1. 1.
    aynı zamanda çok hoş eğlenceli bir webzine ve fanzine sitesi

http://www.fasulyeden.com/
    ... city walk
  2. 2.
    çocuk oyunlarında, küçük ve/veya beceriksiz olan çocuklara verilen isim. etkisizlerdir, ebe olmazlar. "sütten" diye de bilinir.
    5 ... redwinemania
  3. 3.
    (bkz: etkisiz eleman)
    (bkz: 0)
    ... denizci cakabey
  4. 4.
    (bkz: fasülyeden sevilmek)
    ... polen
  5. 5.
    (bkz: caylak)
    ... penguu
  6. 6.
    süper müfide inselel parçası. yok öyle bi sevgili ve git gidebilirsen'den sonraki favori parçam.
    na sözleri;

pek iyi değilim bugünlerde
    $arap çare olmadı
    yok yemeğe gelemem sizlerle
    karnım hiç acıkmadı
    pek iyi değilim bugünlerde
    serde huzur kalmadı
    ısrar etmeyin gelemem sizlerle ikramiye çıkmadı

fasulyeden sevildim hep
    oynadım fasulyeden
    zararım künyeden mi
    yoksa külliyen mi bünyeden
    azat edin dostlar yittim, yittim, gittim
    belki bir gün dönerim aranıza
    ben $imdilik bittim
    3 ... ceviz agaci
  7. 7.
    çocukların sokaklarda rahatca ve delicesine eğlenerek oynadığı oyunlar vardı.işte o grup oyunlarında,yaşı gruba göre (bkz: küçük)olanlara sen fasulyedensin derlerdi bizim oralarda olmadı çorbadansın.keşke şimdi de oyunlar oynasa cocuklar,bu kadar korkmasak sokaklardan,sanal dünyalara mahkum etmesek minik beyinlerini.
    (bkz: yedi kiremit)
    (bkz: istop)
    1 ... yosun
  8. 8.
    üfürükten durumdur, fasulyenin suçu nedir de böyle tırt bi durumun ismi olmuştur bilen yoktur, yorumlara bırakılırsa, pekte elit bir yiyecek olmamasından ötürü, herkesin ulaşabileceği yemek,yiyecek,sebze * oldugundan olsa gerek.
    1 ... joker da
  9. 9.
    oynadığını sanan fakat oyun içinde hiç bir etkisi olmayan elemana denir. çok sinir bozucu bi durumdur bu ya!

yaş küçüktür abla/abi arkadaşlarıyla oyunlar oynarken bende oynayacam banane banane diye tutturulur sonra hadi gel oyna denir. ohh bi güzel sevinç nidaları atılır, tabi henüz fasulye denen tabir bilinmez.

misal saklambaç oynanıyor abla/abiye güvenilir gideyim yanına saklanayım diye düşünülür "gelme buraya ya giiitt bak yerimi belli edeceksin oynatmam he" diye kovar bunlar insanı.

neyse işte başka bi köşeye saklanılır ebe herkesi bulup bi sizi bulmamıştır kihkihhkihh gülersiniz ne güzel saklanmışım o kadarda yanımdan geçti görmedi mi diye sevinirsiniz ama sonra başka bi ebe tekrar yumar saymaya başlar.amaa benii bulmamıştıııı diye ortaya çıkarsınız, birisi sen fasulyedensin der. beyinde şimşekler çakar o ne ki lan.
    sonra anlaşılırki bu fasulye aslında bi boka yaramıyor hatta oynamıyor öyle ki kendi kendine hayali arkadaşlarla saklambaç olsa daha fazla oyunun içine dahil olacak o derece! işte ufak çocuk ağlayıp mızmızlanmasın anneye şikayet etmesin diye bulunmuş zekice bir yöntemdir!
    ... trink
  10. 10.
    yıllar sonra aklıma gelip tekrar dinlediğim müfide inselel'in harika şarkısı.

ruh halime parmağını basmıştır.
    1 ... olaysiz dagilalim