bugün

insanlar yalnız olmak üzere tasarlanan varlıklar değil. Doğuştan ya da sonradan psikopatik özellikler gösteren insanları ve asosyallik - aseksüellik gibi özellikleri olanları ayırırsak ortalama bir insan üremek ister.

Yalnız erkekler üremek ve yoluna gitmek isterken kadınlar istiyor ki çocuklarımız olsun ve beraber büyütelim.

Benim düşünceme göre evlilik çocuk sahibi olmayı planlama yanlar için fazlasıyla gereksiz bir durum zira insan en iyi arkadaşıyla bile her dakika beraber olunca canı sıkılıyor.

Kadın olsun erkek olsun biz değişiklik arıyoruz ama insanlar genelde tekdüze.

Ben çok güzel çok çekici bulduğum halde yanında canım sıkılıyor diye bir çok insanla arkadaş kalıp ilişkiye devam etmedim çünkü cinsel heyecan geliyor ve geçiyor ama sohbet yoksa canınız sıkılıyor başka insanlarla konuşmak paylaşmak istiyorsunuz.

Aldatma denilen şeyin özü seks değil bağ kurma ihtiyacı bana göre. Doğru insanla evliliğe karşı değilim doğru insan fikrine karşıyım .
- neden evlenmiyorsun?
+ tercih meselesi..
- vaay reis, Tercih etmiyorsun demek.
+ tercih edilmiyorum amk..
Aklı başında olan kimse evlenmeyi düşünmez ki zaten. Maddi sıkıntılar almış başını gidiyor, çocuk yetiştirecek bir ortam yok (en azından istanbul'da öyle.), türkiye'de yarın nasıl bir sorunla uyanacağımızı bilmiyoruz. Hepsini halletseniz evlenecek kadar güvenebileceğimiz birini bulmak çok zor. Hal böyle olunca bekar kalıp, kendimize vakit ayırmak daha mantıklı oluyor.
Özgürlüğüne düşkün olmanın bir başka söylenişi.
Düşünerek evlenilmez. Evlenilecek kişi bunu düşündürür.
çok doğru, yerinde, mantıklı bir karar.
Bu devirde doğru insanı bulduğunu hissetmeyene kadar yapılması gereken en mantıklı davranıştır. Kötü insanla birlikteliğin olacağına hiç olmasın daha iyi. (bkz: yalnızlık en büyük servettir).
dolar uçmuşken normal bir düşünce biçimidir.
Çocuk ve kariyeri aynı anda yapabilecek kadar profesyonel olmadığım için kariyer diyorum.
Her şeyin bi yaşı var arkadaşlar, bi yaştan sonra gerçekten umurunuzda olmuyo aslında, çok şeyden korkuyosunuz ama günün sonunda umursamadığınızı farkediyorsunuz. Çünkü öncelikleriniz değişmiş oluyor.
Daha da nasıl anlatsam bilmiyorum. Benim yaşıma (41) gelince anlarsınız diyeyim bari.
Evliliğin anlam ve önemini bilen ve bilebilecek biri olduğunda düşünülebilir.
üzünç bir şey ama herkes bir gün evlenecek. bir spoiler.
Arkadaşlar en erken düşünmeyenler evleniyor. Bu bu güne kadar hiç şaşmadı.
kadınlarda 28 yaşlarında tam tersine dönecek fikirdir. saçma geliyorsa demekki daha oralara varılmamıştır.
Ateş bacayı sarınca, söylenilen her şey unutulur, kanımca.
önce evlenecek adam bulun sonra düşünmemeyi düşünün.

herkes kendini nimet sanıyor.
patlayacam burada birilerinin kalbini kıracam öyle olacak.
önce sözlükten çıkıp bilimin alanlarını öğrenin.
Ruh hastası.
Pek sorumluluk sahibi, ilişkiye bağlanan, düzenli derli toplu biri değilim. Bana yemek ver kitap ver film ver bir de sevişelim ama evle alakalı iş vs olayı bana zaman kaybı.
*
Sadece şu var, olur da bir gün elden ayaktan düşecek denli yaşlı olup sesimi duyaramazsam, boku bokuna ölürsem bir yerde işte o zaman evlenmediğime pişman olurum.
Bu da acı veriyor.
züğürt tesellisi iyi biri denk gelmemiş gelse hemen basar imzayı. normalde evlilik iyi bir kurum ama şu devirde amacını sapmış içi boşaltılmış durumda.

erkekler, kızlar ne o italyan erkeği ne de o rus kızı gelecek boşa beklemeyin. kendinize çeki düzen verin ve evlenin. malzeme bu hayallerle yaşamaya gerek yok.

belki istediğiniz gibi saraylarda evlenemiyecek, köşklerde yaşayamayacaksınız. ama paranın bile satın alamayacağı mutluluğu almak sizin elinizde.

ama şu devirde herkes iyi birini arıyor ama kendim ne kadar iyi biriyim demiyor. sen iyi ol iyi seni elbet bulur belki.

geçenlerde biri hamaratım, iyi kızım bizimle evlenmessiniz dedi. bilerek yüz vermedim denemek için çirkinleşti yol verdim. biride hayatımda sen gibi bir erkek görmedim dedi ve sonra naza çekti onada yüz vermiyorum artık triplerde. kadınlar olarak ne istediğinizi bilmiyorsunuz.
evde kalmış kızlar basmış burayı.
tarafım ın dahil olduğu durumdur.

dengini bulmak cidden zor. tam buldum diyorsun ama sevmene rağmen uzun vadede hayatını cehenneme çevireceğini de anlaman uzun sürmüyor.
Düşünürsen evlenemezsin. Bu aralar düşünmekteyim.
benim gibi özgürlüğüne düşkündür . kavga istemez.
düşünseniz de evlenemezsiniz zaten.
Yeni nesil erkek bahanesi.
Biz her gün hayalini kuruyoduk sanki amına koyayım. Oluyo işte pat diye. Boşanma da aynı sekilde. Bi bak evlisin bi bak bosanmissin. Bi bak ki bidaha evlisin falan filan.