bugün

sevgili zuck'un tüm dünyaya armağan ettiği sosyal medyanın babası.
27 ocakta tüm kullanıcılar zaman tüneline geçecekmiş. 'çocuğumu keserim zaman tüneline geçmem' demiş biri olarak hesabımı kapatma vaktinin geldiğini anladığım sosyal paylaşım hedesi.
Çoğu facebook kullanıcısının içini okuyan bir haber ;

" amerika'daki utah valley üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre; facebook insanları mutsuz ediyor. Facebook'ta fazla zaman geçiren kişiler, arkadaşlarının kendilerinden çok daha iyi bir hayata sahip olduğunu düşünüp mutsuz oluyor.

Böyle düşünmelerinin nedenleri ise arkadaşlarının gezip gördüğü yerlerde çektirdiği mutlu fotoğraflarını facebook'ta paylaşması. Arkadaşları ile yüzyüze sosyalleşen kişiler facebook üzerinden sosyal ılişki kuranlara göre daha mutlu oluyor ve hayata daha olumlu bakıyor. "

doğru söze ne hacet, sizce de öyle değil mi? Ego tatmininden başka ne ki? Yararı da vardır elbet ama zararı kesinlikle daha çok. Psikolojikman etkiliyor bı kere ve bu olumsuzluk kişinin çevresıne de yansıyor. O yüzden zahiriyi bırakıp hakikiyle daha fazla zaman gecirmekte her yönden fayda var.
duvara konuşmadır. mühendislik harikasıdır. duvara konuşursun artık yankı mı yapıyor nasıl oluyorsa (gavur yapıyor) diğerleri bunu duyabiliyor ve o da duvarda yanıt veriyor yine. duvarında hiçbirşey yoksa sahte hesap almakla suçlanırsın mesela. duvara karşı konuşma fikri bana gülünç gelir dediğimde aman bu sadece eğlence işte niye bu kadar ciddiye aldın ki diyenlerin duvarları, durumu benden daha ciddiye aldıklarını kanıtlar ve kendilerini çeliştirir derecede karşımda durmaktadır halbuki. facebook'u msn mantığı ile kullanırım. sadece chat box u kullanırım. arada önemli haberler ya da "şeyler" olursa duyurur onu da birgün sonra silerim. anti-face çi olmama rağmen neden facebook tayım çünkü bir zamanlar msn kullanan çevremin hepsi orayı terk edip facebook a geçmiştir. kurunun yanında yaş yanıyor mirim. bizim zamanımızda msn vardı. peh.
(bkz: facebook yatağı)
facebook kullanırken tarayıcınız eğer opera ise, ki genelde o yapar; geçmi$ sayfayı beynine kayıt ettiği için güncellenmemi$ sayfayı size gösterebilir. onun için geçmi$ ziyaretlerinizi silip tekrar deneyiniz.
artık beğendiğimiz her boku hemen anasayfada çıkaran sosyal paylaşım sitesi. önceden sadece paylaştıklarımız çıkardı, şimdi yediğimiz her boku herkes anında görüyor. çok tedirginim sözlük.
Konrollu kullanilirsa cok iyi ama kaptirirsaniz kisiyi mala baglayan sosyal paylasim sitesi.
--spoiler--
hesaba geçici olarak ulaşılamıyor
your account is currently unavailable due to a site issue. we expect this to be resolved shortly. please tekrar dene in a few hours.

--spoiler--

uyarısı veren site. ya sadece bana yapıyorlar ya da anonymous bu sefer başardı bir şeyler. halbuki saldırmayacağız demiştiler.
timeline olayını zorunlu hale getirirlerse seri küfürler edeceğim sitedir. arkadaş o ne gudubet bir özellik.
eski popülerliğini kaybetmiş sitedir.

sürekli "çok sıkıldım ve kapattım" tepkisiyle karşılıyorum.
bazı özellikleri değiştireyim derken içine sıçan oluşum. ama çoğunun geri dönüşü mevcut, korkmaya luzüm yok.
dünya çapında en çok ziyaret edilen 2. sitedir. *
birincisi için google
hemen gidip hissesi alınması gereken site. ne de olsa tekel abi.
türkçe'nin afrika ve orta doğu kategorisinde listelendiği sitedir.
modern insanın sosyal statü belirleme aracı.
sürekli olarak xxxxx isimli arkadaşın zaman tünelini kullanmaya başladı. sende zaman tüneline geç tarzında hatırlatma yapan site.
an itibariyle kullanıcılarına para kazandıracak sosyal ağdır.
Facebook'u Kullanarak Para Kazanmak ister misiniz ? Hesap -> Hesap Ayarları -> Hesabını Dondur.. Şimdi Git Bir iş Bul Kendine..
bu aralar bir proje için kapatamadığım ama en yakın zamanda kapatacağım hesap.

sadece beş dakika bakıp yorumları okumak bile insanı yoruyor.

üstüne üstlük zaman tüneli denen şeyin zorunlu olmasıda bu süreci hızlandıracak gibi görünüyor.
siteye eklediği zaman tüneli diye bir uygulama yüzünden artık girmeyeceğim zımbırtı. bu nasıl bir şeydir? girdik, kurtulamıyoruz. iptal edemiyoruz. zaman tünelinde kaldık, çıkamıyoruz.
onaylamayın.
arar arar bulurum.ne hoş..! *
"yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır. Zaman insanları değil armutları olgunlaştırır." yıl 2012 hala bu cümleleri paylaşıp beğenen ve altına yorum yazan insanlar var. Bravo!!
"arkadaşlıktan silenleri gördükten sonra ne anlamı kaldı gizliliğin" tepkisini vermesi gereken site. zaten silmek istediğin adamı silmek zor, bi' de bunu yapma allasen!
foseptik.
an itibariyle erişim problemi yaşadığım sitedir. bana mı özeldir, yoksa herkeste mi aynı problem vardır merak konusudur.