bugün

Balıkesir'in bir kasabasına yerleştik sanırım? Olabilir çalışmasın. Bize kalan biraz birikmiş ile, orada iş yapar geçiniriz.
Şüphesiz tüm gün eşinin erkeklerin arasında çalışmasına müsaade eden erkek bir şeydir, şey yani anladınız.
Evlilik sözleşmesi imzalamaya cesareti asla olmaz. Ah ah düşünceye saygım vardır insan herşeyi isteyebilir sadece isteğe karşılık vermek verebilmek önemlidir.
Keşke erkeklerde de böyle bir lüks olsa. Hanım ben çalışmıyorum sen bize bakarsın kadınım diyebilsek. Ama işte serde erkeklik var diyemeyiz.
Nafaka konusunda kendi mikro çevresindeki rekora taliptir.
Çalışmak istemeyen kadın.
Evlilikle alakası yok. Mecbur olmasa bekarken de çalışmaz bu kafa.
Çalışmasa da kendine yetebilecek bir gelire sahipse ve prim günü doluysa çalışmaz çalışmaz bu kimsenin küçük göreceği bir şey değil. Ben şahsen istemiyorum dünyayı kurtaracak değilim.
Ben de istemiyorum, beğenmeyen oğluna almasın yallah.
Boşandıktan sonra görürüm ben onu.
Ben de istemiyorum. Kocam işe giderken sessizce kapıyı çarpıp çıksın. Ben öğlene kadar uyumak istiyorum artık
Ben de çalışmak istemiyorum.

Zengin kezolar eqlesin.
benim eşim demişti. ben de tamam dedim. kazandığım para ikimize de rahat rahat yetiyor çok şükür.
bik bik gibi güzel kadınlar tabi ki çok rahatça böyle bir talepte bulunabiliyor ama maalesef bik bik kadar şanslı olmayan çok fazla kadın var...
Pişman olacak kadındır. Bir süre sonra o kadar sıkıcı ki.. eşim çalışmama karşı ve ben delirdim. Daha net anlatamam sanırım.
Aradığım kadındır, çalışan karı almam gavat mıyım amk.
çalışmayan kadının ekonomik özgürlüğü olmaz. yani kocasının eline bakmaya mahkumdur.

aynı şekilde bu durum birçok erkeğin de kolayına ve hatta işine gelmektedir. örnegin; ev işlerinde yardım etme mecburiyeti hissetmez, çocuklarla daha fazla ilgilenmez. işe gider, geldiğinde yemeğini yer ve uzanır (istisnalar hariç).

hayat müşterektir.
kadın çalışıyor ise; erkek de ev işlerinde yardım etmek zorundadır. çocuklarla daha fazla ilgilenmek zorundadır. görev paylaşımı yapılır. birlikte kazanılır ve birlikte birseyler yapılır.