bugün

efendim belki de samimiyetsizlik değildir kimilerine göre ama bana göre öyledir. düşünsenize yıllardır görmemişsiniz msnde selam bile vermemiş size, siz vermişiniz almamış selamınızı sonra gelmiş facebooktan doğumgününüzü kutluyor.
-canımmmmmmmm iyi ki doğdunnnnn=))))
bi de gülücük koymuyolar mı ay deli oluyorum. nedir bu samimiyetsizlik o kadar seviyosan kıy kontorune ara kutla facebooktan kutlucaksan da hiç kutlama be kardeşim. facebook yokken toplasan 10 kişi kutlardı bilirdim ki hani gerçekten beni seven hatırlayan insanlar bunlar. şimdi 50 kişi facebooktan kutluyor. şimdi diyeceksiniz sen yapmıyor musun bende yapıyorum zaman zaman yaparken de gülüyorum deli gibi azuahahah şeklinde. işte sana değer vermiyorum sen facebooktan kutlanmaya layıksın diyorum içimden de. ha o zaman onlarda bana değer vermiyolar bunu anlıyor ve üzülüyorum. orda çıkıyo bugün selaminin doğumgünü diye sırf bişi yazmış olmak için kutlanıyo. samimiyetsizlik burda başlıyo. normalde aklının kıyısından kenarından bile geçmez o insanın doğumgünü ama bu facebook her şeyi değiştirmeye başladı daha sahteleştirdi. efendim demeyin memnun değilsen çık facebooktan diye. şimdi çelişkili evet ama facebook komik geliyo bana sahte felan ama komik. çıkmam yani niye çıkıyım neyse öyle işte hayat samimiyetsizleşmeye başladı aslında.

zamanın ötesinden büdüt: facebook hesabımı tamamen sildim.
(bkz: kolaya kaçmak)
sayfa açıldığında sağ altta bi yerde çıkıyor bilmem kimin doğum günü diye. hatta onu bile karışırıp bir kaç günden önceden yanlışlıkla kutlayanlar vardır. çünkü yanındaki yarın kelimesini görmezler.

sonra efendim bunalr bizzat ben tarafından test edilmiştir. yaklaşık bir yıl boyunca her ay ordaki doğum günü tarihimi değiştirdim. ve her değişmeden sonra 300 kişilik listeden en az 20 30 kadar salak çıktı efendim doğum günümü kutlamak için. şimdi tamam haklısınız ben oraya yanlış yazdım diye adam niye salak oluyor.

peki benim doğum günümü gerçekten bilmeyen adam niye kutluyor?
facebookun her boku hatırlatması nedeniyle, hiç sikinde olmadığınız adamların gözüne girmiş uyarı sonucu, gelip duvarınıza sikimsonik doğum günü kutlamalarını yazmalarındaki samimiyetsizlik.

birkaç gün sonra doğum günüm var. bakalım, yolda görsem suratına tükürmeyeceğim adamların, msnde selam bile vermediğim kızların, hiç yüzünü görmediğim insanların kaçı duvarımı süsleyecek. o gün gıcıklığına kapatıcam facebookumu. bu samimiyetsizlikten rahatsız oluyorum.

kız gibiyim lan. hazır hissetmiyorum kendimi bu samimiyetsiz doğum günü mesajlarına. hayatın çirkinliğiyle biraz daha yüzleştikten sonra, facebookum açıkken doğum günümü yaşayabilirim belki ilerde.
tiksinç olaydır. sırf bu yüzden doğum günümü yanlış işaretledim . sazanlar bir bir atladı.
artık bir gelenek haline gelmiştir. daha önce telefonla söylensede, ya da yüz yüze, oraya yazılmazsa olmazdır.
doğum gününün hatırlanılmasında duyulan özel duygunun körelmesini feci bir şekilde kamçılamaktadır.
o kadarını da beceremeyen veya bilhassa yapmayan hayvanlar olduğundan çok büyük bir samimiyetsizlik değildir bence.
ilkokuldan beri görmediğim, hatta şu an bile hatırlamakta güçlük çektiğim birinin duvarıma "the jokerciğiiimmm iyi ki doğduuunnn cnm" şeklinde bir şeyler çiziktirmesi sonucu yüzde yüz katıldığım tespittir. bunların tek amacı kendi doğum günlerinde duvarlarındaki kutlama sayısının fazla gözükmesi, o yüzden de sizin doğum gününüzü karşılık bekledikleri için kutluyorlar. yani siz de onlarınkini kutlayın diye böyle yapıyorlar. tamamen gösteriş için. arayın, mesaj atın ama facebook'dan kutlamayın. kendi doğum gününüz yaklaşınca da sırf o dümbüklere teşekkür mesajı yazmamak için duvarınızı kapatın.

herkesin facebook'dan kutladığı dönemlerde muhalif tavrınızı sürdürün ve başka türlü kutlayın, göreceksiniz ki bu samimiyetsizliğe düşenlerin sayısında belirgin bir düşüş yaşanacaktır.
(bkz: facebook kullananlardaki genel samimiyetsizlik)
telefonuna turkcell,vodafone, avea üçlüsünden ve tebrikler saat kazandınız kısa mesajlarından başka bir mesaj gelmeyen kimi bünyeleri gülümseten bir durumdur.
Samimiyetsizlik diyoruzda, kutlamayınca diğer gün gelipte "herkes duvarıma böyle böyle yazdı kutladı doğum günümü sen yazmamışsın" kız tribi gibi cevaplar aldığım arkadaşlarımda yok değil. Ne tür insanların arasında yaşıyorum.
- burcucum çok güzel çıkmışsın..
- ayy pardon burcucum, doğum günün kutlu olsun..

birleştir;

- burcucum ananın amından çok güzel çıkmışsın, nice yıllara..
bırakın doğum günü kutlamayı 100 yılda bir selam vermeyecek olan elemanın "canım doom günü kutlu olsun nice yıllaraaa * " yazınca oluşan durum bu oluyo haliyle. alta "siktir lan ordan" yazsan sen suçlu olursun ama.
samimiyetsizliğinden çok kişide bir mecburiyet hissettirdiği kısmına daha da bir katıldığım tespit. sürekli hatırlatılıyor, e hadi kutla dercesine yoklanıyorsun. sanki kutlamazsan dünyanın en terbiyesizi sensin gibi bir baskı, sırf sen kutlamadın diye az samimi arkadaş oturup da ağlayacak gibi. halbuki hayat sokaklarda. bildiğin sokaklarda.
(bkz: ha şunu bileydin)
bu duruma düşmemek için doğum günü gizlenebilir.
hediye almaktan kurtulmanın en güzel yoludur.
+ya kusura bakma şehir dışındaydım doğum gününe gelemedim ama facebooktan kutladım.
-facebboktan kutlamış birde ordan sanal kredinle papatya yollamışsın daha ne olsun aşk olsun.
samimiyetsizlikle bir alakası yoktur.gün içersindeki koşuşturmadan hangi arkadaşın hangi doğum tarihi akılda kalırki..dünya genelinde kullanılan bir site üzerinden arkadaşların, birbirlerinin doğumgünü olduğunu görüp, kendilerince güzel ve sıcak cümlelerle duvarlarına kutlama yazıları yazmaları güzel bir jest den başka bir şey değildir.yapmayan öküz onuda yapmaz.
aramaktan, en kötü mesaj atmaktan aciz insanların içine düştükleri durumdur.

- börtdeeyinn kutlu olsun togutay.

(bkz: siktir git)
en güzeli facebook tan doğum günü tarihinizi silmektir ya da tamamen facebook u.
samimiyetsiz de olsa bazen ihtiyaç duyulan durumdur.
"yalan da olsa seni seviyorum de.." cümlesindeki hissiyat gibi. insan yalnız kalmamak istiyor bazen...
hitap şekli bulamamaktan gelen samimiyetsizliktir.
güneşin bir tam tur dönmesini kutlamanın saçmalığından kaynaklanıyordur. yöntem nasıl olursa olsun, eylem kafadan saçma ve samimiyetsiz.

he ama yine de kocaman bir öpücükle kutlayana canım feda.
bu durumda hediye olarak bir video gönderilerek eşlik edilebilir.