bugün

Adamı haftanın 6 buçuk günü çalıştırıyorlar amk ne ara isyan edecek ?

(bkz: Ben)
işçilerin ayaklanmasına gerek yok, kargaşa da çıkartmak zorunda değil işe gitmesinler ülke zaten batar. işçi bir toplumun üreten kesmi dolayısıyla bel kemiğidir. bunların örgütlenip karşı tavır alması devleti bile kediye çevirir. işte bunları örgütlemek sıkıntı çünkü hepsi aynı olmuyor.
(bkz: o ses Türkiye)
(bkz: diriliş ertuğrul)
(bkz: yetenek sizsiniz Türkiye)
(bkz: din) maalesef artık öyle kullanılıyor
(bkz: futbol)
inananlar için açıklaması sebe-36 suresinde " de ki: rabbim, dilediğine bol rızık verir ve (dilediğinden) kısar; fakat insanların çoğu bilmezler". nitekim çalışan çalışmasının karşılığını alır fakat zenginlik allah vergisidir. o zenginlik onun imtihanı olup fakirlikte fakir olanın imtihanıdır.
2000 tl maaş diyorsunuz, doblo diyorsunuz.
yahu kardeşim bu ülkede 3.5 milyon işsiz var, 2 milyon da iş aramaktan vazgeçen var.
asıl bunlar neden isyan etmiyor? bunların kaybedecek neyi var?
Haksıza ve zalime kodumu oturtturan bir dinin emeviler ce uysal koyun haline çevrilmesinden kaynaklanır.

yüz yıllardır tarikatları ve cemaatları kimler kalkındırıyor?

" zenginler".
içinizde muhakkak tarikata bağlı olan yazarlar vardır.

o yazarlar şeyhlerinin müritlerine " ticaretini, kârını, kazancını, işe alımını" islam a göre sorduğuna şahit oldunuz mu?

o şeyhlerden kur an ı yüzüne okumak, Arapça, namaz, oruç ve tarikat derslerini yapmaktan başka bir öneri asla göremez siniz.

ee, Allah ın adalet ve hukuk dini, şeyhleri ve hocaları besleyen ağaların hatrına ortadan kaldırıldığına göre ortaya çıkacak sorunların çözümü için yeni bir din uydurmak gerek.
Oda fakiri ve yoksulu bir omur avutmalı...

" Allah seni sevdiği için yoksullukla ve zalim bir patronla deniyor. Bu acı günlerin acısını cennette çıkaracaksın kardeşim! O patrona da günahlarını yükleyecek sin " mantığında bir dinle karşı karşıyayız.

peygamberin yolundan gittiklerini söyleyenler karınlarına taş basmıyor, aksine o yolda abad oluyorlar.
Zenginler ve çocukları savaşa, iç güvenlik harekatlarına katılmıyorlar , maddi destekte sunmuyorlar.

iş böyleyken faizi, rüşveti, torpili, tekelleşmeyi, haksız kazancı gizleyen; bunlara dokunmayan bir din uydurmak gerekiyordu onu da " ehli sünnet alimlerince uydurdular" var olsunlar!

peygamber in gelişiyle birlikte tüm yoksulları ve köleleri kendi etrafında toplayan bir dindi islam. Oysa şimdiler de azıcık okuyan komünizme, sosyalizme yöneliyor. Neden? Çünkü islam ın adalet ve hukuk mekanizmaları törpülenmiş, eğilip bükülerek zenginin lehine çevrilmiş. Doğan boşluğa da çözüm olarak afyon verilmiş.

sorunlarını şu şu duayı, şu şu sureyi , şu saatte, şu kadar oku ve bekle , eğer iyi biriysen sorunun çözülecek diye...

ümmeti bu hale getiren hocaların buzzuğunu bieygir siyke beygir. Ölü diri fark etmez.
ümit fakirin ekmeği
umar ha umar umar.
Aza şükür etmeyi erdem sanmak, bunu yaparken dininin emrettiği zalimlere boyun eğmeyin emrini görmezden geldiğinin farkında olmamak, sorgulamamak, hayatı boyunca bir kitap dahi okumuş olmamak. Uzarda uzar sözlük
din kaynaklı telkinler.
örneğin:
-bi sonraki hayatında kralsın be oolum.
-bu çileler bize cennetin kapılarını açacak.
çünkü ohal var. rte nin de dediği gibi biz ohal i sermayeyi korumak, zenginlerin mülkiyet haklarını korumak için kullanıyoruz.

görsel

en yetkiliği ağızdan önemli bir itiraftır bu. devlet dediğimiz şeyin senin benim değil en tepedekilerin devleti olduğunu, onların varlığı için devlet denen mekanizmanın var olduğunu hatırlatan.
günün birinde zengin olacağını sanmalarıdır.
Zenginler kadar şükürsüz ve şuursuz olmamaları olabilir.
din, adalet, hukuk, huzurlu yaşam, refah gibi masallarla uyutulması. bu tür olgular nedense hep zenginlere çalışır. ama hepsinden öte bir gün zengin olabilecekleri düşündüklerinden sabahın köründe uslu uslu patronlarına para kazandırırlar. bir koyun gibi şişman ve kızgın adamın onu aç bırakacağından korkarlar.
kuşkusuz dini inançtır.
çünkü din fakirler zenginleri öldürmesin diye ortaya çıkarılan bir şeydir.
bu durum, asgari ücretle geçinen birine program başına 600 bin tl alan kişinin şükretmeyi öğretmesi ile açıklanabilir.
Aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz sükretmeyi bileceksin gibi laflar ortada dolaşırken geç bunları sebeb ortada.
Kim demiş ayaklanmıyorlar diye. Fakat her seferinde parasızlıktan yeniliyorlar.
ayaklananlar net fetöcüdür.

cevabı da verdik sanırım.
(bkz: din)
Fakirin nefes almaya gücü yokken üstünüze kudurmuş bir halkı salması daha kötü olur. Örneğin adamlar geçen ki cumhurbaşkanlıgı seçiminde pompalı silahlarla, kurusıkılarla ortalığı aleve verdiler. o gün sokağa çıkılsaydı eğer çok büyük sorunlar olurdu. Ne yapacağız bilmiyorum bende.
Türkiyede hiçbir fakir kendini fakir hissetmez cunku. Karnı doyan cok sukur zenginiz der bu boyle gelmiş böyle gider. Sefaleti seven insanlarız vesselam.
Dinin vaad ettigi cennet hayali Burda sürün orda sefa felsefesine inanmaları.
Protein eksikliğindendir, sağlıksız beslenirseniz kafanız çalışmaz, kafanız çalışmazsa her şeye eyvallah edersiniz.
insan, hayvan gibi yerlerde süründüğü zaman, hiçbir vakit elde edemeyeceği şeyleri kendisine veren tatlı bir yalan bulmalıydı yaşamında.
Dış güçler. Dünya bize komplo kuruyor. Kaderimiz buymuş. Allahın işine karşılamaz. Vardır bir hayır.
Hepimiz aynı toplumun içerisinde yaşıyoruz. Değil mi? Evet. Şimdi çıksın biri bana desin ki: bu muhitte bu mahallede yada bu apartmanda şu kadar zamandan beri oturuyorum. Daha bir günden bir güne sen kimsin nesin necisin halin vaktin keyfin durumun vaziyetin nedir? iyi misin hoş musun hasta mısın afiyette misin öldün mü kaldın mı? bi ihtiyacın var mı bi derdin var mı bir sıkıntın var mı? aç mısın açıkta mısın cebinde paran var mı evde yiyecek ekmeğin var mı geçinebiliyor musun borcun var mı ödeyebiliyor musun? Diye sordu desin. Var mı bunu söyleyecek? Ben bunları bana soran (kendim sordum ilgilendim yeri geldi ekmeğimi yeri geldi paramı bölüştüm arkadaşımla, o da aynısını yaptı bana) birini göremedim henüz daha.

Ben şimdi kalkıp niye isyan edeyim? Kime isyan edeyim? Kimin için isyan edeyim? ULen dümbelek sen bugüne kadar benim halimi ahvalimi derdimi dinledin mi ki ben senin için isyan edeyim kendimi ateşe atayım? Geri zekalı mıyım ben? Keriz mi yazıyor alnımda? Enayi mi yazıyor? Sen durumunu düzelttin paçayı kurtardın döndün götünü baktın keyfine. Ondan sonra Nerde gördüm ben seni. Bir kardeşin olduğu hiç aklına geldi mi ki benden isyan etmemi bekliyorsun? Ben seni tanımıyorum bile. Kimsin sen? Nesin? Necisin? Benim dostum musun arkadaşım mısın kardeşim misin? Niye sana bu fedakarlığı..! Yapayım ki? Ne verdin ki bugüne kadar bana ne istiyorsun? Tek başına varoldum ben bu hayatta. Kimse yoktu yanımda.

Ha senin arkanda varsa birileri Çık isyan et o zaman..