayesinde kanat etkinligimizi arttirmak istiyorsun ama bindirme yapan bek ver kaci yapiyor ortadan ceza sahasina giriyor hocam. ortayi da ceza sahasinin dis kosesinden yapiyoruz yani defansin yuzu donuk bir halde en rahat cikartacagi toplar bunlar.

sonra aydin oyuna girince tabii ki etkili oluyor, cizgiye inen orta yapan tek adam o. riera da ona keza.

emre ve engin sezonun ortalarinda ne kadar etkili bir duruma gelmislerdi hatirlasana hocam. simdi emre'nin ayagina top gelmiyor nerdeyse, engin de cok az topla bulusuyor.

yani diyecegim; final pasina giderken gobekten cok zorluyoruz hocam, artik onlem aliyorlar. iki on liberoyu gomup stoper gibi araya top kacirmiyorlar. sonra selcuk frikikten atsin diye bekliyoruz, baska turlu cozemiyoruz.

sana nacizane cozum onerim; emre yerine riera ile basla, riera cizgiye kadar zorlasin rakip defansi. engin diger tarafta nerdeyse kale on diregine kadar zorlasin topu, ceza sahasinin ucundan ortaya top dondurmek yerine aksin iceri hocam sal girsin iceri penalti olur, her sey olur. selcuk ve melo'da ceza yayinin orda beklesinler, donen toplara bam gum vursunlar iste hocam.

hucumu boyle kur gelene gecene 5 atmazsan ben de real madrid teknik direktorlugunden istifa edicem hocam.*
(bkz: fm terk)
dünkü mactan sonraki konusmasindan sonra tribünlere oynayan conparator.
''bugün galatasaray'ın pes ettiğini düşünenler yarın herzamanki gibi yine düşündükleriyle yetinecekler'' - fatih terim*
şişirdiği balon çabuk sönen teknik adam.
götü tutuşunca konuşmaya başlayan teknik direktör tipi. kadıköy de berabere kalıp florya da balkona çıkıp erken şampiyonluk kutlayıp, taraftarını selamlayan sonra fenerbahçe arena da koyunca beti benzi atan kişi. tarator sana demedik mi erken kutlama dinlemedin ozaman bizi bak ne oldu şimdi, ne oldu ??
mustafa denizli ve şenol güneşle beraber 3-4 türk futbol filozofundan biri

pezevenklerle kıyas kabul etmez..
teknik adam. bu ülkede gerçekten iyi işler yapmış bir adamdır futbol adına. ama o şişkin egosu yok mu, işte kendisini mahveden o olmuştur hep. tabiki de insanız ve insanlar egolarıyla birlikte yaşar ve hayatını idame ettirir. burada hiç sorun yok!
hatta o çok yüksek egosu olduğunu varsaydığımız jose mourinho reyiz bile bu adamdan daha az ego ortaya koymaktadır.
o, yani egosu fatih hocanın kendi sorunudur, aslolan ise bu egosunu yansıtırken birilerinin onu adam, bravo, helal olsun ve/veya ayarın kralını verdi gibi nitelendirmelere, yakıştırmalara hemhal ediyor olması.
ve tabiki bu birileri olduğunda da karşısında tam aksini düşünenler de olacaktır.
çünkü atasözü "yavrusu kargaya kuzgun görünür" diyor, bunu değiştiremeyiz, bu önümüzde duran bir realitedir.
ama aklın yoluyla söylediklerini irdelediğiniz zaman içerisinde egolarının çok çok önüne geçen şeyleri keşfedebilirsiniz.
insan egosu başarılarla beslenir, başardıkça daha fazlasını ister insan ve egoları sürekli bir biçimde pompalanır durur, hem de ara vermeden ve son raddede futbolu ben yarattım olur ulan bu durumda!! o sebeple söyledikleri bir kesime "üff yavrum benim" minvalinde tesir ederken, bazı kesimlere de "hassiktir ordan koduğum tribi" şeklinde sirayet eder ve algılanır.

ama şunu bilirim şunu söylerim; henüz 3-5 hafta öncesine kadar fenerbahçe'yi (2-2 mi - o maç işte)* iyi bir oyunla yenemeyip, ki hakettiği bir skor olurdu galibiyet galatasaray adına, biz bu işi nasılsa bitiririz diye düşünmek en büyük hatası oldu. haa bu saatten sonra galatasaray yine şampiyon olur, orası ayrı ama bu sızlanma daha yukarıda bahsettiğim o maça ve ertesi bir kaç güne kadar yoktu! ne oldu beyler tutuştunuz mu diye sorarlar adama tabi! yoksa tabi fatih terim denilen adam daha galatasaray bitmedi diyecek, demeli de zaten. ama biz tam 9 aydır bunu gösteriyoruz, söylemiyoruz beyler!
daha evvel de dedim bir fenerbahçeli olarak bu takımın şampiyon olmaması bende asla bir hayal kırıklığı yaşatmayacak, çünkü sahada terini akıtan tüm adamlarımıza sonsuz saygı duyuyorum, durumu buralara kadar kovalayıp getirdikleri için.
bu forma başka forma ölüsü yeter çünkü ama mamafih bunu yeni nesil dünkü bok olan galatasaray taraftarına da anlatamayız, anlatmaya da gerek yok! herkesin yolu açık olsun!
* lakabı imparator olan teknik direktör. birileri bu adama sadece lakabının imparator olduğunu söylese iyi olacak zira adam kendini gerçekten imparator sanıyor.
* trabzonspor beraberliğinden sonra aykut kocaman'a aslında söylemeye çalıştığı şunlardı " trabzonspor'u gaza getirdin de ne oldu, aha geldi elimizden iki puanı aldı gitti, iyi bok yedin."
*pfdk'ya sevkedilince konsantreleri bozulmuş ve oyuna adapete olamadıklarını söyleyen teknik adam. halbuse daha iki hafta önce fenerbahçe'ye 2-1 mağlup olduktan sonra; " bahane göte benzer herkeste bulunur" gibisinden sözler söylemişti.
* semih kaya üzerine yanlış strateji uyguluyor. gönder zayıf bir süperlig takımına kiralık, yesin fenerbahçe'den ,galatasaray'dan, beşiktaş'tan 90 dakika baskıyı bu şekilde tecrübe kazansın. galatasaray'ın maç boyunca verdiği pozisyon sayısı dört, iki tanesinde semih kaya hatası göze çarpıyor.

son olarak, kadıköyde fenerbaheçe'yi yenip şampiyon olacağını falan sanıyor garibim. birileri şu adama hayal kurmayı öğretsin.
Dünkü Maçta egosunu tatmin etmek için 3-5 kuruşa Kameramanlık yapan ve işini kaybetmemek için kendisine karşılık vermeyeceğini bildiği lig tv kameramanına saldırmıştır.

Daha Öncede fenerbahçeli olduğu için başka bir muhabiri stad dışına çıkartttırmıştır.

kıçımın kabadayısı demek isterdim bu adam için ama moderatörler izin vermiyor.
görsel

Maç Oynanırken sahaya dalacak kadar futbol bilgisinden uzak. cehaletin tavan yaptığı insan.
6 maçta 5 puan farkı da kapattırıyorsa kendini sorgulaması gerekendir. puan farkı azaldıkça lafları büyüyendir.