bugün
görsel
fenerbahçeden 6 yeyince apar topar galatasaray wc kulübünü bırakıp kaçan adam.

sahadan polis zoruyla çıkartılacak kadar çirkef.

http://www.youtube.com/watch?v=ZfyRIoEDeBI
hakkında yorum yapan insanlar sanırım demokratik kongo cumhuriyeti vatandaşı.
geldiği ilk sezon sami yen'de fenerden 4 yemiş bir adamdır. doğrudur. sonra ne oldu?
4 sene üst üste şampiyon olduk avrupanın kralı olduk.
sonra italya'da milan'a kadar yükseldi. sizin pes'de manager olarak aldığınız takıma bu adam reel gitti.
ha başarısı tartışılır.

sonra geldi ne oldu? 6 yedik. eyvallah. saçma adamlar aldı.

peki ya son gelişi?
sezonu 8. bitirmiş yönetimi daha yeni oluşan bir takıma geldi. az maliyetli nokta transferler yaptı. buna şans diyen andavalların kafasına sokayım, net bir şekilde. adam necati'yi istediğinde taşak geçti herkes ne oldu sonra?

3 yıldır yenemediğimiz feneri duman ettik. 43 haftada 41 kez lider bitirdik haftayı.
şampiyonluk, 12 mayıs falan zaten biliyosunuz bastırmıyım.

gel gelelim bu sezona. şampiyonlar liginde son 16'ya kalan ilk türk teknik adam.
bu da şans dimi?

ve eminim ki daha devamı gelecek. bu kadar eleştirilen takımı 16. hafta sonunda fenere 5 puan fark atmış durumda liderdir. cl'de son 16'Da rakibini beklemektedir.
futbol oynadığı yıllarda , takımdan teknik direktör kovduran , teknik direktör getiren ve şimdi teknik direktörlük yapan futbol adamı .
(bkz: #17909631)
Herifi Old Trafford stadyumunda "imparator Fatih Terim" diye anons ettiler. Başka ne denebilir ki bu adama? Ayrıca italyada'da adama "Sinyor Terim" diyorlar.
geçen seneki teknik direktörlüğünden eser yok, geçen sene takımı kelimenin tam anlamıyla baştan yaratmıştı ve çok hoş bir futbol oynatıyordu. bu sene ise takım kötü top oynuyor, galibiyet konusunda geçen seneki kadar istikrarlı da değil. ama selçuk ve umut/burak sayesinde gol bulabiliyorlar. fenerbahçe kendi teknik direktörüyle savaş halinde, beşiktaş feda senesinde, trabzon hala kupa peşinde olduğu için de bu formsuzluk o kadar dikkat çekmiyor.

şampiyonlar ligi'nde braga ve cluj'un olduğu torbadan (tüm galatasaraylılar liderlik hesabı yapmaktayken kura belli olduğu sırada) son maçta çıkıldı gruptan, türkiye kupası'ndan da elendi gs. ünal aysal'ı gs taraftarı kadar tanımam ama cl'de bir çeyrek final göremez, üstüne aykut kocaman'ın fenerbahçe'sine şampiyonluğu kaybederse (ihtimal dahilinde değil ama belki hoca değişir, allah büyük) koltuğu sallanabilir.

tanım: her şeye rağmen en iyi yerli teknik adamlardan biri.
Mesleği açısından o kadar da iyi değildir ancak kimse Fatih Terim gibi gaz veremez ben bir Galatasaraylı olarak konuşuyorum.
almanya'nın bild gazetesince maço yakıştırılması yapılan hocamız.

daha kötüsü ise, bu gazetenin terim'i tanımlarken, "düğmeleri açılmış gömlek giymekten ve kalın altın zincir takmaktan hoşlanır" yazması.

resmen dalga geçmişler fatih hocam ama birazda haklılar bari o zinciri takmaktan vazgeçsen, öyle sarı sarı hiç hoş görünmüyor.

ayrıca biz senin gereken cevabı sahada vereceğinden şüphe etmiyoruz.*
imparatorun yönetimle, özellikle ünal aysal ile arasında küçük çaplı da olsa anlaşmazlık içerisinde olduğu açıkca belli. bunun şu an görünen büyük bir zararı olmamakla beraber sadece bu sürtüşme bazen taraftarı yanılgıya düşürüyor. örnek: fatih terim'in sivasspor maçı sonrası basın toplantısında "kaka'yı istedim." beyanatı. taraftar doğal olarak heyecana kapılıyor ve gerçekten kaka ile ilgilenildiğini sanıp hatta devre arası gelebilir diye ideal 11 kurma hevesine kapılıyor.

olay aslında o kadar açık değil fakat tarafların açıklamaları daha dikkatli izlenildiğinde ve biraz zekiyseniz gayet anlaşılmaktadır. şöyle ki,
fatih terim ilk göreve geldiğinden bugüne kadar her fırsatta yönetimdeki çatlaktan, transfer vs. gibi konularda dışarıya sızmanın zararlarından ve öneminden dem vuruyor. fakat bu sorunu hala çözebilmiş değil. bunda başkan ünal aysal'ın etkisi de büyük. olayı daha da açacak olursak, imparator, ünal aysal ile her transfer görüşmesi yaptığında aralarında geçen isimlerin basına sızmasını açıkca eleştiriyor ve bundan rahatsız oluyor. fakat başkan hala bu konuda kendini dizginlemiyor. bu olayın hala sorun olduğu en son fatih terim'in sivasspor maçından sonraki ve aysal'ın 16 aralık fenerbahçe derbisinden sonraki açıklamalarından gayet belli. olayın özeti şudur, fatih terim ile ünal aysal'ın arasında 2012-2013 yaz döneminde kaka ismi geçmiştir. fakat olmayacağı anlaşılınca kapatılmış geçilmiştir. yani ortada kaka'nın gelme olasılığı felan kalmamıştır. ileriki süreçte, devre arasına yaklaşıldığında (yüksek ihtimalle 1-2 içerisinde) ünal aysal veya yönetimden başka kişiler (yüksek ihtimalle bülent tulun) diego ve sneijder'in isimlerini teklif ederek terim ile görüşmüşlerdir. terim'in bu iki isme hayır demediği çok açıktır. görüşmenin sonucunu bilmiyorum fakat bu görüşmedeki isimlerin bile kısa süre içerisinde basına sızması terim'i net olarak tekrar sinirlendirmiştir. sivasspor maçı sonrası terim'in kullandığı sözleri dikkatli dinleyin. "bu haberler nasıl çıkıyor nereden çıkıyor bilemiyorum. isimleri benden iyi biliyorsunuz." dedi ve manidar şekilde gülümsedi. başkana gereken mesajı açıkca yine verdi. terim bunu hep yapıyor. ama başkan aynı hatayı yapmakta ısrar ediyor. bunun sonrasında ise resmen terim, ünal aysal'a rest çekti. "bu isimler nasıl çıkıyor bilmiyorum fakat başkanla aramızda sneijder ve diego görüşmesi geçti, ben bunları istemedim kaka'yı istedim." dedi. sonucu söylemedi. sadece kaka'yı istediğini söyledi. yani artık cidden rahatsız olduğunu aysal'a gereken mesajı göndererek ve rest çekerek gösterdi. daha açık bir deyimle başkanı medyanın önüne attı. demek istediği şuydu: "madem sen hala görüşmeleri bir şekilde dışarı sızdırırsın, ben de veririm ismi, hadi paşa paşa çık söyle hoca istedi ama alamadık diye." fatih terim bu mesajı gizlice verdi. 16 aralık fenerbahçe derbisinden sonra kanaltürk'te bir programa bağlanan aysal'a sunucu kaka ile ilgili soru sordu ve terim'in beyanatını sordu. aysal'ın verdiği cevap kısa ve netti: "kaka kesinlikle gelmeyecek, taraftar bunu bilsin." yani aysal açık olarak terim'in mesajını almış. aynı programa başkandan sonra bağlanan terim ise sunucunun kendisine başkanın kaka ile ilgili net konuştuğunu ifade edince imparator yine manidar bir cevap verdi: "öyle mi? teşekkürler ben de sayenizde öğrenmiş oldum kaka'nın gelmediğini."

taktik,teknik ve sportif tarafı bir kenara bırakırsak, fatih terim çok zeki bir adamdır. aysal'a, yönetime gereken mesajı basın yoluyla üstü kapalı şekilde gayet güzel vermektedir ve bu konuda çok haklıdır. umarım aysal aynı hataya devam etmez. çünkü fatih terim aynı sorunu hep aynı olgunlukla karşılayıp gülüp geçmeyebilir. hele ki önemli mağlubiyetlerden sonra, sıkıntılı zamanlarda...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.