bugün

“Hatalarımızdan ders alırsak mutlu oluruz. Bana göre evlilik aptallıktır. Aynı hatayı yapıp farklı bir sonuç beklemek, ne bileyim! Daha cool evliliklere saygı duyuyorum ama pek göremiyorum” demiş hande yener.

sözlük yazarlarımız ne düşünüyor bu konu hakkında acaba?
Malliktir...

Nokte.

Swh...
Yaşlanınca evliliğin kıymetini anlarsınız. Tek başınıza kalırsınız. Hastalansanız, hastaneye düşseniz yanınız da kimse olmaz. O yüzden evlilik te kavga olur, eşlerin birbirlerine dayanması gerek.
hayatımda yaptığım en iyi aptallıklardan biridir, pişman mıyım değilim. dünyaya bidaha gelsem yine 20 yaşımda evlenirim.
Evlilik kurumunu kötü örnekler üzerinden, yipratmamak gerek. Herkes dost hayatı mı yaşasın? çoluk çocuğun durumu nasıl olacak anneye mi, babaya mi yazılacak, miras durumlari nasıl olacak? vs.
Bir adam tanıyorum lösemi oldu ama tedaviyi reddetti. Çünkü eşi iki yıl önce akciğer kanserinden öldü ve çocukları olmamış. "Tedavi süreci çok zor, hepsini gördüm "diyor. Tek başına mücadele edemiyor insan. Ancak gördüğünüz gibi çocuğu olmamış ve karısı da öldü. Hayatın ne getirip ne götüreceği belirsiz.

Bu adam karısını çok seviyordu. Karısı onu tüm kötü alışkanlıklarından kurtarmıştı. Hayatını düzene sokmuştu. Hatta Karısı vasiyet etti diye bir evlerini (değeri 20 milyon) lösev'e bağışladı.

Doğru insanı bulursanız evlilik çok güzel.
yanlış ata oynayıp kaybeden paranoyoklar böyle düşünür hep.
sözü söyleyenin çapına ve yaşantısına bakıp ders alabilenlere ne mutlu.
hem de plus aptallık !
Yakında evliliklerin %80 i çocuğu yap boşan a dönüşecek.
Valla kusura bakmayında, evlenecek adamın şu ekonomik koşullarda sırtını devlete dayaması şart gibi geliyor, yani memur olmak şart, ev sahibi olmak şart, araba önemli değil,
Bu koşulları sağlayan adamda evlensin bir zahmet.
Çocuk düşünülmüyorsa aptallıktır bence de.
Çocuk için toksik ilişkiye katlanmaksa duble aptallık.
ilki değil ama ikincisi evet.
değildir. ahanda bu da ispatı.

https://youtu.be/qNQ2kV1OTPU
doğru önerme. özellikle erkek birey için neredeyse hiçbir artısı yoktur.
sınırsız ssex, açık büfe yemek.
evliliği aptallık gören aptaldır.
aptallık diyemesek de çok da akıllı işi değil gibi sanki.
aptallık olan şey sevgililiktir. evlilik bir sözleşmedir. kar zarar hesabı yapıp dalarsın içine. zararı çok olan evlilik ise aptallık olabilir.
Bekarlık malizabelliktir.
Bir erkek olarak yaş 31hiç evlenmedim aslada evlenm cünkü harbi aptallıktan başka bişey değil.
kendi aptallığınızı evliliğe yormayın.

örn: bendeniz 43 numara ayakkabı giyiyorum. üstelik devamlı klasik giyim zorunluluk-tercih ediyorum. gardırobumda bir tane kot, t-shirt vb . giyim yok. buna rağmen gidip kıro keko çomar heval tiplerin giydiği cıcılı bıcılı rengarenk bir çakma nike air 43 numara değil de 44 veya 42 alsam ve lacivert takım elbise altına giysem, bırakın ayak sağlığını rahatlığını millet bana ağzını kapatıp da götüyle gülse bu aptallığın suçunu moda veya ayakkabıyı yapana ya da satana mı atmalıyım?

ister ev alın, ister araba alın, ister bir giyim eşyası alın ya da kendinize eş sevgili arkadaş seçin.
hata insanın doğasında yoktur. sadece yanlış tercih-seçim vardır ve aptal insanların savunma mekanizmaları bu aptallığı hata olarak lanse eder.
ilk önce kendinizi geliştirin, kendinizi tanıyın. sonra karşınızda ki insanı tanıyın. ondan sonra kriterlerinizi belirleyin ve seçim tercihi buna göre yapın.
götü göbeği salıp 50 beden giyiyorum diyerek gidip 50 beden slim fit takım elbise alıp sonra üzerime uymuyor diyerek kendi aptallığınızı modacılara desinatör stilistlere yükleyip "modacılar da aptal ya" demeyin.