Geline veya damada takılanlar da kadına.
Süresiz nafaka .
Başlık parası gibi altın istemeleri.
Ülkecek sikiyorlar erkeği.
Bu ülkede evlenilmez böyle geleneklerde, kurallarda.
15 ya da 1.. Saçmalıktır. Hele de buna kız da ortak oluyorsa korkunç bir durumdur. Hala ve hala şöyle şeylerin oluyor olması bana ortalama zeka seviyemizi düşündürtüyor. Buradan hemcinslerime sesleniyorum bilezik ile değil kocanız ile evleniyorsunuz. Gereksiz saçma salak borçların altına girmeyin. Az mantık lütfen..
Mondros ve Sevr ile Anadolu'yu isteyen itilaf devletleri gibidir. Bu teklif gelince ailenize dönün ve deyin ki; "geldikleri gibi giderler."

Nişan atın, bitsin gitsin.

Kimsenin sağlayıcısı ve maddi kölesi olmak zorunda değilsiniz. Sevgi ve evlilik böyle bir şeymiş gibi genel kabul görse de değil. Siz de Afrikalı maden işçisi değilsiniz.

Hayat müşterek ve sevmek bu değil.
türkiye ekonomisini düzeltmek için damadı kullanıyordur.
oğlana bilezik gibi geçirecektir.
15 bilezik isteyen adam mesai saati bitmeden kuyumcuya koşar..
hatta evde altın ayar solüsyonu falan vardır.
Sahte almak lazım nasıl olsa %70 anlamazlar.
Vurdurmak istiyordur.
Altın fiyatlarından haberi yoktur. Ayıp la 15 ney.
Fırsatçı soyguncu yarak gibi bi kız tarafıdır bunların yanında para düşürsen eğilip almayacaksın..
15 bilezik kızınız için az efendim 30 tane alıyım dersin sonra engeli bas evlerinin önünden bile geçme.

bugün 15 bilezik isteyen yarın daha neler ister. anlamı çok derindir bilezik gibi geçiririm demektir.
iki taraf da kız tarafı olursa ne olur diye düşündürür.
görsel
akıllıdır.bu devirde bunu yapan el üstünde.
Erkek tarafı vasıtasıyla kuyumcu dükkanı açmayı planlayan güruhtur.
Üstüne bir de kızın kyk borcu varsa, o işten vazgeçilmelidir.
görsel
Kalın birşey taksak yetmez mi?
herhalde evlenmekten vazgeçerim. şu zamanda şu yoklukta 15 altın bilezik istemekte neymiş. evlenmeden önce hatun s.kecek beni herhalde.
görsel
ben hep 50 yaşında evlilik planladığım için bana koymayan olay.
insan ticaretinin başka bir boyutudur.
Yazık etmiştir...
kızı vermiyoruz desenize ne eğip büküyorsunuz lan.
2 sene içinde boşanacak eve evlilik birliğinde donunuza kadar alacak hatun kişi ve sülalesidir. Aman çocuk yapmayın bir 10 yıl içinde.
Onlar 15 bilezik dememiştir, 15 bilenzik demiştir.