bugün

birbirine eklenen üç parçadan meydana gelen,
dolgun ve parlak bir sese sahip
üflemeli bir çalgı..
obua ile birlikte en komik isimli çalgı aleti..
(bkz: kime göre neye göre)
(bkz: bana)
(bkz: kontrafagot)
Obua ailesinden çift çarpan dilli üflemeli çalgı.
Sacheverell Sitwell'e göre konuşan bir deniz tanrısının sesi gibi seslere de sahiptir.
(bkz: fa anahtarı)
şirinler'in müziğinin çalındığı alet.
tam da şöyle bir üflemeli çalgıdır;

http://www.patrimoniomusi...strumentosbanda/fagot.jpg
1800lerde icat edilen üflemeli çalgıdır. üç farklı tınlama bölgesine sahiptir*** ama 6 parçanın birleşmesinden oluşur*. 4 oktavlık bir ses alanına sahiptir ve her zaman bir bas çalgısı olarak kullanılmasa bile genelde orkestralarda fagotu bas çalgısı olarak görebilirsiniz.

bu ingilizcesi 'bassoon' olan* enstrumanı çalmak çok zevklidir. biraz da vapur sesine benzese bile pembe panterin parçasını çalmak için birebirdir.

Mozartın yazdığı müzikler arasında fagot solosu görebilirsiniz, özellikle 'jüpiter' parçasında.

ayrıca fibertombikin çenesine kadar gelen enstrümandır*.

(bkz: heckel system)
mig 15 uçağının nato tarafından kullanılan kod adı.
ing. Argo: ibine demektir.

Ayrıca da nickimdir.

Hayırlı olsun.

iyi yazmalar.
kimsenin umursamadığı bayan yazar. Biri ilgilensin şunla. Ilgi çekmeye çalışıyor.
Seziyorum guclu bir trolluk yazari. Buralar degerlenebilir rez alayim bari. Trol cikmassa herkese cay.
Kız mı erkek mi çôzemedim. Umarım ikiside değildir eheh.
iyi yazmalar.
adının fonetik heybetinden kocaman telli bir çalgı olmasını istediğim ancak üflemeli olan çalgıdır. hoştur da sesi.
yıl olmuş 2016, hala feyk foto ile profil oluşturanlar var, dedirten yazarımsı.
Fake make. Hissediyorum bu kızda bir hikmet var. Bu arada kız diyorum umarım babamdır.
iyi yazmalar.
Ay böyle bi şey olabilir mi?

Lütfen olsun çünkü!

Bir yazarımsı. Ben olan hani.
içine ikinci bir "g" daha ekleyince Al sana ortaya çıkan şey;

https://galeri8.uludagsoz...B1-olmas%C4%B1_774148.jpg
(#31875597)

"teşekkür ederim. tavsiyen sayesinde dün güzel vakit geçirdim * " diye mesaj yazdığım ama gönderemediğim yazar.. bende nickaltını kirleteyim dedim..
Bir faggot değildir.