bugün

ing. Fucker.
türk insanının şu anki dönemki özetleyen ifade.
süpürge markası.
utanılacak bir yanı yoktur allah katında hepimiz eşitiz.
Bir marka.
parası olmayan gereksiz insan tipi.
(bkz: tost yapmak)
teknosadan vantilatörünü aldık hiç memnun kalmadım. Fakirliğin her şeyi illet.
Fakir Olmak Utanılacak Bir Şey Değildir Ama Gururlanılacak Bir Şey de Değildir...
elektirikli ev aletleri markası.
Gerçekligi reddeden insanı tanımlayan bir kelime olmalı. Hayal dünyasında yaşar hep. Sahip olmadıklarına sahipmiş gibi hayal kurar, başka kadınları dusleyerek siker karisini ve başkalarının çocuklarının iyi huylulugundan bahseder.

Zenginler de hayal kurar ama kaliteli ve gerçekçi hayallerdir. Zengin birisi fakir düşerse yaşadığı hayatın boktan olduğunu bilir ve yeniden zengin olmaya çalışır.

Fakir olmak çok boktan bir şey.
sürekli "buna da şükür" denmesi beklenen insan. malum kişiler fakirleri böyle uyutuyor.
Yaşam hakkı ellerinden alınmış, iman gücü ile cüretkar yaşamları kapsayan insanların tamamı.
Mütevazi kelimedir ben fakir girişi samimi ses tonuysa insanlık sermayesidir söyleyene pek rastlanılmaz hayatı boyunca belki insan sadece 1 kişiden duyabilir o da artık eminim ki fakir değildir ve gönlü zengindir.
el süpürgeleri sağlam ama çok güç olarak zayıf. motorları dandik sanırım.
Rahman olan Allah, kullarini yeryuzune gonderirken, tekamul icin nekadar paraya ihtiyaci varsa, cebine okadar para koymus ve oylece okula gondermistir...
Islamda fakire acinmaz, saygi duyulur...
Efendim?.
Almanca fakia gibi saçma bir şekilde okunur.
bir sene telefona, beş sene arabaya, on sene eve toplam da 16 sene sadece aç karnına banka kredilerine çalışanların olduğu gruptur. Bu grup hayata 25 yaşında başlar , 1 sene şık bir telefon alır bir telefona 4000 tl verip 12 takside böldürdükten sonra onun borcuna çalışır. Daha sonra arabalara aklı gider 5 sene araba kredisi ile arabaya çalışır. 30 yaşına geldiğinde bu iş böyle gitmez deyip 10 senelik ev kredisi ile evine oturur. Araya bir düğün sıkıştırıp soğan ekmekle hayatını idare eder. Her şey tamam derken arabanın modeli eskimiştir, çocukta okula başlamıştır diye hikaye devam eder.

(bkz: modern kölelik)
dünya isimli gezegende yeri olmayan kişidir. yüzüne bile bakılmaz sadece emredilir. umarım bir gün bu sistem değişir ve herkes insan gibi yaşar.
Evet benim. Fakirlik o kadar işlemiş ki bedenime millet denize sahile gidince bronzlaşıyor, ben bildiğin yanıyorum. Her tarafım kabarıyor, su topluyor.
Bana seslenen başlık. Buyrun ben fakirim soruları alayım.
zenginlerin zengin olmalarının sebebidir.
Kişi akıl vicdan fakiri olmasın amk.
(bkz: haus gerate)
güncel Önemli Başlıklar