bugün

fakirlere yemek verme durumu. ben her gün yanımda 100 kadar fakir çalıştırıyorum, onları besliyorum. çok güzel birşey. lütfen herkes fakir beslesin. korkmayın çok sevimliler *
fakir bir ailede büyüyen sonradan görme kişi söylemidir. ha fakirlik bir ayıp mıdır? asla.

(bkz: nankör)
fakir beslemekten kasıt yardım etmekse yapılan iyiliğin aslında hava atmak olduğu ablaşılan durumdur.
zamanında iyi beslenmediği için beyninin az geliştiğini düşündüğüm yazar söylemi fakirler yerine kendini beslerse belki beyni azıcık büyür. fakirleri hayvan yerine koyacak kadar seviyesiz bir yazar fakir beslese ne olur beslemese ne olur.
fakir beslenmez fakire yardım edilir. be hey zengin piçi herkezi kendin gibi köpek mi sandın ki onlardan hayvan gibi bahsediyorsun.
sevap diye değil içinden geldiği için yapılması güzeldir, özeldir..
edit: eksileyeni anlamakta zorluk çekiyorum amacın ne ya ergen misin şakirt misin?
işbu entry bi fakiri beslemek için girilmiştir.
Onlara da bunları diyorsan hiç ' beslemesen' daha iyi olur gibi,
Onurunu kırıp para vermektir senin yaptığın...
malından büyük kibri olan insanların yardım eylemini isimlendirme biçimidir. bu düşünce fakirleri aslında reklam yapma amacı dışında yardım falan da etmezler. (bkz: çok fakir düşünüyorsun) ayrıca (bkz: mal sahibi mülk sahibi hani bunun ilk sahibi)