bugün

yakalandığım, vazgeçmeye çalışıp bir türlü bırakamadığım hastalık. her gün de olmaz ki be kardeşim. niye bıraktın ki şimdi aşkım.

(bkz: facebook tan eski sevgilinin resmine bakmak)
şu şuanda burda şu şuanda şurda yazmaları.birde blackberry 400 liraya satıldıktan sonra yer bildirimi yapanlar gittikçe çoğaldı.
dürtmekten daha anlamsız birşey olabilir mi?
güzel kızdan gelen arkadaşlık issteğini reddedip sonra üzülmek.
ilişkisi var yazıp 2 gün sonra evli yapıp 5 gün sonra dul yazmak. oğlum. çocuk musunu.. yok vazgeçtim tabiki çocuksunuz lan.
(bkz: kayıt olmak)
kendi paylaştığı bir şeyi beğenmek. yahu zaten beğenmesen paylaşmassın değil mi?
hocalı katliamını paylaşıp bizzat beğenen arkadaşlarım da olmuştur bu da başka bir versiyonu.
aklı beş karış insanlara sosyal mesaj vermek. malum 1 hafta önce eli yüzü yaralı bebekler koyuyolardı. bende bunları görünce bi status güncelledim. para verileceğine inanan varsa kendini öldürsün filan dediydim. o değil biri de çıkıp aga sen niye böyle yazdın bile demedi. millet aptalca şeyler paylaşıyo. bende bilimsel sosyal içerikler ama yeminle facebook türkiye nufusunu birebir yansıtıyo. ben milleti bilgilendirmenin aptalca bir şey olduğunu düşünmekteyim facebook ta.*
kendi paylaştığı şeyi beğenmek, birinle çıkmaya başladığında, bunu hemen fotoğrafla belgeleyip ilişki durumunu değiştirmek.
oyun isteği göndermektir yeterdir!çocuk parkı moduna geçilmeye ramak kaldı.
kuşkusuz;
-kendi paylaştığını beğenmek *
-saçmasapan oyun istekleri göndermek
-arkadaşlarını anlamsız gruplara dahil etmek .
''Durumumu beğenir misin?'' ''Fotoğrafımı beğenir misin?'' mesajları bu kategoriye girmektedir.
Annen facebook açarsa sen il dışında okursun demektir. Ve kısa süre sonra facebook aç diye aile baskısıyla açılan kendini ifşa etme platformudur...
- Telefonunda kontor olmadığında okul arkadaşlarına masum bi şekilde yarın ders kaçtaydı sorma platformudur..
facebooktan anlamlı hareket beklemek başlı başına anlamsızlıktır zaten.
-12-15 yaş arası çocukların 20 küsür çocukları olması.
-'slm cnm, yeni foto qoydım beqensne xD' vari yorumlar.
-kuşkusuz kendi bağlantısını, durumunu beğenen aklı evveller.veya bunu ondan bundan rica edenler.
-ardı arkası kesilmeyen bilmem ne ville istekleri.
-iki gün önce filanla ilişkisi var yazarken 'a$kım,h@y@tımın anLamı bık bık bık bık' yazılırken 2 gün sonra 'gidene yol ver gelene hoş gel', 'rampaların ustasıyım, qözlerinin hastasıyım' türevinde atarlı sözde aşıkların olması.
-favorim budur ki @tuvalet, @banyo, @karakol vs yazılması. saçmalıkta *
-unutmadan bir de şu 'l' harfinden ne istersiniz be yavrucaklar, minicekler.bırakın kelime içindeki 'l' küçük kalsın.
* * *
listedeki tüm kişileri sülaleye eklemek. yok kardeşti, yok anneydi. ne lan bu?
kendi paylaştığı iletiyi beğenmek. onun altına yorum yapmak ve yaptığı yorumuda beğenmek. aklını fikrini sevdiklerim.
kocasını, sevgilisini nasıl "sevdiğini" cümle aleme gerzekçe gösterip,bundan hoşnut olmak..
Kapak fotoğrafına vesikalık fotoğrafını koymaktır.
Sürekli oyun isteği göndermek. Oynamak istesem zaten bulurum oyunu değil mi.
kişinin kendi fotoğrafını kendisinin beğenmesidir.
Zıplayan kecı vıdeosu paylasmak. kıme ne yararı var bılmıyorum ama hıkayedekı mal benım.
Özellikle son zamanlarda çıkan hasta hissediyor, mutlu hissediyor gibi saçma sapan şeyler yazılmakta. Geçenlerde biri çoşkulu hissediyordu mesela. Ne yapıyorsa artık. Sefil barzocuk.
facebook'un kendisi zaten anlamsızdır efendim. sosyal paylaşım ağı olarak bilinse de, sosyalleşmenin dışında, yalancı bir entellektüelleşme vardır. kişiyi görseniz dünyayı kurtarır. oysa yapılan tek şey; iki parça abidik gubidik cümle kurmaktan ibarettir.
kapak fotoğrafına pet şişe kapağı resmi koymaktır.
oyun istekleri ve dürtmek.