bugün

taner barlas:kahveleri hazırlıyorum siz sütlü,siz sütsüz içecektiniz.
haluk özenç:ikisi de şekersiz.
taner barlas:umarım karıştırmam.
burak sergen:karıştırmanıza gerek yok,ikisi de şekersiz nası olsa?!?!

son 15 yılın en komik türk filmlerindendir.bülent kayabaş,burak sergen,elvin beşikçioğlu,haluk özenç(aynı zamanda senarist)taner barlas başrolleri paylaşır.kournikova,graf muhabbetleri,şakalaşmalar ve iki palyaçonun insanı kopartan diyaloglarıyla enfestir
absürd komedi tarzında yapılmış gereken ilgiyi görmemiş müthiş komik filmdir düşük bir bütçeyle çekilmiştir yapımcılığını kaan kuralın üstlendiği filmdir. yirmi beş bin doları batmıştır kaan kural'ın bu projede ama yinede yaptığına memnundur. (bkz: kendisinin yalancısıyım)
BiRiNCi SINIFTA ABAKUSUN YANISIRA SAYI SAYMA HADiSESiNi KOLAYLAŞTIRMAK AMACI iLE KULLANILAN FASULYE ŞEKLiNDE DiZAYN EDiLMiŞ SAYI SAYMA ŞEYSi .*
(bkz: çubuk vs fasülye)
yapımcılığını diloy gülün ün yaptığı filmdir.
hakkı bu kadar yenmiş bir film daha bilmiyorum. kahkaha atarken yerde yumakla oynayan kedinin yannıa yuvarlanmanızı garanti edebilecek kadar müthiş komik. şıpıdık terlikli mafya babası ve halası sandığı ikiz, salak fedaileri ilebülent kayabaş için bile izlenmeli.
--spoiler--
+sefer tası ne?
--spoiler--
Yapımcılarından biri de Kaan Kural'dır
Başlarında olayı anlatma çabasında olduğu için pek de komik olmayan fakat dakikalar ilerledikçe olayları sardıran Türk Film tarihinin belki de en absürd komedi filmidir.
--spoiler--
"Bizim mangal başı şakalaşmalarımız meşhurdur. Biz şakalaşmaya başlayınca alkışlayanlar mı dersiniz? bize katılanlar mı dersiniz?" sözleriyle beni benden alan filmdir aynı zamanda.

--spoiler--
Haluk bilginer'in ak sakalli dede roluyle cok guzel ogutler verdigi film. Mesela " bir yerde kavga ve cam kiriklari varsa, oradan hemen uzaklas" ogudu cok degerlidir. Tabi dikkate alip, uygulayana.
yarmış ve aşmış film. tabii ki damdangötten hollywood sevdalısı aptal insanların anlayamayacağı, hazmedemeyeceği bir filmdi. bu yüzden kıymeti bilinmedi.
çocuk oyunlarında geçen kavram.

- olm bu oyundan çakmıo o kız.
+ tamam ya fasülye o fasülye. *
taze ve kuru olarak ikiye ayrılır.
(bkz: kuru fasulye)
(bkz: taze fasulye)
turk sinemasinin harika ancak harcanmis filmlerinden birisi.
mutlaka izlenmesi gereken filmdir. neredeyse her sahnesinde bir absürdlük mevcuttur. yapılmış en başarılı türk filmlerinden biridir kanımca.
kuru ve yaş olarak kullanabileceğiniz hububatlardan birtanesi.fakat kurutulunca gaz problemi çıkarabilir.
atın ölümü arpadan derseniz yanına turşu ve kuru soğan tavsiye edilir. yalnız gece ki bombardıman sebebiyle bu menüyü gaz maskeli arkadaşların yemesi tavsiye edilir.
Kurusunun insanı içten yanmalı, dıştan patlamalı yaptığı yiyecek. Fasille de denir kısaca.
Sağlam bir senaryonun başarısız bir yapım ile nasıl piç edileceğinin kanlı canlı örneğidir. Sinema öğrencilerinin ibretle izlemesi gerekir. Kötü yönetim, kulak tırmalayan müzik ve başarısız oyunculuk birleşince isterse dünyanın en güzel senaryosu olsun başarısız olacağının ispatlanmış halidir.
(bkz: fasülyeden)
argoda; hatun kişi.
(bkz: badalan)
--spoiler--
16 fa 120
34 sul 001
16 ye 621
--spoiler--
türk sinemasının en harika filmlerinden birisidir. bir komedi filmi olmasına ramen oyunculukta resmen ders vermiş film ekibi. burak sergen, selim erdoğan ve haluk bilginer'in eli öpülür oyunculukları ile...

senaryosu çok zekicedir.
trt-1 bayram filmi olarak seçmiş, bu akşam yayımlıyorlar. imdb puanı iyi: '7.6/10 (590 oy)'. sırf bu parametreden hareketle bile izlenebilir görünüyor. (başka afili sözcüklerim de var ama diğer entrilere saklıyorum)*
trt'nin kurban bayramında yayınlaması ile filmin müziğinin kurban gurubu tarafından yapılmış olmasının bir alakası var mı düşündüren film. ama trt'nin böyle birşey düşüneceğini sanmıyorum.